Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Porażka

Porażka 2017/07/27 12:10 #38314

• alkoholiczka
  • alkoholiczka Avatar
  • Wylogowany
  • Expert postów
  • Otrzymane podziękowania: 95
Witam wszystkich....
Myslałam że sobie sama poradzę z alkoholem ale myliłam się...
Nie piłam miesiąc,potem zaczęłam zowu przestałam i tak się ciągnie...
Zaczełam po miesiącu bo maz mnie pobił....byłam załamana...
od 2 miesięcy już 3razy oberwałam....tłumaczyłam sobie że to moja wina bo byłam pijana...
Dlaczeo dziś akurat po takiej przerwie się zalogowałam?
Wczoraj pojechałam z córka i jej koleżanka do miasta....tam spotkałam się z moja koleżanka i wypiłyśmy...
dziś córka mi powiedziała że nie chce mnie znac,że nie chce takiej matki to tak zabolało że wiem że musze przestać pic i już wiem że sama sobie nie poradzę....
Jest mi tak smutno tak przykro ile ja krzywdu sobie i innym wyrządziłam że mój nałóg!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
dziś zadzwonię do AA pogadam najpierw przez tel
TAK BARDZO CHCE PRZESTAĆ PIĆ!!!!!!!!!!!!!
Nie chce stracic córki a może i wtedy maż zacznie mnie szanować!!!!!!!!!
Nie mogę sobie wybaczyć tego jak nisko upadłam....
Zamiast rozwiazac problemy to ja piłam i coraz więcej problemów mam a długów....
czuje się jak śmiec,nic nie warta....kto by chciał mieć taka matke jak ja albo żone NIKT
Modle się do Boga by dał mi siłe do walki z nałogiem....to jest powazna choroba....
Od dziś koniec z tym i nie robie tego dla kogosc tylko dla samej siebie
Muszę odzyskac szacunek dla samej siebie to wtedy inni tez będą mnie szanować...
PROSZE WAS O WSPARCIE CHCE PRZESTAC PIC CHCE ŻYĆ
Nie mam dokad pójść nie mam rodziców a rodzeństwo się oddaliło ode mnie przez moje picie!!!!!!!!!!!!
czuje się taka samotna....nawet w pracy wiedza że jestem alkoholiczka nikt ze mna nie gada....wstydzę się swojego życia i zachowania..
Dopiero ostre słowa córki i jej łzy sprawiły że zrozumiałam jaka krzyde robię jej....teraz nie ma jej w domu pojechała z ciocia do miasta bo babcia ma dziś ur i im jak się domyślacie będzie alkohol i pełno ludzi ale nie wypije nic dość już nawywijałam...
Kocham córke całym sercem i nie chce jej stracic musze przestać pic chce tego najmocniej na świecie...
przez ten miesiąc co nie piłam byłam z siebie dumna a teraz nie mogę na siebie patrzeć że się poddałam....
naprawdę potrzebuje pomocy....
WYBACZCIE MI I PROSZE WSPIERAJCIE MNIE
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): jasnygwint, mopyton

Porażka 2017/07/27 13:28 #38315

• parasol71
  • parasol71 Avatar
  • Wylogowany
  • Profesjonalista
  • Otrzymane podziękowania: 713
Witaj A dlaczego narazie zadzwonisz i pogadasz przez telefon? wcale nie musisz dzwonic bo w kazdym miescie odbywają sie takie zebranie AA wystukaj sobie na klawiaturze gdzie i kiedy, wystarczy pójsc
.
<
Za tę wiadomość podziękował(a): alkoholiczka

