Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Pogoda ducha

Pogoda ducha 2017/10/18 06:31 #39606

• Karolcia
  • Karolcia Avatar
  • Wylogowany
  • Stały użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 57
Witam wszystkich,
Jestem tu nowa. Szukam wsparcia. Chętnie podzielę się swoimi doświadczeniami i chętnie wysłucham Was. Szukam osób, które tak jak ja jadą na jednym wózku zwanym " alkoholizm", które chcą trzeźwieć i żyć. Uczestniczę obecnie w terapii dziennej, przeszłam intensywną, teraz w trybie 2 razy w tygodniu. Mam kontakt z osobami z terapii intensywnej, ale myślę, że w grupie siła więc szukam bratniej duszy również tutaj :-)
Obecna moja grupa jest bardzo uboga, tylko 2 osoby. ... Tak trochę smutno. Proszę napiszcie co myślicie o spotkaniach AA? Ja mam z tym problem, bo byłam kilka razy i jakoś nie mogę się przekonać, ale nie mówię nie !!!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Pogoda ducha 2017/10/18 06:55 #39607

• RafałWLKP
  • RafałWLKP Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Otrzymane podziękowania: 58
Cześć
Życzę udanego i trzeźwego dzionka.
Rafał
Alkoholik

Pogoda ducha 2017/10/18 07:04 #39608

• dziobak
  • dziobak Avatar
Cześć
A mi jest z każdą formą.zdrowienia po drodze :) ( np.moze poza nowomodnym sponsoringiem w AA).
Korzystam z grupy wsparcia ktora działa przy poradni uzależnień,nie jest mi obce środowisko grup AA choc ostatnio bardzo mało uczestnicze w mitingach. Sle uwazam sie za członka wspólnoty AA, podobnie zaptruje sie na kluby abstynenta czy jeszcze inne formy.
Piszesz ze do AA nie możesz sie przekonać... Tez tak mialem. Poradzono mi bym odwiedzil inne grupy czy to w tym mieście czy w innym.. Pokazał mi to ze nie wszędzie jest tak samo i ma jednych czuje sie bardzo dobrze a na innych nie za bardzo... Mając wybór mogłem wybrać..poznac i wybrać. :)
Fajnie ze jestes.
Ostatnio zmieniany: 2017/10/18 07:05 przez dziobak.

Pogoda ducha 2017/10/18 08:41 #39609

• Karolcia
  • Karolcia Avatar
  • Wylogowany
  • Stały użytkownik
Dziękuję Ci Rafał. Miło, że się odezwałeś. Tobie również życzę dobrego - trzeźwego dnia.

Pogoda ducha 2017/10/18 08:45 #39610

• Karolcia
  • Karolcia Avatar
  • Wylogowany
  • Stały użytkownik
Dziękuję Ci za wskazówki. Stąd piszę, że nie zamykam się bo zbyt często słyszę od innych zdrowiejących alkoholików, że te spotkania AA dużo dają. Skoro innym dają to coś w tym musi być ! Nie jestem przecież wyjątkiem. Planuję w przyszłym tygodniu spotkać się z kilkoma osobami z poprzedniej - pierwszej intensywnej terapii. Zaproponowałam iż żebyśmy wspólnie się wybrali na miting. Razem raźniej :-) A potem można usiąść gdzieś na kawę. Miło mi, że się odezwałeś. Pozdrawiam i udanego dnia życzę !

Pogoda ducha 2017/10/18 12:56 #39613

• solo6971
  • solo6971 Avatar
  • Wylogowany
  • Profesjonalista
  • Otrzymane podziękowania: 161
8g pozdrawiam . witaj. mysle ze najlepiej wybrac tam gdzie cos przekazuja i dociera to do ciebie! zycze powodzenia!
tha panda olla
Za tę wiadomość podziękował(a): Karolcia

Pogoda ducha 2017/10/19 05:04 #39634

• Karolcia
  • Karolcia Avatar
  • Wylogowany
  • Stały użytkownik
Dziękuję, tez tak sobie myślę .... stąd szukam ! Nieustannie :-)

Pogoda ducha 2017/10/19 05:06 #39635

• Karolcia
  • Karolcia Avatar
  • Wylogowany
  • Stały użytkownik
Chciałabym Wam jeszcze powiedzieć Kochani, że 3 lata nie piłam :-) Wiecie co mnie zgubiło? Tylko się nie śmiejcie ze mnie . Przekonanie, że już się wyleczyłam i że mogę pić kontrolowanie .... Teraz wiem, że to bzdura, no ale jak to mówią terapeuci " potrafimy świetnie oszukiwać - nawet samych siebie" . Życzę miłego i trzeźwego dnia !

