Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Kolejny raz bez alkoholu

Kolejny raz bez alkoholu 2017/05/23 08:53 #36707

• stan1122
  • stan1122 Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 8
Witam , kolejny raz rozstałem się z alkoholem ale po raz pierwszy szukam pomocy przez internet . W moim życiu było sporo takich epizodów które powodowały że brałem rozwód z piciem ale zawsze wracaliśmy do siebie . Pierwszym była wizyta na psychosomatyku u brata żony . Młody chłopak w pampersie i przywiązany do łóżka , a do tego te zawodzenie . Potem było zabranie prawka , no i śmierć młodszego brata żony . Miał 30 lat i zachlał się na swoich imieninach . Po prostu stanęło mu serce . Ostatni raz nie piłem przez 3 tygodnie po maratonie świąteczno-noworocznym a dziś jest drugi dzień bez żadnego alkoholu . Nie mam sił już walczyć z tym nałogiem . O ile dzień jakoś ogarniam to noce są koszmarem . Do tego spasłem się jak świnia . Nawet znajomi mówią żebym się wziął za siebie . Ciężko mi zebrać myśli i opanować drżenie rąk . Mam nadzieję że nikt nie przyjdzie z czteropakiem żeby mnie" podleczyć''' . Myślę nawet o wyłączeniu telefonu . Wczoraj wieczorem kumple dzwonili po mnie żeby wpaść na grilla ale nie odbierałem . A ja żimne piwko już czułem w gardle . Jestem bardzo zdesperowany bo widzę jak ten nałóg niszczy mi życie . Może jutro będę mógł napisać coś sensownego a dzisiaj życzcie mi powodzenia .
Ostatnio zmieniany: 2017/05/23 08:55 przez stan1122.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kolejny raz bez alkoholu 2017/05/23 10:03 #36710

• robert1313
  • robert1313 Avatar
  • Wylogowany
  • Expert postów
  • Otrzymane podziękowania: 29
siemano,
moze idz na detox wez tam z tydzien lub dwa chorobowego bo w pl tak mozna tam ci uzupelnia plyny i elektrolity ktroych pewnie masz braki dadza ci zastrzyki w poslady z relanium i witaminami i po 10dniach wyjdziesz swiezynka tylko pozniej to juz fajnie by bylo jakbys robil cos ze swoim zyciem bo inaczej sam wiesz gdzie to cie doprowadzi...
ps
jak juz cie postawia na nogi to mozesz sie wziasc za cwiczenia i zgubisz kilogramy sam kiedys schudlem 20kg takze wiem ze to jest mozliwe zrobisz redukcje i bedzie git:)
teraz poki co wszytko wyolbrzymiasz i piszesz ze noce sa koszmarem bo wszystko z ciebie wylazi ten caly syf po chlaniu znam to doskonale bezsenne noce, palpitacje,na zmiane mokre lub gorace poty,koszulki zmieniane po 5 razy jednej nocy bo tyle tego bylo podwyzszone cisnienie i tetno ale to wszytko wroci do normy tylko trzeba nie chlac

trzymaj sie moze jak cie mocno cisnie zeby zachlac znowu to dzielic sobie mozna 24h na godziny np ze godzine nie pije itp
tak jak tutaj sporo osob pisalo wal wode pod korek na maxa wlewaj w siebie wody a najlepiej jakbys mial sokowirowke to wtedy mozesz sobie robic sok z marchwi i jablek on swietnie zapenia zoladek i nie chce sie po nim juz ani jesc ani pic jak pijesz to w mega ilosciach

trzymaj sie tam moze idz sie troche przejdz to tez dobrze robi ale najlepiej idz na detox tam cie postawia na nogi jak masz zero promila to wezma cie od razu powiedz ze jestes po ciagu i potrzebujesz pomocy
najlepszego i niech ci sie uda to co tam sobie wymyslisz:)
Za tę wiadomość podziękował(a): stan1122

