Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Bardzo proszę o Waszą pomoc- praca magisterska

Bardzo proszę o Waszą pomoc- praca magisterska 2017/12/14 15:29 #40645

• studentka123
  • studentka123 Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Otrzymane podziękowania: 2
Witam bardzo serdecznie.Jestem studentką II roku pielęgniarstwa studiów magisterskich i właśnie piszę pracę o wiedzy alkoholików na temat wpływu alkoholu na ich organizm. Wiem, że temat ten jest dla Państwa bliski, dlatego zwracam się do Państwa z ogromną prośbą o wypełnienie ankiety, która posłuży mi do przeprowadzenia niezbędnych badań. Jest ona całkowicie anonimowa, składa się z 29 pytań. Jej wypełnienie zajmie Państwu kilka minut, a dla mnie będzie to niesamowita pomoc z Waszej strony.
Dlatego bardzo proszę o poświęcenie tych kilku chwil. Z góry Baaaardzo Państwu dziękuję.
Załączam link do ankiety: docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc0Dd6V...9828C11OXjA/viewform
Ostatnio zmieniany: 2017/12/14 15:30 przez studentka123.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Bardzo proszę o Waszą pomoc- praca magisterska 2017/12/14 15:51 #40646

• Ppludrok
  • Ppludrok Avatar
  • Wylogowany
  • Profesjonalista
  • Otrzymane podziękowania: 308
Chciałem, naprawdę ale ale ta ankieta jest zle skonstruowana. Sorry
„you are the universe experiencing itself”
Watts

Bardzo proszę o Waszą pomoc- praca magisterska 2017/12/14 16:11 #40647

• maciejka
  • maciejka Avatar
Arek w czym jest problem? Przejrzałam ankiete i raczej mogłabym odpowiedzieć na pytania chociaz nie jestem uzalezniona. Dla mnie sa jasne.

Bardzo proszę o Waszą pomoc- praca magisterska 2017/12/14 17:06 #40648

• studentka123
  • studentka123 Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
Jeśli masz jakieś uwagi do ankiety to podziel się nimi, może mi pomogą ;)

Bardzo proszę o Waszą pomoc- praca magisterska 2017/12/14 17:27 #40649

• Ppludrok
  • Ppludrok Avatar
  • Wylogowany
  • Profesjonalista
Te dwa. Od razu mówię, ze jestem zle nastawiony po ostatniej ankiecie.
1. Ile najdłużej trwał ciąg?
2. Kto zmotywował do decyzji o leczeniu?

W moim przypadku miłymi E nie zmotywował i motywowal. Jeśli już to przyjaciele z forum ale przecież nie o takich przyjaciół chodzi.
Nigdy nie piłem ciagami. Piłem codziennie od nastu lat z pojedynczymi dniami przerwy. Nie sadze aby odpowiedz powyżej 10 dni była odpowiednia.

Tak czy takwypelnilem teraz :-)
Watts

Bardzo proszę o Waszą pomoc- praca magisterska 2017/12/14 17:55 #40650

• studentka123
  • studentka123 Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
Bardzo Ci dziękuję :)

Bardzo proszę o Waszą pomoc- praca magisterska 2017/12/17 12:52 #40682

• Leśny Ludek
  • Leśny Ludek Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator-Forum.
  • Otrzymane podziękowania: 660
Arek codziennie z pojedynczymi dniami przerwy to jest właśnie ciąg. To że przerywałem picie na czas pracy wcale nie oznacza że nie byłem w ciągu. Taka mała dygresja.

Bardzo proszę o Waszą pomoc- praca magisterska 2017/12/17 13:01 #40684

• Leśny Ludek
  • Leśny Ludek Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator-Forum.
Natomiast co do motywowania do zaprzestania picia hmm też nie mam jak odpowiedzieć. Dodatkowo ankieta skierowana jest do osób obecnie leczących się w terapii, brak możliwości zaznaczenia że ją ukończyłem.

Biorąc jednak pod uwagę tematykę badania strasznie jestem ciekaw jaką tezę stawiasz w pracy magisterskiej?

