Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: 17:00

17:00 2018/01/06 20:37 #41411

• MydełkoNaSznureczku
  • MydełkoNaSznureczku Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Otrzymane podziękowania: 5
Witam,
20 minut od założenia konta nie wiem jak zacząć...straszny bałagan w głowie...
Mam 38 lat, od kilkunastu lat pije, truje się zazwyczaj piwami. Wódkę pijam tylko na spotkaniach służbowych z racji charakteru pracy lub na imprezach typu wesela itp. Moje picie wygląda bardzo dziwnie, wstaje rano do pracy, po całym dniu w drodze do domu do żony i dzieci, zakupy obowiązkowo 5 piw. Po powrocie nastepuje magiczna godzina 17 siadam do kompa lub konsoli i w przeciagu 2h wypijam 5 piw. Kłade sie spać 19-21 oczywiście pijany i zadowolony urywa się film i wstaje rano zamulony do pracy. W pracy się mecze cały dzień tzn.złe samopoczucie, problemy żołądkowe, rozdrażnienie a pracuje w handlu i większość czasu spędzam w samochodzie. Na tygodniu schemat się powtarza i przychodzi weekend i wtedy wybija godzina zero (17) i wtedy to juz potrafie się zdemolować nawet 8 piwami w podobnym czasie picia co na tyg. Co mnie najgorzej boli to że np. w niedzielę jak wstanę kiedy jeszcze jakieś % w żyłach mam to jest super jest humor, a potem nastepuje rozdrażnienie i wszystko mnie wkur... Mam kochającą żonę, dwójkę małych fajnych dzieciaków a jedyne co im daje to byt materialny i nawalonego tatę wieczorami. Parę dni temu się złapałem na tym że siedząc wieczorem przy kompie przy rytualnym obalaniu piwa, kiedy syn 3lata wszedł do mnie do pokoju chciał sie zapytać czy sie z nim pobawię to go przegoniłem tłumacząc to tym że teraz gram i nie mam czasu dla niego, a nie była to taka pierwsza akcja w moim wykonaniu. Teraz się z tym czuję jak najgorsza szmata. Dzisiaj jest 3 dzień jak postanowiłem coś ze sobą zrobić i nie pić więcej. Nie będe Wam pisał jak się czuję bo większość z Was, jak nie wszyscy się tak czuło po odstawieniu podobnie tak jak ja dzisiaj. Gdzieś wyczytałem że sposób mojego upijania się pasuje do wzorca "agresywnego picia". Nie wiem czy dobrze to nazwałem czy nie. Jak sobie poradzić na samym początku, gdzie mam się udać bo sam to sobie raczej rady chyba nie dam.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

17:00 2018/01/06 20:44 #41412

• Ppludrok
  • Ppludrok Avatar
  • Wylogowany
  • Profesjonalista
  • Otrzymane podziękowania: 292
Cześć :-) bierz się za siebie :-)
„you are the universe experiencing itself”
Watts

17:00 2018/01/06 20:47 #41413

• Leśny Ludek
  • Leśny Ludek Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator-Forum.
  • Otrzymane podziękowania: 648
Witaj 3a

Nie mam pojęcia o wzorcach picia i nie jest mi to potrzebne. Choć też piłem szybko siedząc z innymi w knajpie oni byli trzeźwi ja już mocno wypity ale onu np byli po piwie ja po pięciu wtym samym czasie.

Sam chciałem to zatrzymać i tylko się męczyłem. Udało się dopiero na terapii w ośrodku leczenia uzależnień. Byłem na terapii otwartej czyli 2x na tydzień spotkanie po południu z grupą oraz spotkania indywidualne. Potem dorzuciłem mitingi AA.

Polecam zajrzeć do pierwszego lepszego ośrodka. Adresy w necie. Tam spotkasz teraputów którzy pokierują Cię i wyjaśnią jak to w tym konkretnym ośrodku wygląda. Z tego co rozumiem masz pracę z elastycznymi godzinami więc spokojnie to pogodzisz. I zamiast o 17 otworzyć puszkę pójdziesz na grupę. A potem spokojnie starczy Ci sił dla dzieci i żony.

17:00 2018/01/06 23:07 #41415

• cytryna
  • cytryna Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Carpe diem
  • Otrzymane podziękowania: 1534
Cześć.
Możliwość uzyskania pomocy masz w każdej poradni/ ośrodku leczenia uzależnień. Możesz również iść na miting AA. Ja jednak udałabym sie do poradni- potrzebujesz wiedzy na temat swojej choroby i tam na pewno ja dostaniesz.
"W życiu piękne są tylko chwile..."