Kolejny raz bez alkoholu 2017/05/23 11:49 #36713

• solo6971
  • solo6971 Avatar
  • Wylogowany
  • Profesjonalista
  • Otrzymane podziękowania: 227
pozdrawiam a co na to zona? robert1313 ma racje . z daleka od kolesiow i alkoholu. nie masz znajomego kumpla normal? zajmij sie czyms co cie inreresuje. ja staram sie czytac ksiazki. idz do kosciola jesli wierzysz sam rozmawiaj z bogiem . to nie wstyd pomaga. moze kaplan i otwarta spowiedz a nie wyklepanie tekstu. ja mialem dola przez 3 dni ale udalo sie nie wypic sam nie dasz rady zycze powodzenia
tha panda olla

Kolejny raz bez alkoholu 2017/05/23 12:37 #36714

• stan1122
  • stan1122 Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik
Wiesz , ja już myślałem że praktycznie wszystko przerabiałem i wszystko wiem . A potem wychodzi jak zwykle - kiszka . Mam wrażenie że będąc starszym trudniej jest żyć bez alkoholu . A może to tylko dlatego że choroba postępuje . Teraz zmieniło się tylko jedno - moja żona . Oświadczyła że już nie będzie mnie kontrolowała . Twoje ciało , twoja sprawa . Zero kłótni , zero zabieranych kluczyków od samochodów , zero telefonów - kiedy będziesz . Myślę że jest na jakiś prochach . W każdym razie mnie to też pomaga . Zastanawiam się nad AA , ale moje wcześniejsze wrażenia nie są najlepsze . Grupy złożone z ludzi którym zależy na podpisie . Dziewczyna płacze że odbiorą jej dziecko a zaraz ją widzę z czeropakiem z Biedronki . Prowadząca niezbyt przyjemna Pani która traktowała nas jak dzieci ze szkoły . Może prościej byłoby robić grupy z ludzi którzy sami szukają pomocy ? Znam osoby i które same wyszły z nałogu więc może mnie też się uda .

Kolejny raz bez alkoholu 2017/05/23 12:39 #36715

• Cezary35
  • Cezary35 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 3
Ile raz ja przechodziłem takie akcje ...
Podstawa to zero alkoholu.
Ja piłem magnes+B6, witamina C 1000, glukoza 150g, sok pomidorowy, elektrolity, wodę z dużą ilością cukru i świeżo wyciskanej cytryny.
Jak czujesz, że nie dasz rady możesz zadzwonić po detox. Za 600 zł przyjedzie człowiek, da kroplówkę i będziesz spał jak dziecko. Obudzisz się zdolny do życia. Tylko ktoś Cię musi pilnować żebyś się nie udusił własną śliną.
Jak się postawisz na nogi idź na terapię. Im szybciej pójdziesz tym mniej życia zmarnujesz. Nie próbuj sam, szkoda Twojego czasu-lepiej odrazu iść się nawalić.
Ps.
Ostatnio na mitingu kolega ze łzami w oczach opowiadał, że jego trzeźwość zaczęła się na grobie jego syna ...
Jestem z miasta meneli
Za tę wiadomość podziękował(a): robert1313

Kolejny raz bez alkoholu 2017/05/23 12:57 #36716

• solo6971
  • solo6971 Avatar
  • Wylogowany
  • Profesjonalista
ja nie znam nikogo kto podolal sam. mlody czy stary chlanie to chlanie tylko kazdy inaczej reaguje i to przechodzi. mi mozg wysiadl. nic mi nie brakowalo forsa dom samochody dobra praca wspaniale corki wnuczka
i co teraz sam z zona w separacji. ale walcze dotarlem do dna i teraz tylko jedna droga bo jak nie to dolek z krzyzykiem. i nadzieja ze bedzie lepiej. a jest ciezko
tha panda olla

Kolejny raz bez alkoholu 2017/05/23 14:30 #36717

• RafałWLKP
  • RafałWLKP Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Otrzymane podziękowania: 58
a czy jest coś w życiu co lubisz robić, nie robisz pod przymusem i sprawia ci to przyjemność? Nałóg jest w głowie, nikt z nas tak naprawdę fizycznie nie potrzebuje alkoholu etylowego. Twoja walka z alkoholem jest skazana na porażkę, musisz się poddać.

