Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Powrót- żółwik

Powrót- żółwik 2017/09/01 21:14 #39005

• żółwik
  • żółwik Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 31
Dziękuję wszystkim za miłe powitanie.Dziś kolejny dzień trzeźwego życia dobiega końca. Chwilami nie jest łatwo ale staram się czymś zająć głowę. Fizycznie czuję się całkiem dobrze więc wczoraj siłownia, dzisiaj działka po pracy. Starałem się kilka razy na własną rękę z tym skończyć i wiadomo co z tego wyszło. Nie zamierzam się dalej oszukiwać więc zacząłem działać. Na poniedziałek mam umówioną wizytę z psychologiem w ośrodku leczenia uzależnień. Zobaczymy co z tego wyjdzie...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): jasnygwint, alkoholiczka

Powrót- żółwik 2017/09/02 07:06 #39007

• solo6971
  • solo6971 Avatar
  • Wylogowany
  • Profesjonalista
  • Otrzymane podziękowania: 232
8g decyzja sluszna! musi byc pomoc od ludzi ktorzy pomoga w leczeniu choroby! powodzenia!
tha panda olla

Powrót- żółwik 2017/09/03 10:33 #39024

• jankes12
  • jankes12 Avatar
  • Wylogowany
  • Mistrz postów
  • dzisiaj nie piję
  • Otrzymane podziękowania: 46
Witaj 3a
Dobra decyzja, nigdy nie jest za późno, jednak lepiej jak najwcześniej 24h trzeźwym

dzisiaj nie piję

Powrót- żółwik 2017/09/05 11:35 #39054

• żółwik
  • żółwik Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik
Dzień Dobry wszystkim!!!
Wczoraj miałem spotkanie z psychologiem. Stwierdził u mnie dość silne uzależnienie spowodowane prawdopodobnie depresją "leczoną" alkoholem. Polecił mi rozpoczęcie terapii dochodzącej w kilkuosobowych grupach. polega ona na 1,5 godzinnych spotkaniach 2 razy w tygodniu przez 3,5 miesiąca, Później jeszcze terapia uzupełniająca przez rok.Nie wiem co o tym wszystkim myśleć a le wyszedłem bardzo szczęśliwy , że w końcu komuś powiedziałem całą prawdę i w końcu mogłem wszystko z siebie wyrzucić 1b .
Pozdrawiam
Dzisiaj nie piję
Za tę wiadomość podziękował(a): jasnygwint, jankes12, alkoholiczka

Powrót- żółwik 2017/09/06 05:48 #39073

• solo6971
  • solo6971 Avatar
  • Wylogowany
  • Profesjonalista
1b pierwszy krok zrobiony brawo ty" tak trzymaj!zycze wytrwalosci!
tha panda olla

Powrót- żółwik 2017/09/07 20:35 #39105

• żółwik
  • żółwik Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik
Minął kolejny dzień. Dzisiaj jakoś wyjątkowo ciężko ale jakoś się trzymam. Bardzo chcę się nie poddać! Kolejne spotkanie z psychoterapeutą dopiero w poniedziałek. Chciałbym poznać Wasze zdanie odnośnie tego typu terapii tzn. kilkuosobowej + terapeuta. Powiedzcie mi co mam robić żeby wytrzymać ten okres, może jakąś książkę do poczytania polecicie....
Dzisiaj nie piję.
Za tę wiadomość podziękował(a): jasnygwint

Powrót- żółwik 2017/09/07 23:20 #39106

• solo6971
  • solo6971 Avatar
  • Wylogowany
  • Profesjonalista
hey polecam ,,BOLESLAW CHROBRY.. Antoniego Golubiewa!
tha panda olla

Powrót- żółwik 2017/09/08 05:34 #39110

• dziobak
  • dziobak Avatar
Książek jest multum i do tego niekoniecznie o dawnych królach;). Począwszy od wspólnotowej twz "Wielkiej księgi" czyli książki pt Anonimowi Alkoholicy (polecam) przez książki chocby p. Wiktora Osiatyńskiego np na początek tytuł "Grzech czy choroba". (polecam jeszcze bardziej)
A terapia w grupie kilkuosobowej plus terapeuta to podstawa (moim zdaniem).