Pogoda ducha 2017/10/19 10:12 #39644

• solo6971
  • solo6971 Avatar
  • Wylogowany
  • Profesjonalista
  • Otrzymane podziękowania: 161
nie ma czegos takiego! kontrolowac mozna wiele innych rzeczy ale nie picie a zwlaszcza gdy ktos ma problem z alkoholem niestety !
tha panda olla

Pogoda ducha 2017/10/19 10:47 #39646

• dziobak
  • dziobak Avatar
Nie boj żaby...smiac sie nie bede. Sam tsk.robilem choc moje.niepicie trwało ledwie kilka miesięcy jak stwierdziłem se juz.jestem wyleczony. :)
To niejako norma ze pojawiają sie takie mysli i chyba do wyjątków potwierdzających regule należą ci którzy przy tym nie wrócili do picia..
Ważne ze teraz jestes i chce być trzeźwa.

Pogoda ducha 2017/10/19 11:38 #39647

• Sin Cara
  • Sin Cara Avatar
Karolcia napisał:
Chciałabym Wam jeszcze powiedzieć Kochani, że 3 lata nie piłam :-) Wiecie co mnie zgubiło? Tylko się nie śmiejcie ze mnie . Przekonanie, że już się wyleczyłam i że mogę pić kontrolowanie ....

To ja kiedyś też miałem podobne. Tylko ja się nie wyleczylem, ja wpadlem na pomysł że wcale nic mi nie jest a alkoholizm sobie wymyśliłem. Tylko u mnie to było szybciej, po 3 miesiącach.

Pogoda ducha 2017/10/19 16:40 #39652

• Karolcia
  • Karolcia Avatar
  • Wylogowany
  • Stały użytkownik
Hej , no tak teraz już wiem, że taka nadmierna pewność siebie to sygnał, że zaczyna być ze mną źle ... ale musiałam pójść na terapię żeby to zrozumieć.
Dzisiaj miałam spotkanie ( po terapii intensywnej z marszu zapisałam się na taką 2 razy w tygodniu) i niestety nie jetem z niej do końca zadowolona. Mam problem z mitingami. Dostałam ostrzeżenie, że jak nie zacznę na nie chodzić to mnie wywalą z terapii. ... A ja jakoś nie mogę się przekonać do tej formy. ... Byłam kilka razy i jakoś mnie nie wciągnęło ... :-) Słuchanie jak przez pół godziny ktoś opowiada jak kupował buty, albo robił obiad ... wracałam z tych spotkań dosłownie nakręcona. Co robić?

Pogoda ducha 2017/10/19 18:20 #39654

• Sin Cara
  • Sin Cara Avatar
Poszukaj innej grupy AA. Na każdym mityngu są inne osoby i każdy miting jest trochę inny od pozostalych. Na jednym Ci się nie podoba a jakiś inny możesz uznać że jest super.

Pogoda ducha 2017/10/19 18:57 #39656

• ingoust
  • ingoust Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 8
Cześć Karolcia z własnego doświadczenia wiem że nikt do niczego nie może mnie zmusić a tym bardziej szantażem .

Co to za terapia dziwna jak dla mnie
Pamiętam jak kiedyś terapeutka powiedziała jak coś nie służy to nie na siłę to robić . Na mityngi nie chodzę . Mam swoje powody . Za to korzystam z różnego rodzaju grup wsparcia . I to jest to co lubię . Czasem wart jest poszukać . Klubów abstynenta i tam też są grupy wsparcia .
Ważniejsza od osiągnięcia celu jest droga , która do niego prowadzi.

Pogoda ducha 2017/10/20 05:06 #39658

• Karolcia
  • Karolcia Avatar
  • Wylogowany
  • Stały użytkownik
Tak chyba zrobię, postaram się poszukać innego mitingu. Nie mogę powiedzieć, faktycznie wybór jest duży ... i też słyszałam takie opinie, że trzeba poszukać swojej grupy, żeby się nie zrażać. Najbardziej wkurzył mnie fakt, że prowadząca zajęcia mówi mi " mam iść bo inaczej zostanę wyrzucona" , aż mi się nuż w kieszeni otwiera, bo ostatnią rzeczą na jaką mogę się zgodzić to działanie z przymusu. Denerwuje mnie ta obecna sytuacja bo z poprzedniej terapii wiem, że nie powinnam się nakręcać, unikać osób i miejsc, do których czuję niechęć. Nie chcę rezygnować z terapii, na której jestem obecnie, ale może zacznę rozglądać się za innym miejscem- mam wybór.... Zadzwonię dzisiaj do babki, która prowadziła mnie na intensywnej terapii, wiem, że teraz otworzyła jakąś swoją grupę, a u niej czułam się jak w domu.
Też mi powtarzała, że każdy znajduje dla siebie te metody, które mu służą, oczywiście nie wolno tego mylić z modyfikacją i ulepszaniem tych metod po swojemu, wiecie co mam na myśli ... Do mitingów na pewno dojrzeję, ale jak mnie ktoś zaczyna zmuszać do czegoś to od razu stawiam opór. Pewnie nie jestem wyjątkiem ....
Miłego dnia !