Porażka 2017/07/27 13:45 #38316

• MA..K
  • MA..K Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 333
Czesc. Moim zdaniem ktore opieram wlasnych doswiadczeniach sadze ze najlepszym wyjsciem ola uzyskania trzezwosci jest terapia. Samw zyciu tez mialem bardo wiele problemow i dopiero gdy udalem sie na terapie stcjonarna czyli zamknieta przestalem pic i zaczalem zyc w trzezwosci. Dlatego Tobie tez sugeruje podjecie takiej decyzji jezeli faktycznie pragniesz zaprzestania picia. Zycze Ci podjecia skutecznych dzialan bo jak sama widziesz z uzaleznienia od alkoholu nie mozna wyjsc samemu bez konkretnej wiedzy i rzetelnej pomocy innych trzezwych alkoholikow. Powodzenia :)

Porażka 2017/07/27 13:55 #38317

• alkoholiczka
  • alkoholiczka Avatar
  • Wylogowany
  • Expert postów
Muszę wziąć się ostro do działania inaczej skończę na cmentarzu.... Dlaczego będę dzwonić bo chce się dowiedzieć od czego mam zacząć jak to będzie się odbywać. Córka się nie odzywa tak mi wstyd tak się boję

Porażka 2017/07/27 15:14 #38321

• solo6971
  • solo6971 Avatar
  • Wylogowany
  • Profesjonalista
  • Otrzymane podziękowania: 244
8g alkoholizm to choroba strachu upokorzenia wstydu rozpaczy i to nie walka. Z alkoholem sie nie walczy bo i tak rozklada nas na lopatki.WIDZE ZE NIBY SLUSZNIE REAGUJESZ ALE NIC NIE ROBISZ zeby wyjsc z blednego kola. trzeba sie wreszcie okreslic - chce byc normalna albopoddaje sie i dalej placvze nad swoim losem. pierwszy krok nie pije i dzialam z pomoca terapii i spotkan w AA
tha panda olla

Porażka 2017/07/27 16:27 #38322

• RafałWLKP
  • RafałWLKP Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Otrzymane podziękowania: 58
alkoholiczka napisał:
Muszę wziąć się ostro do działania inaczej skończę na cmentarzu.... Dlaczego będę dzwonić bo chce się dowiedzieć od czego mam zacząć jak to będzie się odbywać. Córka się nie odzywa tak mi wstyd tak się boję

Więc zadzwoń. Sama wybierz drogę trzeźwienia i nie słuchaj co jest lepsze a co gorsze, bo każdy inny jest. A jak nie chcesz to nie dzwoń i pij dalej.

Porażka 2017/07/27 16:51 #38323

• ProstaLinia
  • ProstaLinia Avatar
  • Wylogowany
  • Alkoholiczka
  • Otrzymane podziękowania: 1147
Rafał, porady typu "nie dzwon i pij dalej" mógłbyś sobie jednak darować.
Przypominam wszystkim piszącym na forum, że służy ono do wzajemnego wsparcia i dzielenia się doświadczeniami, ale niekoniecznie oceniania, szczególnie tych którzy są na początku drogi i szukają tutaj pomocy.
Pozdrawiam serdecznie.
Za tę wiadomość podziękował(a): jasnygwint, alkoholiczka

Porażka 2017/07/27 18:02 #38324

• alkoholiczka
  • alkoholiczka Avatar
  • Wylogowany
  • Expert postów
Dzwoniłam... W pon mam spotkanie indywidualne... Przez to co zrobiłam wczoraj mama koleżanki córki jest zła. Jej syn też jest alkoholikiem właśnie chodzi na spotkania tam gdzie ja się wybieram powiedziała mi o tym moja córka. Mama jej koleżanki kazała mi o tym powiedzieć. Porozmawiam z tym chłopakiem jutro może pomoże mi zaklimatyzowac się na grupie. Żałuj tego co zrobiłam. Nie chcę tak żyć powiedziałam A to teraz B. Mam doła jak nie wiem. Sama jestem sobie winna muszę i chce to naprawić. Dziś tu impreza a ja czuję wstręt do alkoholu no nie mogę na to patrzeć jaka ja byłam głupia oby do przodu.