Powrót- żółwik 2017/09/11 20:32 #39140

• żółwik
  • żółwik Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik
Cześć wszystkim. Za mną bardzo ciężki weekend. Nie mogłem znaleźć sobie miejsca. Nie wiem czy to normalne ale wydaje mi się że czas bez alkoholu płynie jakoś tak wolniej. Skłamałbym gdybym powiedział, że nie myślałem o alkoholu :( .Dzisiaj miałem indywidualne spotkanie z psychoterapeutą na którym omawiane były zasady zajęć grupowych, które zaczynamy za tydzień. Ze spotkania wyszedłem zadowolony i jakoś tak podbudowany, że w końcu coś rusza się do przodu.Najważniejsze są chęci. Paweł alkoholik.
Za tę wiadomość podziękował(a): dziobak

Powrót- żółwik 2017/09/12 06:14 #39142

• dziobak
  • dziobak Avatar
Wydaje sie ze czas płynie wolniej bo nie ucieka w alkoholowym zamroczeniu. :) pociesze Cie ze tez tak miałem... Na początku,a potem jak zaczniesz działać na trzeźwo to ten sam czas zacznie tak zapingalac ze szok.. :)
Rob swoje,dzialaj a sam zobaczysz :)

Powrót- żółwik 2017/09/15 12:28 #39176

• żółwik
  • żółwik Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik
Witam wszystkich.
Trzymam się trzeźwo ale przed nami weekend i trochę się go obawiam. W poniedziałek zaczynam terapie grupową która potrwa 3,5 miesiąca. Terapeuta na ostatnim spotkaniu indywidualnym zaproponował też spotkanie we trójkę czyli ja On i moja żona. Nie wiem co na ten temat myśleć. Co Wy o tym sądzicie?
Ostatnio zmieniany: 2017/09/15 12:29 przez żółwik.

Powrót- żółwik 2017/09/15 13:12 #39177

• Ppludrok
  • Ppludrok Avatar
  • Wylogowany
  • Profesjonalista
  • Otrzymane podziękowania: 311
Tez miałem taką propozycję jednorazowego spotkania w 3 aby do żony dotarło, że jestem alkoholikiem. Nie skorzystałem bo zasady były takie, ze ja opowiadam o swoim alkoholizmie żonie a terapeuta jest ewentualnie moderatorem. Ja wolałem aby to terapeuta mówił a ja ewentualnie prostował :-):-) hehe.

To dobry pomysł, który sprawi, ze będziesz mieć zrozumienie ze strony żony (wiem od innych).

Super, ze idziesz na terapię! Wziąłeś się za siebie.
„you are the universe experiencing itself”
Watts

Powrót- żółwik 2017/09/15 14:26 #39178

• RafałWLKP
  • RafałWLKP Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Otrzymane podziękowania: 58
Ja to myślę, że o tym w jakim gronie powinieneś się spotykać i z kim powinno być twoją własną przemyślaną decyzją, sugerowanie przez innych co do pewnych wyborów i charakteru osobiście uważam za wysoce nieodpowiednie, zwłaszcza nie mając bladego pojęcia o twojej sytuacji.

Powrót- żółwik 2017/09/15 14:36 #39179

• Ppludrok
  • Ppludrok Avatar
  • Wylogowany
  • Profesjonalista
Boże ... Rafał...
Żółwik, skoro terapeuta ci zaproponował to coś musi być na rzeczy. Zapytałeś innych z forum, zapewne dostaniesz odpowiedzi jak to wyglada z perspektywy innych bo o to co chodzi, prawda?
Watts

Powrót- żółwik 2017/09/15 14:43 #39180

• Ppludrok
  • Ppludrok Avatar
  • Wylogowany
  • Profesjonalista
Rafał, przykro się patrzy na twoje trzeźwienie. Kiedyś ci napisałem, jakieś pół roku temu, że jesteś dobrym duszkiem tego forum. Przez te pół roku mocno się zmieniłeś i zachowujesz się jak buc.
Watts

Powrót- żółwik 2017/09/15 16:13 #39181

• maciejka
  • maciejka Avatar
Rafał od jakiegoś czasu Cię zwyczajnie nosi. Czepiasz się innych, oceniasz, podważasz inną droge jak Twoja, moze byś tak
popatrzył sie co takiego dzieje w Tobie , ze drażnią cie wypoweidzi innych różniące się od Twojej drogi/ Twojego sposobu trzeźwienia......