Pogoda ducha 2017/10/20 05:42 #39659

• RafałWLKP
  • RafałWLKP Avatar
  • Wylogowany
Zdrowia życzę i pogody ducha na trzeźwym szlaku.

Rafał
alkoholik

Pogoda ducha 2017/10/20 06:38 #39660

• Ppludrok
  • Ppludrok Avatar
  • Wylogowany
  • Profesjonalista
  • Otrzymane podziękowania: 292
Karolcia, zachowaj czujność. Wiem o co ci chodzi gdy piszesz o zmuszaniu ale z drugiej strony tam, na terapii jakoś sielankowo nie powinno być. A raczej odwrotnie - ciężko i gdy kończysz zajęcia to powinnaś wyjsć z nich jak zbity pies :-) Oczywiscie z poczuciem satysfakcji, ze poszło coś naprawdę grubego lub uświadomiłaś sobie, coś czego wcześniej o sobie nie wiedziałaś.
Takie powierzchowne robienie sobie dobrze czyli bycie w komforcie kojarzy mi się tylko z jednym...
Nie wiem jak to powiedzieć ale coś w stylu- było ciężko ale było warto. To chyba takie uczucie powinno towarzyszyć.

Oczywiscie nie można akceptować ewidentnych kich - raz czekając na swoją grupowa poszedłem na grypę wsparcia i siedziałem z 1 podpiętym i drugim wczorajszym co się pojawili tylko po podpis. O pracy nie było mowy. Do tego nie można się zmuszać ale przecież wiadomo, ze nie o tym piszemy.
„you are the universe experiencing itself”
Watts

Pogoda ducha 2017/10/20 12:02 #39662

• Sin Cara
  • Sin Cara Avatar
Karolcia, posłuchaj. A raczej poczytaj. Twoje wrażenia z AA s dokładnie takie jak moje tylko wczoraj nie miałem czasu napisać dłuższego posta. Jak szedłem na AA pierwszy raz, było to jeszcze przed terapią. Moja przyjaciółka mi kazała. Bo jak nie pójdę to ona ma dość i zerwie kontakt ze mną. Ok poszedłem. Bardzo ciepło mnie przyjęli. Moje pierwsze wrażenie? Mało tego że dinozaury to jeszcze czuby. Siedzą przy tych stolikach, pieprzą farmazony... Cisza się jak głupi do sera. A to czyjaś córka urodziła dziecko, a to ktoś inny na jakimś złocie radości był, a ktoś jeszcze inny kupił pyszne herbatniki i się cieszy. WTF? Tydzień później nie poszedłem na miting tylko do monopolowego. (Nie chodziłem wtedy jeszcze na terapię). Minął z miesiąc, miałem coraz bardziej dość mojego chlania, kolejne konsekwencje, itp. Poszedłem znowu jak ten zbity pies na miting. A oni dalej się tak "głupio cieszyli ". Tylko wiesz co? Wszyscy z wyjątkiem mnie przez cały ten czas byli trzeźwi. Od lat. Posłucham dokładniej. Ktoś inny od lat już prowadzi własną firmę, ktoś inny zbudował dom... Pomyślałem wtedy że coś w tym musi być. I zacząłem chodzić regularnie. Później gdy zacząłem terapię usłyszałem że trzeba chodzić też na AA. A ja wtedy z taką satysfakcją powiedziałem że przecież chodzę, mam swoją grupę. 5b
Wiesz, samemu jest bardzo ciężko, za ciężko. Będąc alkoholikiem wiem że potrzebuje innych takich jak ja. Jednakże gdybym nie został zmuszony do pójścia na miting, w życiu bym nie poszedł sam. I to ja bym stracił jedną z form pomocy, nikt inny...