DZIĘKI WAM ŻE NIE ODEPCHNELISCIE MNIE

Porażka 2017/07/27 18:39 #38325

• solo6971
  • solo6971 Avatar
  • Wylogowany
  • Profesjonalista
pierwszy krok zrobiony. brawo TY.zycze wytrwalosci.Napewno nie bedzie latwo Ty decydujesz, poznasz mechanizmy jak co i gdzie i kiedy zaczniesz znowu poznawac sama siebie.Trzymam kciuki! 2c
tha panda olla

Porażka 2017/07/27 19:10 #38327

• alkoholiczka
  • alkoholiczka Avatar
  • Wylogowany
  • Expert postów
Obym dała radę chce tego chce żyć a nie pić i ciągle spać klucic się.
. Już się nie cofne.
... Będę się modlić o wytrwałość was też proszę módlcie się za mnie
Za tę wiadomość podziękował(a): Ppludrok

Porażka 2017/07/27 19:13 #38328

• Ppludrok
  • Ppludrok Avatar
  • Wylogowany
  • Profesjonalista
  • Otrzymane podziękowania: 311
Trzymam kciuki
„you are the universe experiencing itself”
Watts

Porażka 2017/07/27 19:14 #38329

• cytryna
  • cytryna Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Carpe diem
  • Otrzymane podziękowania: 1560
Modlić sie nie będe bo nie modle się wcale ale moge trzymać za Ciebie kciuki. Idź i działaj. Początki sa zawsze trudne, potem leci... Najgorzej sie przełamać. Jakby Cie cos gniotło to pisz :)
"W życiu piękne są tylko chwile..."

Porażka 2017/07/27 19:36 #38332

• siwy
  • siwy Avatar
  • Wylogowany
  • Profesjonalista
  • Otrzymane podziękowania: 1311
Hej-to i ja się przyłącze i pokciukuje ;) Coś już drgnęło u Ciebie a to ważne.Grunt,żebyś nie stanęła w miejscu tylko szła wciąż do przodu.Powodzonka :cheer: .

Porażka 2017/07/27 19:42 #38333

• alkoholiczka
  • alkoholiczka Avatar
  • Wylogowany
  • Expert postów
Nie wiem czy wy też tak mieliście że czuliscie wstyd?, chodzi mi o to że wstydzę się przyznać przy innych ludziach że jestem alkoholiczka a jestem. Przeraża mnie to też że tam będzie syn sąsiadki jutro z nim pogadam. On wie że mam problem bo codziennie widział jak butelkę kupuję. Chcę by córka była że mnie dumna

Porażka 2017/07/27 20:23 #38335

• ProstaLinia
  • ProstaLinia Avatar
  • Wylogowany
  • Alkoholiczka
  • Otrzymane podziękowania: 1147
A nie było Ci wstyd jak tę butelkę alko kupowalas? Ja odczuwałam wstyd jak przestałam pić. Ogromny. Ale nie jest wstydem trzezwiec. Wstydem jest pić i udawać, że nic się nie dzieje.
Za tę wiadomość podziękował(a): mama ksiezniczki, alkoholiczka, solo6971

Porażka 2017/07/27 21:05 #38336

• solo6971
  • solo6971 Avatar
  • Wylogowany
  • Profesjonalista
no to jest cel - i daz do celu. stary chlop jestem tez sie wstydzilem ale teraz jestem trzezwyi pokazali mi na terapii na spotkaniach i rozmowach wAA jak powolutku wykaraskac sie z nalogu. mysl o sobie nie co inni powiedza bo znajdziesz ludzi ktorzy sie do ciebie usmiechna i beda rozmawiac. naprawde warto 4b
tha panda olla

Porażka 2017/07/27 23:10 #38338

• parasol71
  • parasol71 Avatar
  • Wylogowany
  • Profesjonalista
Dla mnie wiekszy byl strach przed smiercią jak wstyd prosic o pomoc
Myslę ze wstyd jest zakodowany tylko w głowie alkoholika ze przez wszystkie lata picia stworzył grę z ktorej nikt nie przegrywal ani nie wygrywal picie kontrolowane ze wszystko jest ok a teraz musi przyznac sie do swojej porazki ze jestes juz bezsilna wobec alkoholu i masz chęc zaprzestania picia
i chcesz sie leczyc popatrz na inne choroby ktore utrudniają nam zycie i tez je leczymy czy wstydzimy sie ich ?
Pozdrawiam i trzymam kciuki
<

