Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Walka!!!

Walka!!! 2015/11/01 07:01 #12677

• siwy
  • siwy Avatar
  • Wylogowany
  • Profesjonalista
  • Otrzymane podziękowania: 1311
Mija kolejny a dopiero 3 dzień po odstawieniu alkoholu i 2 tyg.transie.Noc pełna koszmarów,że paląc papierosa w kuchni dygotałem się jak dziecko,istna masakra.Jeszcze teraz pijąc kawę mam to wszystko przed oczami
Przede mną kolejny dzień tej nierównej walki.Jedyne pocieszenie jest takie,że absolutnie nie myśłę o alkoholu a nawet odczuwam wstręt.
Powoli zaczyna mnie to wszystko przerażać.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Walka!!! 2015/11/01 07:25 #12680

• mopyton
  • mopyton Avatar
  • Wylogowany
  • Stały użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 23
Witaj siwy,jakos nie dociera do mnie ze juz nie myslisz o alkoholu.
Ponadto uważam ,ze walka nic nie wskórasz,nie walcz naucz sie z tym zyc jak chory na cukrzyce ze swoja choroba .
Alkohol jest wrogiem nie do pobicia ,raczej choroba alkoholowa jest wrogiem nie do pobicia a walcząc z nia przegrasz,zawsze przegrasz,znam to z własnego doswiadczenia.Przyznaj ,ze jestes wobec niej bezsilny a wówczas zacznij trzeżwienie ,Póki co jestes w abstynencji odstawiennej a to narazie poczatek długiej ,kretej i wyboistej drogi ,która każde z nas przechodziło .Zycze powodzenia i wytrwałości.

Walka!!! 2015/11/01 07:38 #12683

• siwy
  • siwy Avatar
  • Wylogowany
  • Profesjonalista
Na tym etapie piszę o swoich odczuciach i jak ja to widzę,jestem nowy,więc i wymądrzać się nie będę,po prostu pragnę sie jedynie dzielić swoimi przeżyciami,bo na dzień dzisiejszy nie ma gdzie dać temu upustu.Tylko tyle i az tyle
A co do alkoholu,od 2 dni nie mam absolutnie ochoty,w pierwszy dzień,gdy odstawiałem i gryzłem ściany,waliłem głową w szafę mógłbym zabić za puszkę piwa!!!Ale oddałem wszytskie pieniądze,karty,bo mając choć 2 zł poleciałbym do najdalszego marketu

Walka!!! 2015/11/01 09:01 #12685

• alutka
  • alutka  Avatar
Siwy, no to dobrze się ubezpieczyłeś oddając wszystko znajomym 6a , więcej niż pewne jest, ze gdybyś miał parę groszy poleciałbyś do sklepu w tym pierwszym dniu :( Tak działa umysł alkoholika.

To co mopyton napisała o bezsilności i akceptacji to prawda, to są pierwsze kroki jakie zrobiłam przed udaniem sie do terapeuty, no i oczywiście, miałam jeszcze bardzo silną i szczerą wolę nie picia i wiarę, że dam radę. Tylko tak byłam uzbrojona, wystarczyło.

Walka!!! 2015/11/01 09:14 #12687

• siwy
  • siwy Avatar
  • Wylogowany
  • Profesjonalista
Na tę chwilę wpadam chyba w jakiś stan depresyjny co i mnie też zaczyna przerażać,ale to zapewne normalny stan,który muszę przejść po odstawieniu alkoholu

Walka!!! 2015/11/01 09:23 #12689

• alutka
  • alutka  Avatar
No, nie wiem czy to już stan depresyjny, po prostu dopadło Cię przygnębienie, jakiś smutek, żal i ogólnie zadna chęć do zrobienia czegokolwiek,
to raczej normalne, staraj się zająć czymś, spacer, sprzątanie, gotowanie, czytanie, cokolwiek co oderwie Cię od tych przygnębiających myśli.
Włącz muzykę, spiewaj, po prostu rób wszystko co mozesz aby wywalić te myśli z głowy. No a przede wszystkim nie leż i nie patrz się bezmyślnie w okno.
To nic, że dzisiaj niedziela, ją też można spędzić bardzo aktywnie. Działaj 8g

Walka!!! 2015/11/01 09:37 #12691

• Leśny Ludek
  • Leśny Ludek Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator-Forum.
  • Otrzymane podziękowania: 663
Siwy jeśli chodzi o myśli to... może się zdarzyć że pierwszą świadomą myślą o alkoholu będzię jak to się stało że znowu piję.

Powtarzali mi to na terapii i powiem szczerze warto się tam wybrać skorzystać z pomocy.