Pogoda ducha 2017/10/20 14:09 #39663

• RafałWLKP
  • RafałWLKP Avatar
  • Wylogowany
Trzeba trzymać się jakiejś ulubionej grupy AA, każdy musi znaleźć odpowiednią dla siebie. nawet przy maksimum zajętego czasu, trzeba znaleźć te 2h tygodniowo na mityng. Takie jest moje zdanie. Poznasz tam podobnych do siebie ludzi.

Pogoda ducha 2017/10/20 16:56 #39665

• Sin Cara
  • Sin Cara Avatar
RafałWLKP napisał:
Trzeba trzymać się jakiejś ulubionej grupy AA, każdy musi znaleźć odpowiednią dla siebie. nawet przy maksimum zajętego czasu, trzeba znaleźć te 2h tygodniowo na mityng. Takie jest moje zdanie. Poznasz tam podobnych do siebie ludzi.

Fajnie napisałeś. Mi jest łatwiej to przyjąć w jeszcze troszkę innej wersji, że warto się trzymać ulubionej grupy i warto znaleźć ten czas na miting. 2 h w tygodniu w porównaniu z czasem straconym na chlanie to jest nic. A za to same korzyści.

Pogoda ducha 2017/10/20 21:07 #39666

• Karolcia
  • Karolcia Avatar
  • Wylogowany
  • Stały użytkownik
Tak rozumiem. Zgadzam się z Tobą. Zapominam się po co tam chodzę i ze to nie wakacje. To samo powiedziała mi dziś terapeutka która prowadziła mnie na intensywnej terapii - zadzwoniłam do niej dzisiaj , a ona do mnie : Karolina, możliwe że to nie to,;że może będziesz musiała poszukać czegoś innego bo nie z każdym nam po drodze ale potraktuj to jako próbę cierpliwości, Nie tak jak to w naturze alkoholika ze efekt musi być natychmiastowy. Nie nakręcaj się , spokojnie , daj sobie szansę " .
Tak też zrobię. Dziękuję Ci raz jeszcze.
Za tę wiadomość podziękował(a): Sin Cara, solo6971

Pogoda ducha 2017/10/20 21:13 #39667

• Karolcia
  • Karolcia Avatar
  • Wylogowany
  • Stały użytkownik
Czyli kolejne potwierdzenie ze jednak te mitingi są konieczne. Czytam twoją opowieść i zazdroszczę Ci. Tez bym chciała czuć ze jest mi to potrzebne - te mitingi. Tak jak poczułam ze jest mi potrzebna terapia. Boże musze się zmusić. .... dziękuję Ci za informacje!
Za tę wiadomość podziękował(a): Sin Cara

Pogoda ducha 2017/10/20 21:33 #39668

• cytryna
  • cytryna Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Carpe diem
  • Otrzymane podziękowania: 1534
Na niektórych terapiach mitingi i uczestnictwo na nich jest zapisane w kontrakcie jako punkt obowiązkowy.
A mitingi n ie maja byc przyjemnością, przynajmniej u mnie na początku nie były. One sa po to, żeby pokazać jak można zyć, za chwile, za jakis czas... Wiesz, ze ja byłam jedyna dziewczyna na swojej grupie? Jedyna i najmłodsza. Te "stare wygi" po 50 -tce mówiły do mnie córuś. Słuchałam ich jak debili, gadali o jakis bzdetach nieistotnych dla mnie a ja słuchałam i zastanawiałam się kiedy trafiłam na księżyc i dlaczego gadam z ufoludkami. Ale byli trzeźwi a ja tego bardzo pragnęłam. Dlatego tydzień w tydzień chodziłam na grupę. Teraz z przyjemnością słucham o tym jaka frajde sprawiają ludziom codzienne sprawy. To własnie jest magia AA. Zwyczajne zycie :) Nie wielkie sukcesy, nie ogromne emocje ale radość z dnia.
"W życiu piękne są tylko chwile..."
Za tę wiadomość podziękował(a): dziobak, alkoholiczka, Karolcia

Pogoda ducha 2017/10/20 21:38 #39669

• Ppludrok
  • Ppludrok Avatar
  • Wylogowany
  • Profesjonalista
  • Otrzymane podziękowania: 292
O, widzę, że Cytra już wypoczęta i w formie :-)
„you are the universe experiencing itself”
Watts
Ostatnio zmieniany: 2017/10/20 21:38 przez Ppludrok.

Pogoda ducha 2017/10/20 21:39 #39670

• cytryna
  • cytryna Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Carpe diem
  • Otrzymane podziękowania: 1534
I z farba na głowie :P Przespałam sie 3 godziny w dzień to wiesz ... 5b
"W życiu piękne są tylko chwile..."
Ostatnio zmieniany: 2017/10/20 21:39 przez cytryna.