Kolejny raz bez alkoholu 2017/05/23 15:08 #36718

• stan1122
  • stan1122 Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik
RafałWLKP napisał:
a czy jest coś w życiu co lubisz robić, nie robisz pod przymusem i sprawia ci to przyjemność? Nałóg jest w głowie, nikt z nas tak naprawdę fizycznie nie potrzebuje alkoholu etylowego. Twoja walka z alkoholem jest skazana na porażkę, musisz się poddać.
Wiesz , mam pracę której nie lubię a dodatkowo życie nie rozpieszcza . Dali mi popalić komuniści , za Balcerowicza musiałem wyjechać z kraju a potem też słodko nie było . Teraz otwierają się nowe perspektywy ale ja już nie jestem reformowalny w tym wieku .
Mieliśmy kiedyś taką fajną grupę i szukaliśmy militarów . To były czasy , była kondycha a adrenalina aż kipiała . Nikt nie pomyślał żeby wypić browara . Niestety wszystko się skończyło - jeden zginął w garażu , drugi na raka trzeci nie ma czasu .
Wiem że przede mną ciężka droga ale jeśli nie będę dawał rady to pójdę na AA . Wiem że jeśli teraz nie wyjdę to może być mój koniec .

Kolejny raz bez alkoholu 2017/05/23 15:32 #36721

• robert1313
  • robert1313 Avatar
  • Wylogowany
  • Expert postów
stan1122 napisał:
RafałWLKP napisał:
Wiesz , mam pracę której nie lubię a dodatkowo życie nie rozpieszcza . Dali mi popalić komuniści , za Balcerowicza musiałem wyjechać z kraju a potem też słodko nie było . Teraz otwierają się nowe perspektywy ale ja już nie jestem reformowalny w tym wieku .
Mieliśmy kiedyś taką fajną grupę i szukaliśmy militarów . To były czasy , była kondycha a adrenalina aż kipiała . Nikt nie pomyślał żeby wypić browara . Niestety wszystko się skończyło - jeden zginął w garażu , drugi na raka trzeci nie ma czasu .
Wiem że przede mną ciężka droga ale jeśli nie będę dawał rady to pójdę na AA . Wiem że jeśli teraz nie wyjdę to może być mój koniec .

to wszystko wymowki zeby nic nie robic ze kiedys bylo fajnie a teraz jest lipa.

zacznij cos robic chlopie wez sie i zacznij zyc a nie marudzisz,czasy sa zawsze dobre tylko trzeba sie wziasc w garsc i zaczac cos robic

sa staruszkowie co biegna swoj pierwszy w zyciu maraton w wieku 80lat nawet niedawno slyszalem w radiu mieszkam w uk i mowili ze najstarszy dziadek w uk w wieku 102lat skoczyl na spadochronie takze wez i skoncz te pierdoly

a jak masz prace ktorej nie lubisz to ja zmien albo zacznij robic cos samemu na wlasna reke swoj biznes,a jak nie wiesz co to zmien prace i probuj w tym czasie roznych biznesow jak dobrze ci jeden wyjdzie to rzuc prace i rob biznes moze kiedys go zautomatyzujesz i sam sie bedzie robil a ty bedziesz sobie zwiedzal swiat np albo co tam chcesz....

wez najpierw miej z tydzien trzezwosci bo widze ze jestes jeszcze w takim stanie ze wszytko ci sie wydaje nie do zrobienia i wyolbrzymiasz takie cos mija tak po okolo tygodniu niepicia chyba ze masz z natury charaker marudy i pesymisty to juz inna bajka:))

wystarczy zrobic tylko pierwszy krok a pozniej kolejny nie musza byc wielkie byle by do przodu!!! dawaj chlopie jedziesz i nie marudz bo kto to bedzie sluchal i czytal:)

Kolejny raz bez alkoholu 2017/05/23 16:05 #36723

• robert1313
  • robert1313 Avatar
  • Wylogowany
  • Expert postów
jeszcze dodam ze jak potrafisz zalozyc temat i tu odpisywac i ze jak wyguglowales i trafiles na to forum to ogarniasz internet calkiem dobrze takze jakos sie odnajdujesz w obecnych czasach czyli juz po pracy mozesz prowadzic np biznes przez internet albo nawet w pracy rozwijac firme jak masz luzniejsza robote to robisz wszystko w dzisiejszych czasach z komurki,tylko trzeba chciec i szukac rozwiazan

