Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Pisze w imieniu. Jestem DDA

Pisze w imieniu. Jestem DDA 2018/08/22 18:27 #42599

• ZagubionyDDA
  • ZagubionyDDA Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Otrzymane podziękowania: 6
Witam. Pisze tutaj, ponieważ czuje taką potrzebę. Wiem, że tylko tutaj zostanę zrozumiany - tylko tutaj uzyskam odpowiedzi. Jestem DDA - chce opowiedzieć o moim ojcu alkoholiku.

Alkoholikiem jest od ponad 30 lat. Moje wczesne dzieciństwo do 6 roku życia było męką. Pijaństwo, przemoc, drastyczne obrazy. Nagle wtedy, gdy przekroczył granice zabrany przez policje - udał się na terapie. Nie pił przez 13 lat, naprostował wiele spraw.

Od kilku lat znowu pije. Ciągami - po kilka tygodni, traci każdą pracę. W ciągu ostatnich 12 miesiący był już dwukrotnie na detoksie, rezygnując z dalszej terapii. Po 6 miesiącach, dwa dni temu zapił.

Od dwóch dni pije bez przerwy. Dzień, noc - obliczając wychodzi 1,5 litra wódki na dzień, może nawet i więcej. Do tego dochodzi zawsze kilka piw. Stracił kontakt z rzeczywistością, zaczyna agresywnie szukać zaczepek. Obawiam się, że przy takiej ilości niedługo wyrządzi sobie wielką krzywdę. Na początku tego roku, podczas ciągu doznał ataku padaczki. Drodzy Państwo - co dalej? Czy ma jeszcze szanse na ratunek? Czy to już ten moment kiedy spada na dno bez szansy wyjścia? Nurkując po śmierć.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): jasnygwint, jacekkkk

Pisze w imieniu. Jestem DDA 2018/08/22 19:24 #42600

• jacekkkk
  • jacekkkk Avatar
  • Wylogowany
  • Expert postów
  • Otrzymane podziękowania: 49
Hej, no to współczuję.Ciężka sprawa ale jeśli nie pij 13lat pewnie ma świadomość choroby i że kolejna dawka może być śmiertelna, kolejna padaczka może śię zakończyć , że udusi się we własnych wymiocinach. kierować na kolejny przymusowy odwyk, kontakt z nie pijącym alkoholikiem, mitingi i 12kroków AA
Za tę wiadomość podziękował(a): ZagubionyDDA

Pisze w imieniu. Jestem DDA 2018/08/22 20:11 #42601

• ZagubionyDDA
  • ZagubionyDDA Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
Drogi Jacku - wszystkie te rzeczy on świadomie ignoruje, choruje też na nadciśnienie i tarczyce. Sam się powoli wykańcza, świadomie. Może czas zostawić go samego w domu, może wtedy dopiero się otrząśnie z tego letargu.
Za tę wiadomość podziękował(a): jacekkkk

Pisze w imieniu. Jestem DDA 2018/08/22 20:45 #42602

• jacekkkk
  • jacekkkk Avatar
  • Wylogowany
  • Expert postów
jak jest w ciągu to za bardzo świadomości nie ma w tedy liczy sie tylko jedno. Jak by udało mu się trochę wytrzeźwieć to dobrze by bylo, że by pogadał z alkoholikiem który nie pije

Pisze w imieniu. Jestem DDA 2018/08/23 20:17 #42603

• ZagubionyDDA
  • ZagubionyDDA Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
Myślisz, że nic mu nie grozi przy tylu chorobach? Można wzywać pogotowie, gdy ktoś jest pijany? Aby zawieźli na detoks?

Pisze w imieniu. Jestem DDA 2018/08/23 22:02 #42605

• jacekkkk
  • jacekkkk Avatar
  • Wylogowany
  • Expert postów
Hej, Grozi mu i to totalnie. Jesli miał padaczę to już oznacza poważne zmiany w mózgu dla niego na trzeźwienie jest bardzo niebezpieczne Nie wiem czy pogotowie do pijanego przyjedzie , ale raczej nie. Jeśli sie awanturuje to wzywać policje, zakładac niebieską kartę i na przymusowe leczenie. Ma jakiegoś przyjaciela? Zyczę Pogody Ducha, bo mało , że on cierpi to i cała rodzina

Pisze w imieniu. Jestem DDA 2018/08/24 05:20 #42606

• jasnygwint
  • jasnygwint Avatar
  • Wylogowany
  • Profesjonalista
  • Otrzymane podziękowania: 692
4d Witam tak mówio Pomagasz niepomagając pomagać choremu Uzależnionemu trzeba umieć bo jest to choroba .A może zadbaj o siebie 9g