Bardzo proszę o Waszą pomoc- praca magisterska 2017/12/17 13:58 #40687

• Ppludrok
  • Ppludrok Avatar
  • Wylogowany
  • Profesjonalista
Czyli byłem w ciagu 15 lat? Jeśli tak to Odp w ankiecie powyżej 10dni tez nie pasi. Tzn pasi ale niewiele wnosi.
Watts

Bardzo proszę o Waszą pomoc- praca magisterska 2017/12/17 18:04 #40716

• Leśny Ludek
  • Leśny Ludek Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator-Forum.
przecież miałeś przerwy ciąg jest od przerwy do przerwy 2 miesiące to też ciąg powyżej 10 dni. Ten fragment ankiety to metryczka ankieta nie bada długości ciągów tylko wiedzę o chorobach związanych z piciem.

Bardzo proszę o Waszą pomoc- praca magisterska 2017/12/17 18:53 #40721

• Ppludrok
  • Ppludrok Avatar
  • Wylogowany
  • Profesjonalista
Nie bardzo rozumiem. Miałem przerwę na pracę ale przecież i na melinie czas na sen i dojście do siebie jest. Piłem codziennie poza kilkoma/ kilkunastoma dniami przez te lata. To jak u mnie wyglądał ciąg? Popołudnie - mała dawka, 21 picie, sen. Rano reanimacja, praca, o 17 mała dawka oby do wieczora i znowu.
Watts

Bardzo proszę o Waszą pomoc- praca magisterska 2017/12/17 19:47 #40726

• Leśny Ludek
  • Leśny Ludek Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator-Forum.
Tak to jest ciąg. Jak to usłyszałem od terapeutki też zrobiłem wielkie oczy 14g przecież mój najdłuższy ciąg to 3 dni. 2g A tu okazało się że to bzdura bo codzienne picie w którym jest czas na przetrzeźwienie nawet pracę to też ciąg.

Bardzo proszę o Waszą pomoc- praca magisterska 2017/12/17 19:50 #40727

• Ppludrok
  • Ppludrok Avatar
  • Wylogowany
  • Profesjonalista
No właśnie. Tez tak myśle, ze mój ciąg trwał lata. I stad zwrócenie uwagi studentce, ze ciąg to nie tylko 3 dni, tydzień, miesiąc ale i 10 lat :-) a ona takiej opcji nie ma w ankiecie.
Watts

Bardzo proszę o Waszą pomoc- praca magisterska 2017/12/17 19:54 #40728

• dziobak
  • dziobak Avatar
a co tu jest do rozumienia?
Zwykły ciąg picia w którym funkcjonowałeś rodzinnie,zawodowo itp..
Sam piszesz że tak piłes codziennie więc taki był Twój ciąg picia.. nawet jeśli trwał lata.
Bycie w ciągu,cugu (czy jak to jeszcze określic) nie musi mieć nic wspólnego z codziennym uwalaniem sie do zgonu.
ciąg to nic innego jak REGULARNE dostarczanie srodka uzależniającego w taki sposob że organizm nie wchodzi w AZA.
Więc Twoje picie o którym tu wspominasz to wypisz wymaluj picie w sposób w którym alkoholowy zespół abstynencyjny nie występuje z racji tego że regularnie dostarczaleś sobie alkoholu.. To właśnie ciąg.

Bardzo proszę o Waszą pomoc- praca magisterska 2017/12/17 19:55 #40729

• Kojak76
  • Kojak76 Avatar
  • Wylogowany
  • Expert postów
  • Otrzymane podziękowania: 34
Różnie można na to interpretować. Zgadzam się że to ciąg i picie od rana do wieczora przez kilka dni to ciąg. Ten drugi to chyba super ciąg. Ja nie trzeźwiałem najdłużej tydzień.