Kolejny raz bez alkoholu 2017/05/23 16:17 #36725

• solo6971
  • solo6971 Avatar
  • Wylogowany
  • Profesjonalista
noto dawaj dybaj nie ma czasu na mysli omijaj biedronke . szukaj szansy. ja sie nie madrze. sam nie wiem co bedzie dalej poczytaj moja historie. tez walczylem w solidarnosci w komunie po nocach mi robili wizyty ubecy to historia teraz ty sie liczysz. moi bliscy sa 3tys. km ode mnie jutro moze odbic palma nie wiem. ale jak zaczne sie litowac nad czterema literami to nie ma sensu zycze powodzenia.
tha panda olla
Za tę wiadomość podziękował(a): robert1313

Kolejny raz bez alkoholu 2017/05/23 17:23 #36726

• stan1122
  • stan1122 Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik
Tak mnie przycisnąłeś Robert to jeszcze Ci coś powiem . Dostałem możliwość wstąpienia do WOT . Byłem w kwietniu na psychotestach w Warszawie i z moją głową jest wszystko w porządku . Miałem takie wyniki że sprawdzali dwa razy i bez problemu mogę startować nawet na zawodowego . Tylko ja teraz robię 3 pompki i ani raz się nie podciągnę a 3 kilometry to najwyżej mogę przejść a nie przebiec . Na początku maja byłem na mobilizacji i powiem szczerze że trochę mi się zawiasy odrdzewiły i przypomniały młode czasy .

Kolejny raz bez alkoholu 2017/05/23 17:59 #36727

• robert1313
  • robert1313 Avatar
  • Wylogowany
  • Expert postów
stan1122 napisał:
Tak mnie przycisnąłeś Robert to jeszcze Ci coś powiem . Dostałem możliwość wstąpienia do WOT . Byłem w kwietniu na psychotestach w Warszawie i z moją głową jest wszystko w porządku . Miałem takie wyniki że sprawdzali dwa razy i bez problemu mogę startować nawet na zawodowego . Tylko ja teraz robię 3 pompki i ani raz się nie podciągnę a 3 kilometry to najwyżej mogę przejść a nie przebiec . Na początku maja byłem na mobilizacji i powiem szczerze że trochę mi się zawiasy odrdzewiły i przypomniały młode czasy .

moj kumpel z technikum wazyl chyba 150kg i nigdy nie mial nic do czynienia ze sportem tylko dostal kopa powaznego kiedys.

jak mi opowiadal co sie stalo i co go zmotywowalo do zycia i do pozniejszego zmiany stylu i wszystkiego w jego zyciu bylo jedno zdanie chyba jego ciotki,bo jak byl taki juz gruby to byli na chrzcinach i jego ciotka powiedziala" wiesz co tomek ty to chyba nie dozyjesz chrzcin swoich dzieci" takiego kopa dostal w tylek ze zaczal diete i bieganie teraz wazy 80 kg i biega ultra maratony bo normalne maratony to juz nie sa dla niego zadnym wyzwaniem

tylko ciekawe kiedy ktos tobie takiego kopa zasadzi i czy nie bedzie za pozno?

czytaj tutaj tego kolezke solo on tez widac jest ogarniety z tego co pisal robil kase bez problemu i sie odnajdywal w zyciu

w zyciu trzeba robic wiele rzeczy probowac az w koncu sie trafi na cos co bedzie ci pasowalo i bedziesz czerpal z tego radosc mowie tutaj o tzw zarabianiu kasy
bo zycie samo w sobie jest piekne i daje radosc
Za tę wiadomość podziękował(a): RafałWLKP

Kolejny raz bez alkoholu 2017/05/24 04:38 #36735

• RafałWLKP
  • RafałWLKP Avatar
  • Wylogowany
No dokładnie Robert, sam to tak odbieram, ale nie każdy to rozumie, bo pewnie często w parze z uzależnieniem idą inne choroby typu nerwica, depresja itp. Po prostu każdy jest inny. Dokładnie jak napisałeś czerpanie radości, dodam, czasem z rzeczy prostych.
Ja słyszałem z doświadczeń innych, że wiedzą tez alkoholu się nie pokona. Słyszałem o osobach, które o mechanizmach uzależnień wiedzieli tyle, że mogliby encyklopedie napisać. Wszystkie książki przeczytali. A i tak zapijali...

