Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Co zrobić żeby mój chłopak nie pił?

Co zrobić żeby mój chłopak nie pił? 2017/04/19 12:20 #35367

• Polka1
  • Polka1 Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
Witam was,

Nie wiem gdzie sie zwrocic o pomoc - bledne kolo jest w moim zyciu. Jestem w zwiazku gdzie moj chlopak pije. Niby chodzi na spotkania ale wciaz alkohol znajduje tu i owdzie. Nie wiem jak mam z nim rozmawiac jak probuje spokojnie konczy sie klotnia, wybuchne to tez klotnia sie konczy.Slysze ze mu truje. Prosze blagam- korzystaj z pomocy . wiem ze ja mu nie pomoge. Prosil mnie jakies 3 tyg temu zebym mu pomogla ale jak ??? Moge mu pomoc tylko tym ze jestem ze go kocham ze jest dziecko ktore go kocha. Jak mam go wspierac jak ciagle siega po alkohol - jak mowi ze jezdzi na spotkania a alkohol ma pochowany. Mam udawac ze nic nie widze? Prosze moze ktos mi da jakas wskazowke. Prosze o jakas mala pomoc co ja mam robic jak mam go wspierac zeby nie siegal po alkohol. A nie potrafie udawac ze nic sie nie dzieje.

Pozdrawiam was wszystkich mocno
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Co zrobić żeby mój chłopak nie pił? 2017/04/19 12:28 #35368

• maciejka
  • maciejka Avatar
Proponuje poczytać pierwsze 3 tematy w tym dziale. Witaj na forum 3a

Co zrobić żeby mój chłopak nie pił? 2017/04/19 12:37 #35369

• Polka1
  • Polka1 Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
dziekuje za powitanie.

Z jednej strony czuje sie silna osoba a z drugiej w obliczu choroby czuje bezsilnosc i jakoas niemoc.

Co zrobić żeby mój chłopak nie pił? 2017/04/19 12:51 #35370

• Polka1
  • Polka1 Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
z tym mam poblem co ponizej skopiowalam z tematu

~Nie pozwól alkoholikowi,aby Ciebie oszukiwał,gdyż uczy go to unikania odpowiedzialnosci i prowadzi do utraty szacunku do siebie.``

Zdaje sobie sprawe ze siebie ponizam sprawdzajac kontrolujac go. Wiem ze oszukuje mnie z alkoholem ty;lko nie wiem jak to zrobic zeby wiedzial ze ja wiem bez awantur. Mowiac mi ze cche normalnego zycia dalej jest to samo w wiekszym czy mnieszym stopniu.

Co zrobić żeby mój chłopak nie pił? 2017/04/19 12:52 #35371

• maciejka
  • maciejka Avatar
To bardzo dużo, z tą chorobą się nie walczy, najlepiej uznać bezsilność i zająć się swoimi problemami.

Co zrobić żeby mój chłopak nie pił? 2017/04/19 19:04 #35378

• maciejka
  • maciejka Avatar
Polka1 napisał:
z tym mam poblem co ponizej skopiowalam z tematu

~Nie pozwól alkoholikowi,aby Ciebie oszukiwał,gdyż uczy go to unikania odpowiedzialnosci i prowadzi do utraty szacunku do siebie.``

Zdaje sobie sprawe ze siebie ponizam sprawdzajac kontrolujac go. Wiem ze oszukuje mnie z alkoholem ty;lko nie wiem jak to zrobic zeby wiedzial ze ja wiem bez awantur. Mowiac mi ze cche normalnego zycia dalej jest to samo w wiekszym czy mnieszym stopniu.

Alkoholik to misztrz manipulacji, to taki czaruś co zrobi wszystko żeby tylko móc bezkarnie chlaać. Komfort picia to własnie chlanie bezkarne czyli nie ponoszenie konsekwencji picia. Ponosi je rodzina alkoholika, żona, dzieci i .....on sam ale tego nie widzi.
Alkoholizm to choroba iluzji i zaprzeczeń , polegająca min. na zyciu w iluzji , ze jest inaczej jak wszyscy wokól mówią, ; jest to choroba zakłamania..., wstydu, chroniczna, postępująca, smiertelna , społeczna itp.
Teraz z drugiej strony; Wspóluzaleznienie to sposób przystosowania sie do sytuacji jaką stwarza alkoholik,. Wspóluzaleznie to ......zycie w swiecie iluzji i zaprzeczeń , to utrata kontroli nad własnym życiem a zajmowaniem się sprawami innych ludzi, min. alkoholika. dysfunkcja ta polega na; nadodpowiedzialności , nadkontroli i nadopiekuńczosci.
Pytasz ; jak powiedzieć / sprawić żeby on zobaczył , że Ty wiesz...
ano ja Ci nie napisze jak to zrobić , recepty ; jak / co zrobić żeby on nie pił i zaczał coś robić ze soba tez Ci nie dam bo nie jestem lekarzem i jej po prostu nie ma. Możesz zrobić coś ze swoimi problemami ale zeby cos zrobic tgo najpierw musisz je zobaczyc i podjąc decyzje ; czy chcesz coś z tym zrobic i potem działać. taką pomoc znajdziesz min; 2w Poradni leczenia współuzależnienia i uzaleznienia, na mitingach Al- Anon, w klubach abstynenta, w internecie, np; mni, naszym forum , mitingach Al- anon on line.

Co zrobić żeby mój chłopak nie pił? 2017/04/20 06:06 #35387

• dziobak
  • dziobak Avatar
Nie przez Ciebie pije i nie dla Ciebie pic przestanie..
Gdy w pełni zrozumiesz to zdanie (wiem ze jest przykre) zauważysz że jedyną osobą na którą masz wplyw jesteś TY.
Wiec pomagaj sobie. A jego picie czy niepicie zostaw jemu.
Potrzebne Ci do szczęścia takie życie??

Co zrobić żeby mój chłopak nie pił? 2017/04/20 19:59 #35405

• Polka1
  • Polka1 Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
dobrze to zdanie rozumiem = i wiem ze nic nie jestem w stanie zrobic. Mam nadzieje ze wkrotce podejme sluszna decyzje. To jest walka z wiatrakami- przukre to ale prawdziwe

Pozdrawiam mocno

Co zrobić żeby mój chłopak nie pił? 2017/04/20 20:17 #35408

• Astarte
  • Astarte Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
A są jakieś fora, spotkania online dla al anon?

Co zrobić żeby mój chłopak nie pił? 2017/04/21 03:33 #35416

• maciejka
  • maciejka Avatar
Forum dla Al- anon czyli wspóluzaleznionych jest np; tu, spotkqania Al- Anonn online odbywaja się w kazdą środe - wystarczy wpisac w przeglądarke i wziaśc udział.