Bardzo proszę o Waszą pomoc- praca magisterska 2017/12/17 20:03 #40731

• Ppludrok
  • Ppludrok Avatar
  • Wylogowany
  • Profesjonalista
Dziobak, ja to wiem. Racja. Tylko ze leśny zwrócił uwagę ze ja niepotrzebnie zwróciłem uwagę tej studentce co do ankiety w której nie ma opcji długiego ciagu jak u mnie.
Watts
Za tę wiadomość podziękował(a): dziobak

Bardzo proszę o Waszą pomoc- praca magisterska 2017/12/17 22:06 #40734

• Leśny Ludek
  • Leśny Ludek Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator-Forum.
Ppludrok to czy ciąg trwa tydzień rok czy kilka lat merytorycznie niewiele do ankiety wnosi która dotyczy zupełnie czego innego. Ankieta bada wiedzę o skutkach picia, nie długość ciągów i tyle B)

Nie rozumiem do końca ankiety stąd moje pytanie o tezę w pracy magisterskiej. Ale tego chyba się już nie dowiemy :(

Bardzo proszę o Waszą pomoc- praca magisterska 2017/12/18 07:23 #40741

• dziobak
  • dziobak Avatar
Leśny Ludek napisał:

Nie rozumiem do końca ankiety stąd moje pytanie o tezę w pracy magisterskiej. Ale tego chyba się już nie dowiemy :(

Też tak myślę. Przez te parę lat mojej trzeźwej bytności w internecie naogladalem się już naprawdę sporo ankiet wysyłanych przez ludzi z różnych kierunków studiów. I chyba nie pomyle się jak napiszę że na 10 ankiet które oni zamieszczają na forach dla niepijących 1 słownie JEDNA jest ułożona w sposób pozwalający na udzielenie szczerych prawdziwych odpowiedzi to już jest dużo.. Chyba jest niejako normą studentów że mając pracę która zawiera w swoim temacie słowa-alkoholizm,picie, uzależnienie to "tworzy się" ankiety korzystając ze sztancowych pytań (często sobie przeczących ale to pikuś) i klika potem w google słowa alkoholizm,niepijącym,fora,kluby kto i rozsyła te ankiety do stron które się pokazują licząc na odzew... Moim zdaniem wiarygodność odpowiedzi uzyskanych na pytania z takich ankiet będzie podobna na takim jak nasze forum jak i na byle plotkarskim np pudelku właśnie że względu na brak znajomości środowiska do którego te ankiety się kieruje...
Dlatego ja poważam i szanuje tych nielicznych studentów którzy mają te świadomość że wyniki z internetu bardzo niewiele daja i chce im sie, potrafią ruszyć tyłek i z ankietami przyjsc na grupe przedstawić się i o wypełnienie poprosić żywych ludzi. Fakt że to się rzadko się zdarza,ale wtedy wyniki tych ankiet są o wiele bardziej rzetelne. Kolejna rzeczą która wywołuje mój uśmiech (szyderczy zazwyczaj) to określanie czasu który trzeba poświęcić na ankietę. Często widzę jak piszą 5,10,15 czy ileś tam i minut....fakt,tyle zajmuje bezmyślne klikanie w krateczki tyle że niewiele to ma wspólnego z poprawnymi odpowiedziami...wide dość dawno miałem na grupie studentkę psychologi z ankietą,,,też nieświadoma (he he) _zagrozenia" kobieta wypaliła o paru minutach ktore trza poświęcić na ankietę.. Biedna nie wiedziała że weszła w paszczę lwa :), ale na szczęście "była kumata" i naprawdę zależało jej na uzyskaniu wiedzy,bo przesiedziała z nami 2,5godziny które zaowocowały praktycznie napisaniem na nowo jeśli nie samych pytań to wariantów możliwych odpowiedzi...Sama stwierdziła że większość z tego w ogóle by jej nie przyszło do głowy bo na uczelni nikt nic o takich rzeczach nie mówił...
No a gdyby poszła po bandzie i walnęła ankietę w internecie wyniki jeśli by jakieś były to były by dalekie od tego co otrzymała podczas jednej wizyty wśród ludzi.. Przyjechała na grupę drugi raz pochwalić się że się obroniła i mówiła że po wizycie u nas była jeszcze na kilku grupach w różnych miastach i wszędzie pokrywało się to to z tym co wyniosła u nas,a wiele z tego dziwiło nawet jej promotora... Ale tu nie ma się co dziwić skoro temat uzaleznien na studiach medycznych bez specjalizacji w tym kierunku zajmuje 1,5 wykładu..(parę lat temu to było tylko półtorej godziny!!) więc skąd ci biedni żacy mają mieć wiedzę...
Dlatego zawsze internetowym ankieterom proponuje wyłączenie komputera i pójście "do ludzi".. :) wtedy wyniki ich zdziwią..
Ostatnio zmieniany: 2017/12/18 07:28 przez dziobak.