Kolejny raz bez alkoholu 2017/05/24 06:18 #36736

• dziobak
  • dziobak Avatar
Cześć.
Jesli liczysz ze na samym Internecie dasz sobie rade i zerwiesz z nałogiem to Ci napisze tak- Nie ma takiej opcji.
Alkoholizm to taka choroba którą mozna stosunkowo szybko i łatwo zatrzymać ale trzeba do tego REALNYCH działań typu grupy samopomocowe,terapie z.profesjonalistami itp.
Działania Twojej żony sa jak najbardziej prawidlowe. Najlepszą forma pomocy jest pozostawienie pijącego i zadbanie o samą siebie..
Co do grupy aa ktora opisales... Cóż, widzisz co chcesz widzieć.
Ja mam wątpliwości czy to w ogóle jest (byla) grupa wspólnoty Anonimowych Alkoholikow.. Sporo juz ich ldwiedzillem w różnych częściach kraju jedne male inne duże,jedne prężne inne ospale ale ani jednej nie mógłbym opisać wg Twojego sposobu..
Ps. Co do wieku i przestawania picia...to tez bzdurna mysl ktora dopuszczasz do głowy. Zerwać z nałogiem mozna w każdym wieku. A jesli uważasz ze mając iles tam lat juz sie nie da to możesz powiedzieć to mojemu znajomemu ktory zerwał z nałogiem i przeszedł pelny cykl terapeutyczny mając lat 73.
Dzis ma 75 i dwa lata trzeźwości.
Kto chce szuka sposobu,kto nie chce szuka powodu.
Dzialaj. Zycie bez alkoholu jest zaje..fajne.

Kolejny raz bez alkoholu 2017/05/24 09:58 #36740

• solo6971
  • solo6971 Avatar
  • Wylogowany
  • Profesjonalista
hey co slychac? widze ze troche kombinujesz,raz chcesz isc na detox raz do aa potem do wojska no nie wiem potem internet troche nie moge sie w tym polapac chyba. chyba troche sie litujesz nad soba a to domena alkoholikow
chyba nie masz jeszcze tego kopa. tez tak kombinowalem i d.......pa z krola im dluzej zwlekasz to cie dosiegnie chlanie a propo co z piciem pozdrawiam
tha panda olla

Kolejny raz bez alkoholu 2017/05/24 16:47 #36748

• stan1122
  • stan1122 Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik
Mam roboty w hooj . Biorę witaminy minerały cole i jakoś ciągnę . Jak się doping kończy to następna dawka . Po obiedzie chciałem się schować do jakiejś dziury ale się pozbierałem . W nocy miałem takie poty że śmierdziałem rano jak tchórz . Kiedy to się skończy ? Nie mam ochoty oglądać telewizji ani radia tylko kompa odpalam czasem i nie wiem czy to depresja czy przygnębienie . Byłem w sklepie po napoje i miałem zaproszenie na setkę ale nawet mój żołądek się zbuntował i myślałem że puszczę hafta . Powiedziałem że jestem na odwyku i myślę że będę miał już spokój .
Z tym to jest dobrze - mówisz nie piję i nikt nie wyskoczy z alkoholem . Potem naskrobię do Dziobaka bo nawet nie wie jak się chłopina myli .

Kolejny raz bez alkoholu 2017/05/24 18:13 #36749

• RafałWLKP
  • RafałWLKP Avatar
  • Wylogowany
Nie trzeba się tłumaczyć dlaczego się nie pije, ja się nie tłumaczę, po prostu "nie" i na tym koniec. Ogólnie te poty to pewnie wkrótce miną, inni pewnie więcej na ten temat dodadzą, zdrowia życzę
Ostatnio zmieniany: 2017/05/24 18:14 przez RafałWLKP.