Pisze w imieniu. Jestem DDA 2018/08/25 19:23 #42608

• ZagubionyDDA
  • ZagubionyDDA Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
Znam zasady, wiem, że jest to chorobą. Pomagam w sposób odpowiedzialny. Nikt go nie wyręcza i nie kontroluje. Pozwalamy mu upadać do jego dna. Aktualnie jest w fazie ostrych wymiotów, początki majaczenia. Zwidy w postaci historii, które nigdy się nie wydarzyły. Tak - miał epizody agresji. W dzieciństwie Nas katował w sposób okrutny. Bywała policja. Aktualnie szantażuje ewentualnym samobójstwem, jeśli ktoś zdecyduje się wyprowadzić z domu. Wczoraj miał Ok. 10h trzeźwości - drżenie rąk na poziomie sporym - rozlewanie napoju wlewanego do kubka. Potliwość nienaturalna. Dużo z Nim rozmawiam, uświadamiam go, że nie jest winny swojej choroby. Tylko, że osoba chora musi być pod nadzorem specjalisty. Zaoferowałem wizytę u psychiatry, oraz towarzystwo w drodze na nią. Oferuję też detoks, oraz ewentualność terapii grupowej, bądź indywidualnej. Dostępne są leki po poprzedniej padaczce w postaci relanium, a także czuwamy nad ewentualnym wezwaniem pogotowia. Nie ma komfortu picia, nikt mu nie kupuje. Nie ma pranego i sprzątanego - jeśli nabrudzi po otrzeźwieniu sam to musi zrobić. Alkohol nie jest wylewany, bo kupi nowy, lub znajdzie inne kryjówki. Nikt po alkoholu go nie obwinia i nie komentuje - ma schodzone z drogi. Dostaje wsparcie i twardą miłość - jak chwilowo trzeźwieje. Ma też szanse się wygadać o tym co czuje i dlaczego zachowuje się w dany sposób.

Rodzina cierpi, owszem. Żyjąc w strachu, czy się nie uaktywni agresja. Wiem, że wtedy mam wezwać policje i prosić o interwencje.

Jestem osobą sparaliżowaną ruchowo, dlatego ciężko opuścić mi dom rodzinny. Mimo to walczę o normalność. Ma znajomych z AA, ale aktualnie zerwał z Nimi kontakt.
Za tę wiadomość podziękował(a): jasnygwint, jacekkkk, solo6971

Pisze w imieniu. Jestem DDA 2018/08/25 21:45 #42609

• jacekkkk
  • jacekkkk Avatar
  • Wylogowany
  • Expert postów
Rozumiem Ciebie, przez jakie cierpienie przechodzi rodzina która bezradnie patrzy jak ojciec zapija się. Komfort picia dajecie mu , bo już was próbuje szantażować(próbą samobójczą). Komfort picia mogą zabrać mu przyjaciele z AA i podejrzewam , że boi się gdyby zadzwonili. Pisałes , że 13lat nie pił? Czyli raz mu się udało , więc uda mu sie kolejny raz
Za tę wiadomość podziękował(a): jasnygwint, ZagubionyDDA

Pisze w imieniu. Jestem DDA 2018/08/30 16:19 #42623

• jacekkkk
  • jacekkkk Avatar
  • Wylogowany
  • Expert postów
jak Ci idzie ? co z Twoim Tatą ?

Pisze w imieniu. Jestem DDA 2018/09/08 22:46 #42656

• ZagubionyDDA
  • ZagubionyDDA Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
Pije po kryjomu, a czasami bardziej jawnie. Zszedł do kilku piw dziennie, ale czuje, że na tym historii nie skończy. W dwa tygodnie przepił już 1.500zł…

Pisze w imieniu. Jestem DDA 2018/09/09 06:15 #42657

• jasnygwint
  • jasnygwint Avatar
  • Wylogowany
  • Profesjonalista
4d Witam ja bym się rozejrzał coby pomóc Sobie a potem zobaczył jak pomagać Uzależnionemu bo pomagać też trzeba umieć 4d

Pisze w imieniu. Jestem DDA 2018/09/09 15:03 #42658

• jacekkkk
  • jacekkkk Avatar
  • Wylogowany
  • Expert postów
Hej, jak masz na imię? i skąd twój tata maił 1500 jeśli pije cały czas i nic nie robi?
Za tę wiadomość podziękował(a): jasnygwint

Pisze w imieniu. Jestem DDA 2018/09/11 18:07 #42659

• Meegi
  • Meegi Avatar
  • Wylogowany
  • Mistrz postów
  • Otrzymane podziękowania: 91
Witaj Zagubiony. Ja także jestem DDA i osobą współuzależnioną. Jeśli chodzi o twojego ojca to mogę tylko powiedzieć to co sam już wiesz, jeśli on nie będzie chciał naprawdę przestać pić to jakbyś się nie starał on nie przestanie. Natomiast z własnego doświadczenia mogę Ci powiedzieć abyś spróbował przede wszystkim szukać pomocy dla siebie poprzez jakąś terapię lub nawet czat na stronie Al-anon. Szukaj czegokolwiek, to pomaga wiele zrozumieć i przynosi ulgę.
Za tę wiadomość podziękował(a): jasnygwint, jacekkkk, ZagubionyDDA

Pisze w imieniu. Jestem DDA 2018/09/12 20:19 #42662

• ZagubionyDDA
  • ZagubionyDDA Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
To tak zwany "bogaty" alkoholik. Który zawsze ma na koncie fundusze.

Pisze w imieniu. Jestem DDA 2018/09/13 05:01 #42663

• jasnygwint
  • jasnygwint Avatar
  • Wylogowany
  • Profesjonalista
4d Witam no to może trzebaby pomyśleć o ograniczeniu dostępu??Od czegoś trzeba zacząć??