Bardzo proszę o Waszą pomoc- praca magisterska 2017/12/18 20:49 #40749

• Leśny Ludek
  • Leśny Ludek Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator-Forum.
Ja zaś pisząc lata temu swoją pracę magisterską nie pokwapiłem się o robienie własnej ankiety. Było kilka powodów ale najwazniejszy to taki że to co badałem badali inni znacznie mądrzejszy ode mnie. Skorzystałem z badań obopu eurostatu gusu i kilku innych. Każdy kto zleca ankietę tym ośrodkom ma obowiązek upublicznienia wyników.

Natomiast widzę, że ankiety w pracach są mile widziane jednakże podstawowym błędem tego typu ankiet jest założenie jaki mają przynieść wynik. Otóż na przykładzie powyższej najprawdopodobniej wyjdzie z niej że alkoholicy nie posiadają elementarnej wiedzy na temat chorób w niej wymienionych.

Moje pytanie i co z tego? Nawet gdybym to wiedział w czasach gdy piłem coś by to zmieniło? Wszak jeden z objawów osiowych świadczących o uzależnieniu jest picie mimo wiedzy o szkodliwości picia.

Wiedza o schorzeniach wymienionych w ankiecie jest mi do niczego nie potrzebna. O tym że picie mi szkodzi wiedziałem długo przed zaprzestaniem picia i co? Dlatego nie rozumiem celu ankiety. Miałem bardzo silne lęki alkoholowe i w ogóle nie przejąłem się tym, że są wynikiem picia, ciosem, który skłonił mnie do terapii było to, że nie dostałem recepty na tabsy od psychiatry tylko skierowanie na terapię. Pewnie gdyby psycholożka pokręciła nosem że piję i wypisała receptę to nie zjawiłbym się w ośrodku leczenia uzależnień.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ppludrok

Bardzo proszę o Waszą pomoc- praca magisterska 2017/12/18 22:58 #40752

• studentka123
  • studentka123 Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
Założeniem w mojej pracy jest to, że im dłużej pacjent choruje tym większą wiedzę posiada. Czy to się potwierdzi- nie wiem. A jeśli chodzi o badania, to oczywiście nie będę się opierała na tych wynikach tylko stąd. Ankiety powędrują do grup AA, oraz do ośrodka, który zajmuje się takim leczeniem, w którym mam okazję pracować. Jeśli będzie mi brakować wyników wybiorę się też na odpowiedni oddział w szpitalu psychiatrycznym, z tego względu iż potrzebuje sporo tych ankiet. Nie pracuję w tym ośrodku zbyt długo, dlatego na pewno mam jeszcze braki w wiedzy na temat alkoholizmu. A jeśli chodzi o moją pracę magisterską, myślę że brakuje mi takiej osoby, która trochę by mnie nakierowała. Na tych forach dostałam naprawdę sporo uwag, które bardzo mi pomogły. O wiele bardziej niż uwagi od wykładowcy ;)
Także jeszcze raz wielkie dzięki ;)

Bardzo proszę o Waszą pomoc- praca magisterska 2017/12/19 06:32 #40753

• Ppludrok
  • Ppludrok Avatar
  • Wylogowany
  • Profesjonalista
Studentko, a co znaczy „im dłużej pacjent choruje tym większą wiedzę posiada”