Stan depresyjny po przepiciu jest mi dobrze znany i rady alutki działają. Zajmij się czymś co zajmie twój umysł a w poniedziałek poszukaj pomocy specjalisty.

Wież mi też że brak kasy jak dopadnie cię wkońcu silny głód nie będzie stanowił przeszkody dla mnie nie był nie do pokonania. Nie raz oddawałem odpowiedzialność innym prosząc o kontrolę na demną nie brałem kasy a winą za picie obarczałem tego co postawił czy nie dopilnował...
Za tę wiadomość podziękował(a): siwy

Walka!!! 2015/11/01 09:48 #12692

• siwy
  • siwy Avatar
  • Wylogowany
  • Profesjonalista
Właśnie staram się cos robić,próbuje gotować,bo lubię,cos tam ukladam itp,po prostu straszliwe przygnebienie,które starm sie jakos zwalczać,bo muszę to pokonać-sam wiem o tym,tylko to niestety nie takie proste.
Muszę się zebrać,bo jutro mam się stawić do pracy,żeby nie stracić jej.I tu zaczynam sie nakręcać,przerażenie w oczach,bieganie do lustra jak wyglądam-kretyńska sprawa,wiem,no ale tak mam

Walka!!! 2015/11/01 09:52 #12693

• siwy
  • siwy Avatar
  • Wylogowany
  • Profesjonalista
Wiem,że może piszę pierdoły,ktore innym wydaja się śmieszne,ale jak narazie mi pomaga jak moge cos tu napisać i wywalić to z siebie

Walka!!! 2015/11/01 10:01 #12694

• alutka
  • alutka  Avatar
To nie pierdoły, większość chyba to wszystko tak przeżywała, ja tak, i stąd napisałam to wszystko w tamtym poście.
Wiem również, że nie jest łatwo zmieniać toku myśli, to ciężka, mozolna praca, niestety konieczna jeśli nie chce się popaść w totalne
przygnębienie, no i udaje się jesli od razu te pojawiające się myśli "złe" zastąpimy innymi, radośniejszymi, wspomnieniami radosnymi itd.
Trzeba się pilnować, innej rady na to nie mam, sama to testowałam i robię do tej pory, jeśli tylko jakieś "czarne " myśli pojawiają się.

Walka!!! 2015/11/01 17:00 #12697

• kiremolo
  • kiremolo Avatar
3a Witaj.
trzeba ci iść na terapię do puki czujesz skutki picia bo zawsze jest tak że jak odlezie od du..py to zmieniamy zdanie.

Walka!!! 2015/11/01 17:07 #12698

• siwy
  • siwy Avatar
  • Wylogowany
  • Profesjonalista
Wiem,że to mnie tym razem nie ominie i nie moge odpuścić,bo jak humor na ryjowcu wróci to się odpuszcza i macha ręką.Od 2 dni siedzę i szukam czegoś konkretnego,dzisiaj nawet ruszyłem się z chaty,żeby sprawdzić jeden adres i drogę dojścia.Wpierw muszę sie ogarnąć,jutro masakryczny dzień,bo załatwienie sprawy pracy-to w tym momencie priorytet

Walka!!! 2015/11/01 17:21 #12699

• jasnygwint
  • jasnygwint Avatar
  • Wylogowany
  • Profesjonalista
  • Otrzymane podziękowania: 668
Witaj siwy to nie są pierdoły co piszesz ale priorytet to wydaje mi się cobyś był trzeźwy.Gdy będziesz trzeźwy to znajdziesz pracę i poogarniasz to wszystko co wydaje się nie do ogarnięcia.Krzysiek alkoholik

Walka!!! 2015/11/01 17:30 #12700

• siwy
  • siwy Avatar
  • Wylogowany
  • Profesjonalista
pracę to ja mam tylko po 2tyg,transie jak sie jutro nie stawie-taki warunek,to dostaje kopa a wtedy może byc znowu różnie.Musże się jak najszybciej odmulic,z tą pracą powyjaśniać,bo naściemniałem kosmiczne rzeczy i wtedy działać.A bycie trezżwym w tym momencie wydaje mi się oczywiste,choć pewnie brzmi to mało realnie

Walka!!! 2015/11/02 12:22 #12722

• alutka
  • alutka  Avatar
Witaj Siwy, jak minął dzień i jak tam w pracy, wszystko dobrze się ułożyło? Dajesz radę, prawda?