Kolejny raz bez alkoholu 2017/05/24 18:15 #36750

• solo6971
  • solo6971 Avatar
  • Wylogowany
  • Profesjonalista
to dobrze ze odmowiles ale to cie zmoze bo uciekasz od prawdy jestes w tym po same ja......a i glebiej sam nie dasz rady pamietaj ze gdziekolwiek pojdziesz to nie kolko rozancowe szukaj dalej zgadzam sie z dziobakiem te wszystkie objawy to alkoholizm szukaj bodzca i pomocy powodzenia
tha panda olla

Kolejny raz bez alkoholu 2017/05/24 19:13 #36752

• stan1122
  • stan1122 Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik
dziobak napisał:
Cześć.
Jesli liczysz ze na samym Internecie dasz sobie rade i zerwiesz z nałogiem to Ci napisze tak- Nie ma takiej opcji.
.
Jeśli myślisz że tylko z AA można wyjść z nałogu to się mylisz . Mieszkam w małej miejscowości i każdego znam 5km w lewo i 5 w prawo . Znam teraz 7 niepijących alkoholików - moich bliższy i dalszych kolegów . Z każdym z nich zaliczyłem dobre pijaństwo . Tylko jeden chodził na AA , reszta dała sobie radę sama . Znam powód dlaczego skończyli z alkoholem i dlaczego nie chcą zaczynać . Znam ludzi którzy chodzili na mitingi , byli w ośrodkach i nie udało się im . Nawet żona nieraz mówi - zobacz najgorsze męty spod sklepu nie piją a ty dalej chlasz . Można jak się chce . Wszyscy wiedzą że dwa razy zaczynałem AA i że mam problemy z gorzałą . Jak trzeba będzie to pójdę trzeci raz , tylko teraz poczekam aż mnie przyciśnie . Tak myślę że jeszcze nie zdaję sobie sprawy co mię czeka . Pamiętam że kiedyś miałem sen że całą noc gorzałe piję a rano miałem takiego kaca że zastanawiałem się czy nie lunatykuję .

Kolejny raz bez alkoholu 2017/05/24 19:23 #36754

• dziobak
  • dziobak Avatar
tyle że ja nigdzie nie napisałem że tylko z AA można wyjść z nałogu...

Kolejny raz bez alkoholu 2017/05/24 19:38 #36756

• stan1122
  • stan1122 Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik
Ale ja chociaż mam internet a oni nawet tego nie mieli . Czuję się tu jak wśród przyjaciół . Niby każdy jest inny ale w środku taki sam .

Kolejny raz bez alkoholu 2017/05/24 19:52 #36758

• cytryna
  • cytryna Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Carpe diem
  • Otrzymane podziękowania: 1556
Wcale nie taki sam. mamy inne priorytety, pragnienia, marzenia, Duszę - absolutnie wszystko. Tylko chorobę taka sama.
"W życiu piękne są tylko chwile..."
Za tę wiadomość podziękował(a): dziobak

Kolejny raz bez alkoholu 2017/05/24 20:04 #36760

• solo6971
  • solo6971 Avatar
  • Wylogowany
  • Profesjonalista
no chyba tacy sami bo alkoholicy bo kazda stwora ma srodku swojego potwora drogi stan
tha panda olla
Za tę wiadomość podziękował(a): stan1122

Kolejny raz bez alkoholu 2017/05/24 20:39 #36764

• solo6971
  • solo6971 Avatar
  • Wylogowany
  • Profesjonalista
nikt i nigdzie nie jest powiedziane ani napisane ze po kuracjach AA mitingach leczeniu wyjdziesz z nalogu trzeba zawsze probowac ja probowa;lem sam piec razy nic z tego nie wyszlo to ze twoi znajomi nie pija to ich sukces widze ze dalej na cos czekasz czy zdajesz sobie z tego sprawe nie wiem moim skromnym zdaniem nie. a jesli myslisz ze mozna to dzialaj sobie udawadniaj nie zonie. a takie sny to pikus. ja tez czekalem az mnie przycisnie no i stalo sie syzyfa by bylo za malo zeby to uniesc nie patrz na innych najpierw ty ,
tha panda olla