Wracajac do tematu; jako osoba wspóluzalezniona nie majaca pojęcia o co chodzi tym alkoholizmem chciałąbym się dowiedzieć co nieco o tej chorobie , zeby nie szkodzić meżowi. Pamiętam siebie sprzed terapii i na początku drogi - czuła złosć, chec ukarania alkoholika za te wszystkie lata i krzywdy i nieufnośc, w koncu setki razy sie na nim zawiodłam dlaczego tym razem ma być inaczej. Pamiętam jak niedorzeczne wydawały mi się wypowiedzi innych alko z AA jak mówili , ze sprawdzaja czy w cukierkach, lekach , ciastach nie ma alkoholu, jak mówili, że to nie kloejny kieliszek zaszkodził ale ten pierwszy itp itd.
Jakos nie widać koleżanek/ userów z problemem wspóluzaleznienia , moze inni by się wypowiedzieli w temacie.

Powrót- żółwik 2017/09/15 16:19 #39183

• maciejka
  • maciejka Avatar
Żólwik zrobilam Ci Twój własny temat i proszę żebyś tu pisał o czym chcesz.

Powrót- żółwik 2017/09/15 16:43 #39184

• solo6971
  • solo6971 Avatar
  • Wylogowany
  • Profesjonalista
8g Moim skromnym zdaniem jezeli terapeuta proponuje cos takiego to jest to przemyslane w jakis sposob aby CI pomoc! chyba nie spadla mu taka mysl jak cegielka w glowe dla rozrywki! moze chce pokazac jakas droge cos co bedzie pomocne! fajnie ze wkroczyles na sciezke do normalnosci 8a
tha panda olla
Za tę wiadomość podziękował(a): dziobak, Ppludrok

Powrót- żółwik 2017/09/15 19:32 #39186

• dziobak
  • dziobak Avatar
Sam nie miałem nic takiego z prostego powodu. Moja żona byla juz "dalej". Bo ona zaczęła pracę nad swoim współuzaleznieniem gdy jeszcze piłem i szczerze mówiąc gdy juz w końcu przestałem pić to Ona miała wiedzę większą niz ja....
Ale słyszałem multum razy że inni takie spotkanie mieli i bardzo to sobie chwalili...
Próbuj...Nic nie stracisz..
Terapeuta proponując to nie robi tego żeby zaszkodzić. Może pomóc.
Tylko moim zdaniem jest jednak jeden warunek. udział w tym nie może być z musu..
Nie może to być na zasadzie- Musisz na to ze mna iść bo jak nie to.....

Powrót- żółwik 2017/09/16 05:49 #39188

• RafałWLKP
  • RafałWLKP Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Otrzymane podziękowania: 58
Nie bardzo rozumiem skąd pretensje do mnie. Przecież ja się do nikogo osobowo nie odnosiłem w żadnym poście. Widzę, że jeden użytkownik ma nadal problemy z wybuchami agresji, bo jak nazwać nazywanie kogoś bucem. Nie neguję też innych form trzeźwienia, bo przecież pisałem, że każdy powinien wybrać tę odpowiednią dla siebie.

Powrót- żółwik 2017/09/16 06:36 #39189

• maciejka
  • maciejka Avatar
A ja widze ze widzisz innych i nie tylko Arka ale do Zbycha tez cos tam miales i masz waty do terapii a tymczasem koledzy pisza o swojej drodze nie porownujac ani nie umniejszajac Twojej. Proponuje poczytac swoje ostatnie wpisy. Za prowokowanie to sa odpowiednie "nagrody".