Porażka 2017/07/28 04:49 #38339

• jasnygwint
  • jasnygwint Avatar
  • Wylogowany
  • Profesjonalista
  • Otrzymane podziękowania: 697
4d Witaj na Trzeżwym Szlaku Pozdrawiam z Pogodo Ducha Krzysiek Alkoholik 3a Fajnie że jesteś z Nami bo tu jak wiem Nikt Nie Odmówi Ci pomocy.Pytaj i rozwiewaj swoje watpliwości.

Porażka 2017/07/28 06:05 #38340

• alkoholiczka
  • alkoholiczka Avatar
  • Wylogowany
  • Expert postów
Hej... Szczerze to na wsi trochę było mi wstyd kupować ale tylko jak ktoś był w innych sklepach nie miałam tego problemu.. Głupie wiem ale pisze szczerze... Alkohol to był mój priorytet w sklepie... Kupowałam różne rzeczy nawet nie potrzebne byle kupić alkohol a żeby nie było że tylko to biorę. I tak popadam w długi. Chcę z tym skończyć na zawsze... Chcę być jak kiedyś uśmiechnięta kochana i szanowna... Do tego dąże i to jest moim priorytetem teraz a nie mam butelka

Porażka 2017/07/28 07:04 #38342

• Sin Cara
  • Sin Cara Avatar
alkoholiczka napisał:
trochę było mi wstyd kupować(...) ale pisze szczerze... Alkohol to był mój priorytet w sklepie... Kupowałam różne rzeczy nawet nie potrzebne byle kupić alkohol a żeby nie było że tylko to biorę. Chcę z tym skończyć na zawsze... Chcę być jak kiedyś uśmiechnięta kochana i szanowna... Do tego dąże i to jest moim priorytetem teraz a nie mam butelka

Ja doszedłem do etapu że miałem w du...żym poważaniu czy ktoś widzi czy nie że kupowałem tylko alko. Jesteś teraz w bardzo dobrym miejscu żeby znależć pomoc dla siebie i żeby się leczyć. DZIAŁANIE jest teraz najważniejsze. I to działanie jak najszybciej, nie ma na co czekać. 1b

Porażka 2017/07/28 07:09 #38344

• dziobak
  • dziobak Avatar
pytanie mam. czy mi sie wydaje czy są dwa tematy tego samego autora. jesli tak to może by je scalić i nie pisać na dwa fronty bo to jakoś dziwaczne (dla mnie)

Porażka 2017/07/28 07:54 #38347

• parasol71
  • parasol71 Avatar
  • Wylogowany
  • Profesjonalista
Jestes nowa i masz prawo nie wiedziec Zakłada sie jeden temat i sie w nim pisze ,wiele tematow załozonych przez tego samego autora robi bałagan .
<

Porażka 2017/07/28 10:45 #38348

• alkoholiczka
  • alkoholiczka Avatar
  • Wylogowany
  • Expert postów
Dokładnie uczę się ale obiecuje poprawe

Porażka 2017/07/28 10:49 #38349

• maciejka
  • maciejka Avatar
dziobak napisał:
pytanie mam. czy mi sie wydaje czy są dwa tematy tego samego autora. jesli tak to może by je scalić i nie pisać na dwa fronty bo to jakoś dziwaczne (dla mnie)
. Tez nad tym myslalam ale zrobi sie wiekszy bajzel. Lepiej bedzie wybrac jeden temat i kontynuowac.

Porażka 2017/07/28 11:17 #38350

• alkoholiczka
  • alkoholiczka Avatar
  • Wylogowany
  • Expert postów
Jak tamten usunąć? Tamten temat był w kwietniu i tak nie wiedząc co i jak napisałam ten