Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Czy jest szansa czy to tylko kolejne złudzenie?

Czy jest szansa czy to tylko kolejne złudzenie? 2017/05/08 18:34 #36266

• Edyta
  • Edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Otrzymane podziękowania: 2
Witam.
Pisałam już ze po długim małżeństwie odeszlam od męża alkoholika, w moim domu nie było przemocy ale picie męża zawsze dyktowalo warunki. Wyprowadziłam się w styczniu od kwietnia jesteśmy po rozwodzie. Teraz mój były mąż chce abym poszła z nim na pierwsze spotkanie z terapeutą do poradni. Nie wiem co zrobić? Czy rzeczywiście istnieje szansa że on coś zrozumiał czy znowu to tylko manipulacja z jego strony. Ten czas gdy nie mieszkamy razem cały czas pił z przerwami na pracę, ostatni tydzień miał wolny przepił cały. Jak myślicie zrozumiał czy tylko chce abym zobaczyła ze się stara i wróciła do niego. Cały czas powtarza że bardzo kocha mnie i córkę i dopiero teraz zrozumiał co stracił.
Iść z nim na tą terapię czy nie?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Czy jest szansa czy to tylko kolejne złudzenie? 2017/05/08 18:49 #36267

• cytryna
  • cytryna Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Carpe diem
  • Otrzymane podziękowania: 1560
Nie. To jego leczenie. Ty idz ewentualnie na swoja, dla wspoluzależnionych.
"W życiu piękne są tylko chwile..."

Czy jest szansa czy to tylko kolejne złudzenie? 2017/05/08 18:49 #36268

• dziobak
  • dziobak Avatar
moim zdaniem to czysta manipulacja... Po co Ty mu jestes potrzebna w poradni? i tak terapeuta,psycholog czy kto tam bedzie przeprowadzał rozmowe wstepną-wywiad Ciebie wyprosi lub nie wpusci...Twoja obecnosc tam nie jest do niczego potrzebna..
A nawet myślę że wręcz szkodliwa bo znów zdejmuje z niego część odpowiedzialności.
To nie jest dziecko zeby trzeba było za raczke prowadzic do złego pana doktora który ma biały kilet i przez to jest straszny...
To dorosły człowiek więc daj mu możliwość zachowania sie jak dorosły..
Zajmij sie sobą i tylko sobą..
ps a co robisz dla własnego zdrowienia?

Czy jest szansa czy to tylko kolejne złudzenie? 2017/05/08 19:01 #36270

• Edyta
  • Edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
Drogi Dziobaku dla wlasnego zdrowienia chodzę na terapię dla wspoluzależnionych niestety nie regularnie ale cóż pracować też trzeba.
Wiem że najlepiej by było abym się od niego odcieła całkowicie ale małymi krokami dojdę tez do tego. Mimo terapii nie naprawie siebie psutej przez 20 lat w ciągu 4 miesięcy.
Za tę wiadomość podziękował(a): dziobak

Czy jest szansa czy to tylko kolejne złudzenie? 2017/05/08 19:03 #36271

• Edyta
  • Edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
Nie pójdę!!
Mam nadzieję że wytrwam w tym postanowieniu
Za tę wiadomość podziękował(a): siwy

Czy jest szansa czy to tylko kolejne złudzenie? 2017/05/08 19:23 #36273

• exiller
  • exiller Avatar
Zdecydowanie manipulacja, to typowe u osób uzależnionych nie tylko od alkoholu. Pytasz więc również odpowiadam: nie iść.

Czy jest szansa czy to tylko kolejne złudzenie? 2017/05/08 19:58 #36278

• Sin Cara
  • Sin Cara Avatar
Edyta napisał:
Mimo terapii nie naprawie siebie psutej przez 20 lat w ciągu 4 miesięcy.

Dość tego! Dość tego psucia Ciebie! Jeśli na naprawienie siebie potrzebujesz więcej czasu-ok. Ale chronić siebie zacznij już teraz.
Pozdrawiam cieplutko.

Czy jest szansa czy to tylko kolejne złudzenie? 2017/05/08 20:24 #36284

• Siri
  • Siri Avatar
  • Wylogowany
  • Expert postów
  • Otrzymane podziękowania: 33
Uważam to samo, czysty pokaz

Czy jest szansa czy to tylko kolejne złudzenie? 2017/05/10 14:10 #36334

• mańka79
  • mańka79 Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
Popieram Was w większości. Współuzależnienie też trzeba starać się wyeliminować. Czy na własną rękę? Lepiej uczyć się od najlepszych. Może jakiś sprawdzony ośrodek, który takie terapie prowadzi? Nie tylko dla alkoholików, ale też ich rodzin. Podpowiadam z własnego doświadczenia. Pierwszym krokiem niech będzie telefon, wizyta w takim ośrodku, a później będzie z górki. Mogę podzielić się numerem do kliniki Tu i Teraz, gdzie chętnie pomagają w takich przypadkach.

Czy jest szansa czy to tylko kolejne złudzenie? 2017/05/10 15:00 #36337

• maciejka
  • maciejka Avatar
mańka79 napisał:
Popieram Was w większości. Współuzależnienie też trzeba starać się wyeliminować. Czy na własną rękę? Lepiej uczyć się od najlepszych. Może jakiś sprawdzony ośrodek, który takie terapie prowadzi? Nie tylko dla alkoholików, ale też ich rodzin. Podpowiadam z własnego doświadczenia. Pierwszym krokiem niech będzie telefon, wizyta w takim ośrodku, a później będzie z górki. Mogę podzielić się numerem do kliniki Tu i Teraz, gdzie chętnie pomagają w takich przypadkach.

Lista palcówek zajmujących się leczeniem uzależnień i wpsółuzależnień jest tu; alkoholizm-forum.pl/placowki-leczenia-uzaleznien
Jesli znasz inny osrodek zajmujacy sie tą problematyką proponuję napisac do administratora forum i uaktualnić naszą listę. Reklama na tym forum jest zakazana.