Ja jestem uzależniony od 15 lat czyli choruję 15 lat i od 8 miesięcy się leczę czyli zdobywam wiedzę poprzez terapię.
Inny jest uzależniony 5 lat i 3 lata temu poszedł na terapie. Czyli choruje mniej a wiedzę ma większą
Jeszcze inny nie był na terapii a nie pije sama siebie i wiedzy „technicznej” nie ma żadnej poza tym, ze radzi sobie w abstynencji

Jeszcze inny korzysta tylko z Aa

Przykładów może być wiele. Są ludzie, którzy zapijają po 5 razy i są po 5 terapiach i wiedzę mają i nic z tego nie wynika.

To założenie jest dziwne.
Watts
Za tę wiadomość podziękował(a): studentka123

Bardzo proszę o Waszą pomoc- praca magisterska 2017/12/19 07:27 #40755

• dziobak
  • dziobak Avatar
Jeśli założymy że zdanie- "im dłużej choruje tym ma większą wiedze" odnosi się do czasu posiadania juz świadomości o chorobie I utrzymywaniu abstynencji plus praca nad sobą w celu zmiany i powiększania wiedzy o sobie i uzależnieniu (czyli mówiąc inaczej trzeźwienie) to wtedy takie odniesienie jest prawdziwe.
Ale gdy mowa tu o czasie gdy człowiek nawet ma już jakąś świadomość uzaleznienia,istnienia choroby a pije, to o żadnej wiedzy ani mniejszej ani większej nie może być mowy bo mechanizmy choroby a zwłaszcza iluzji i zaprzeczen szaleją tak mocno że żadna wiedza nie jest w stanie się przebić.. u czynnego alkoholika nie ma mowy o powiększaniu wiedzy w miarę upływu czasu.. Z reguły dopiero po jakimś impulsie,strzale (zwanym też osiągnięciem swojego dna) gdy następuje zerwanie z piciem,zderzenie z rzeczywistością,otwarcie się na przekazywane informacje,poznanie i rozbrajanie tych szalejących mechanizmów może być mowa o zdobywaniu i powiększaniu wiedzy..
Ps. Fajnie Studentko że nie zrażają Cię nasze krytyczne uwagi :) bo też niejako normą jest że wystarczy jeden krytyczny post i autorzy takich ankiet "walą mega focha" na zasadzie-" jak te *****,obszczymorki,pijący (dowolną liczba epitetów) śmią mnie i moją ankietę krytykować..przeciw ja studiuje to i tamto więc jestem kimś w przeciwieństwie do tych *****...
Oj spoko takiego stylu myślenia się spotyka,sporo. :)

Bardzo proszę o Waszą pomoc- praca magisterska 2017/12/19 09:14 #40757

• Kojak76
  • Kojak76 Avatar
  • Wylogowany
  • Expert postów
Wiara w siebie, dyscyplina i dobra wiedza. Trzy narzędzia dzięki którym trzezwieje z uśmiechem na twarzy. 2c
Za tę wiadomość podziękował(a): studentka123

Bardzo proszę o Waszą pomoc- praca magisterska 2017/12/19 09:19 #40758

• studentka123
  • studentka123 Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
Doszłam do wniosku, że ograniczę grupę badanych do już nie pijących, bo jak będę miała taki misz-masz to faktycznie te wyniki w żadnym stopniu nie odzwierciedlą rzeczywistości. A założenie rozszerzę według rad dziobaka; Większa wiedza im dłużej trwa leczenie, dłuzej utrzymuje się abstynencje, dłużej pracuje się nad sobą. Myślę, że to chyba dobry pomysł.
Za tę wiadomość podziękował(a): dziobak, Kojak76

Bardzo proszę o Waszą pomoc- praca magisterska 2017/12/19 09:32 #40761

• Kojak76
  • Kojak76 Avatar
  • Wylogowany
  • Expert postów
Tylko uważaj na tych "nawiedzonych" alkoholików, co wraz z czasem abstynencji stali się fanatykami trzeźwości, a pokorę zamienili na pychę.
  • Strona:
  • 1
  • 2