Powrót- żółwik 2017/09/16 10:11 #39190

• żółwik
  • żółwik Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik
Cześć wszystkim.
Chciałem tylko powiedzieć, że czy żona pójdzie ze mną do terapeuty czy nie jest tylko moją decyzją bo Ona już się zdecydowała pójść. Myślę , że to spotkanie jest po to żeby dowiedzieć o co w tym wszystkim chodzi. Mam wspaniałą żonę która z całych sił kibicuje mi w trzeźwieniu i chce żebym z tego wyszedł. Nie wiem skąd złośliwości Rafała po moim pytaniu.Myślałem , że forum jest żeby służyć pomocą a nie prawić sobie nawzajem złośliwości. Ja jestem pozytywnie nastawiony do trzeźwienia i nic nie robię z przymusu. Jako nowicjusz mam pewne obawy ale nie mogę się już doczekać początku terapii grupowej.
Pozdrawiam trzeźwo
Za tę wiadomość podziękował(a): dziobak, solo6971

Powrót- żółwik 2017/09/16 10:24 #39191

• maciejka
  • maciejka Avatar
Moim zdanie żółwik Kolega Rafał chce albo próbuje innych "nawracać" na AA bo on w terapie nie wierzy , a skoro On uwaza, ze terapia jest be to jest i kropka. To moja subiektywna opinia , którą wyrobiłam sobie po lekturze wpisów Rafała

Powrót- żółwik 2017/09/16 11:01 #39192

• żółwik
  • żółwik Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik
Cześć wszystkim.
Chciałem tylko powiedzieć, że to czy żona pójdzie ze mną do terapeuty czy nie jest tylko moją decyzją bo Ona już się zdecydowała pójść. Myślę , że to spotkanie jest po to żeby dowiedzieć o co w tym wszystkim chodzi. Mam wspaniałą żonę która z całych sił kibicuje mi w trzeźwieniu i chce żebym z tego g wyszedł. Nie wiem skąd złośliwości Rafała po moim pytaniu.Myślałem , że forum jest po to żeby pomóc nowym kolegom a nie prawić sobie nawzajem złośliwości.Nie oczekuje od nikogo głaskania po główce ale myślę, że tutaj wszyscy jesteśmy z tego samego powodu. Obserwuje to forum mniej więcej od dwóch lat jak swoją Walkę zaczynał Siwy którego wątek przeczytałem cały i wiele innych. Siwemu kibicuje od początku ,mnie niestety tak jak jemu na razie się nie udało. Teraz jestem pozytywnie nastawiony do trzeźwienia i nic nie robię z przymusu. Jako nowicjusz mam pewne obawy jeśli chodzi o terapię grupową ale mimo to nie mogę się jej już doczekać.
Przepraszam za chaotyczność ale w jednym wpisie nie da się wszystkiego wyrazić :cheer:
Pozdrawiam trzeźwo
Za tę wiadomość podziękował(a): siwy, dziobak, solo6971

Powrót- żółwik 2017/09/16 12:36 #39194

• siwy
  • siwy Avatar
  • Wylogowany
  • Profesjonalista
  • Otrzymane podziękowania: 1311
A to miła niespodzianka,że chciało Ci się czytać i śledzisz mój wątek od początku ;)
Fajnie,że działasz,jesteś jak to piszesz pozytywnie nastawiony i chcesz tego!
Z mojej strony mogę Ci doradzić,abyś przede wszystkim zajmował się tylko sobą,pisał co chcesz,jak chcesz i kiedy,nie bacząc na opinie innych,bo to jest Twoja droga i Twoje trzeźwienie.Jakieś tam zgrzyty zawsze tu były na forum i będą,dzięki temu według mnie jest bardziej ciekawie.Wiele rzeczy przemilczam, ale tego też musialem się nauczyć..
Forum śledzę non stop,faktem jest ,że rzadko ostatnio się udzielam,ale póki co dobrze mi z tym i na siłę i wbrew sobie pisać nie będę.Gdy przyjdzie taka potrzeba i chęc na pewno coś naskrobię.
Życzę Ci mądrych wyborów.
P.S.To teraz ja Ci pokibicuje ;)
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3