Walka!!! 2015/11/02 16:58 #12740

• siwy
  • siwy Avatar
  • Wylogowany
  • Profesjonalista
Witaj,właśnie wróciłem,wszystko ok ,choc rano myślałem ,ze nie pojadę,noc nieprzespana itp,ale zacisnąłem zęby i na siłe wyszedłem.Grunt,ze praca uratowana,bo nie wiem jakby to sie dalej wszystko potoczyło.Grunt,ze następny dzień zaliczony!!!!!
Za tę wiadomość podziękował(a): jasnygwint

Walka!!! 2015/11/02 17:40 #12745

• alutka
  • alutka  Avatar
Fajnie, że poukładało się w pracy, masz szczęście 8g . Nie możesz jednak "odfajkowywać" dnia! Dzień się jeszcze nie skończył, on trwa nadal, i własnie ten dzień, i następne, powinien być przeżyty świadomie, Ty możesz przezywać każdy dzień świadomie, to naprawdę coś niesamowitego przeżywac dzień, a nie czekac aby on się wreszcie skończył, to znaczy, że Ty go nie przezyłeś, Ty czekałeś tylko aby on się skończył...
To gdzie radość z tego co dzisiaj przezyłeś?

Walka!!! 2015/11/02 19:04 #12764

• siwy
  • siwy Avatar
  • Wylogowany
  • Profesjonalista
no fakt,mądre słowa,choc może trochę żle się wyraziłem
naprawdę jestem dzisiaj szczęsliwy-z faktu pracy i wiem,że następnego razu nie może być,bo po prostu mi sie upiekło
ale wracając z pracy,naprawdę skonany,gdzie nogi mi sie uginały to wiem,ze cała twarz miałem uśmiechnięta,szedłem z podniesioną glową i chyba ćieszyłem sie jak idiota do wszystkich
ogólnie jestem happy ,bo od razu właczyłem forum i zobaczyłem,ze ktoś pamiętał o mnie 3a i zaraz miałem telefon od jednego z tych chlopaków,którzy dzwonili do mnie jak miałem ten straszny dzień odstawienia-tez pamiętał i pytal się jak poszlo
Czyli szczęście cała gębą

Walka!!! 2015/11/02 19:18 #12770

• alutka
  • alutka  Avatar
No to znaczy się, zauwazyłes dzisiejszy dzień :) . Fajnie, że nie przegapiłes tej roześmianej "gęby" w drodze do domu ;) , i ważne bo to że była roześmiana znaczy, że szczęsliwa z jakiegoś powodu.
Takie niby drobnostki a jednak z nich sie składa całe nasze zycie, tylko nie zawsze pamiętamy o nich. Kiedyś sobie przypomnisz o tym i pojawi się usmiech :cheer:

Walka!!! 2015/11/02 20:26 #12775

• jasnygwint
  • jasnygwint Avatar
  • Wylogowany
  • Profesjonalista
  • Otrzymane podziękowania: 668
Witaj siwy następny trzeźwy dzień zaliczony.Uśmiechnij się jutro będzie lepiej

Walka!!! 2015/11/02 20:32 #12777

• siwy
  • siwy Avatar
  • Wylogowany
  • Profesjonalista
witaj-jeszcze lepiej?to nie mogę sie już doczekać :cheer:
Za tę wiadomość podziękował(a): jasnygwint

Walka!!! 2015/11/02 20:49 #12781

• cytryna
  • cytryna Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Carpe diem
  • Otrzymane podziękowania: 1557
To Ty nie czekaj aż będzie tylko działaj, zeby to lepiej nadeszło ;) ;)
"W życiu piękne są tylko chwile..."

Walka!!! 2015/11/02 20:55 #12783

• Leśny Ludek
  • Leśny Ludek Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator-Forum.
Zgadzam się aby było lepiej trzeba się postarać ale to trzeźwe lepiej jest warte zachodu ;)

Walka!!! 2015/11/02 20:57 #12785

• siwy
  • siwy Avatar
  • Wylogowany
  • Profesjonalista
nie chcę się tylko zachłysnąć za bardzo tą szczęśliwościa,żeby mi się czkawka nie odbiło
dlatego próbuję stąpac twrdo po ziemi
Ostatnio zmieniany: 2015/11/02 20:58 przez siwy.

Walka!!! 2015/11/02 21:05 #12788

• Leśny Ludek
  • Leśny Ludek Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator-Forum.
Pamiętam jak po raz pierwszy powiedziałem sobie że dziś się nie napiję i cieszę się z tego a pamiętam co jest warunkiem podstawowym mojej szczęśliwości.

Jednak aby nie napić się dziś potrzebowałem terapii mitingów i wciąż potrzebuję codziennej pracy nad sobą. Jak tylko przestaję dbać o swoje trzeźwienie pcham się w nawrót.
Za tę wiadomość podziękował(a): jasnygwint, kris66