17:00 2018/01/07 01:07 #41417

• solo6971
  • solo6971 Avatar
  • Wylogowany
  • Profesjonalista
  • Otrzymane podziękowania: 161
8g hej --no mozna to zmienic z ta 17, bo widze jak piszesz jest rodzina i zaczyna na twoim piciu cierpiec, udaj sie do osrodka leczenia uzaleznien tam cie pokieruja i dzialaj szkoda czasu i rodziny ! pozdrawiam. 4b
tha panda olla

17:00 2018/01/07 09:38 #41421

• Quantum
  • Quantum Avatar
  • Wylogowany
  • Profesjonalista
  • Otrzymane podziękowania: 424
. w niedzielę jak wstanę kiedy jeszcze jakieś % w żyłach mam to jest super jest humor,
no jest niedziela, jak tam są % czy ich nie ma ?
truć ci i wstawiać moralniaków nie mam zamiaru , Ty sam wiesz jaki ojciec i mąż jesteś.
jak zajrzysz tu do poniedziałku do 17;00 i napiszesz , nie piję , dzwoniłem -byłem w ośrodku terapii
to coś z tego będzie .
wielu tu zagląda i po jednym czy dwu wpisach znika, być może niepotrzebnie klawiaturę zużywam
Za tę wiadomość podziękował(a): siwy

17:00 2018/01/07 17:16 #41427

• MydełkoNaSznureczku
  • Wylogowany
  • Świeżak
Quantum napisał:
. w niedzielę jak wstanę kiedy jeszcze jakieś % w żyłach mam to jest super jest humor,
no jest niedziela, jak tam są % czy ich nie ma ?
truć ci i wstawiać moralniaków nie mam zamiaru , Ty sam wiesz jaki ojciec i mąż jesteś.
jak zajrzysz tu do poniedziałku do 17;00 i napiszesz , nie piję , dzwoniłem -byłem w ośrodku terapii
to coś z tego będzie .
wielu tu zagląda i po jednym czy dwu wpisach znika, być może niepotrzebnie klawiaturę zużywam
Na szczescie nie bylo zadnych % i mam nadzieje ze nie bedzie. Jutro do poradni i dzialam.
Za tę wiadomość podziękował(a): siwy, Quantum, Ppludrok, solo6971, Kojak76

17:00 2018/01/07 17:19 #41428

• Ppludrok
  • Ppludrok Avatar
  • Wylogowany
  • Profesjonalista
  • Otrzymane podziękowania: 292
Napisz jutro co i jak.
„you are the universe experiencing itself”
Watts

17:00 2018/01/07 20:04 #41435

• siwy
  • siwy Avatar
  • Wylogowany
  • Profesjonalista
  • Otrzymane podziękowania: 1305
Cześć-no i to jest prawidłowe podejście do tematu.Nieustającej motywacji życzę i też czekam jutro na znaka z Twojej strony ;)

17:00 2018/01/08 06:54 #41448

• Leśny Ludek
  • Leśny Ludek Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator-Forum.
8g

17:00 2018/01/08 13:52 #41456

• MydełkoNaSznureczku
  • Wylogowany
  • Świeżak
Witam Was wszystkich.
Mija kolejny dzień bez trucizny, ale niestety albo i stety się rozchorowałem i leże w łóżku na antybiotyku do końca tygodnia. Jest ciężko bo do "głodu" doszła choroba. Tak się zastanawiałem czy przez to ze 4 dzień jestem trzeźwy organizm zgłupiał i się pochorował czy to tylko przypadek. Na szczęście mam leżeć i nie będę się szwędał szukając przygód. Mocno wierzę w to że dam radę dotrwać w abstynencji do przyszłego poniedziałku żeby się udać na terapię. Zdrowia dla Was i trzymajcie za mnie kciuki, jak ja trzymam za Was.

17:00 2018/01/08 15:37 #41461

• Zaga
  • Zaga Avatar
  • Wylogowany
  • Expert postów
  • Otrzymane podziękowania: 32
Zdrówka i wytrwałości
"Spróbuj zapalič maleńką świeczkę, zamiast przeklinać ciemność"
Konficjusz

17:00 2018/01/08 19:21 #41465

• Leśny Ludek
  • Leśny Ludek Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator-Forum.
Myślę że to nie przypadek. Ale jedno wiem alkoholem grypy nie wyleczysz więc kuruj się. Ja jak siedziałem w domu i dopadał mnie głód włączałem jakiś film aby oderwać myśli. Najlepiej film nie o piciu.

17:00 2018/01/11 06:45 #41489

• MydełkoNaSznureczku
  • Wylogowany
  • Świeżak
Zaczynam 6 dzień w trzeźwości. Życzę Wam miłego dnia.
Ps. Ludek, filmy się nie sprawdzają wszędzie wszechobecne alko, natomiast kreskówki z dzieciakami moimi ogladamy.

17:00 2018/01/11 20:56 #41516

• Leśny Ludek
  • Leśny Ludek Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator-Forum.
Jak dla mnie kreskowka to tez film 12g. A z dzieciakami to jeszcze fajniej bo czas razem spedzacie 8g