Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Pytanie do samotnych.

Pytanie do samotnych. 2017/04/29 11:27 #35744

• exiller
  • exiller Avatar
Chciałbym zadać pytanie wszystkim tym, którzy przez alkoholizm (swój czy też partnera, członka najbliższej rodziny), zostali zupełnie sami z sobą i problemem. Jak sobie radzicie w życiu? Co lub kto Wam pomaga? Jaką macie receptę (o ile macie) na szczęście, ulgę w cierpieniach i w ogóle...na normalne funkcjonowanie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Pytanie do samotnych. 2017/04/29 12:44 #35745

• Siri
  • Siri Avatar
  • Wylogowany
  • Expert postów
  • Otrzymane podziękowania: 33
Kiedy zostałam sama z powodu juz nie ważne czyjego uzależnienia, chyba wszystkich po trochu, ratowałam się ksiązkmi, wysiłkiem fizycznym, relaksacją (muzyka, aromaty, kąpiele, sauna, basen). Własciwie te same małe przyjemności sa przeze mnie wykorzystywane żyjąc i z partnerem.

Jesli czujesz się samotny, poznaj kogoś, otwórz się na nowe znajomości, Daj sobie kolejną szansę. Fakt, że nowy zwiazek może okazać sie niewypałem i może byc to niebezpieczne zjawisko dla zdrowienia, ale tez nie mozna zamykać drogi do zycia wsatysfakcjonującym partnerstwie, nawet jesli po drodze zrobimy kilka skuch.
Za tę wiadomość podziękował(a): exiller

Pytanie do samotnych. 2017/04/29 15:47 #35752

• sonia196710
  • sonia196710 Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Otrzymane podziękowania: 1
Witaj. Nie ma chyba innego lekarstwa na samotność jak drugi człowiek. Mam podobny problem do Ciebie, tylko, ze ja najpierw zostałam samotna, potem alkoholiczką. Próbowałam walczyć z tą chorobą też samotnie i za każdym razem przegrywałam. Tak to już jest, w samotności możesz pić, sam nigdy nie wyzdrowiejesz. Poszłam po pomoc do ludzi, wprost i otwarcie opowiedziałam im o mojej samotności i poprosiłam o radę, czy i jak oni sobie radzili w takiej sytuacji. Jeden z uczestników dał mi swój numer telefonu, bym dzwoniła gdy zechcę.Dalej jestem samotna, ale już nie aż tak! Jutro pójdę tam znowu i znów będę szukać przyjaciół. Ludzie tacy jak my, potrafią zaufać chyba tylko drugiemu, trzeźwemu alkoholikowi, przynajmniej tak jest w moim przypadku. Idź do swoich ludzi, na miting.Pozdrawiam Cię cieplutko.
Za tę wiadomość podziękował(a): exiller

Pytanie do samotnych. 2017/04/29 16:29 #35753

• sonia196710
  • sonia196710 Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Otrzymane podziękowania: 1
A jeśli tak jak ja dzisiaj, nie mogę nigdzie wyjechać, bo nie mam czym, to mamy jeszcze to forum....:)

Pytanie do samotnych. 2017/05/01 20:46 #35822

• mazia71
  • mazia71 Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 3
Jestem w separacji od 2 lutego. Skupiłam się na pracy, na relacjach z koleżankami i kolegami z pracy. Planuję sobie co zrobię każdego następnego dnia np. ( poukładam w szafkach, wsadziłam kwiaty do skrzynek balkonowych, codziennie słucham muzyki, lata 80, 90-te i nowoczesnej - dance, itd, staram się poprawić kontakt z moimi synami: 23 i 24 latam oraz z mamą, dzwonię codziennie do nich, dbam o siebie i ......modlę się, czytam książki .... ) a mam jeszcze w planach siłownię, nordic walking, wypad z koleżnkami do klubu 80 w Siemianowicach Śl. )

Pytanie do samotnych. 2017/05/27 23:25 #36886

• solo6971
  • solo6971 Avatar
  • Wylogowany
  • Profesjonalista
  • Otrzymane podziękowania: 219
pilem nalogowo przez 10 lat w tej chwili od 2 miesiecy nie pije jestem na terapii. w seperacji z zona rodzina w grecji gdzie zylismy przez 30 lat aja teraz w kraju. z poczatku bylo bardzo ciezko powolutku zbieram sie. terapia bardzo mi pomaga czy wytrwam ? samotnosc jest bardzo okropna.rozdzielam kazdy dzien na rozne zajecia rano bieganie czytanie ksiazek duzo modlitwyi staram sie nie uzalac nad soba bo sam nato zapracowalem.no i takze na forum gdzie dlugo przesiaduje i rozmawiam. a takze nadzieja ze bedzie lepiej 8a pozdrawiam
tha panda olla

Pytanie do samotnych. 2017/05/28 02:56 #36887

• Sin Cara
  • Sin Cara Avatar
solo6971 napisał:
samotnosc jest bardzo okropna.

Mój sposób na samotność to inni ludzie. Najlepiej jeszcze żeby to byli ludzie którzy nie piją alkoholu. I żebyśmy mieli jakieś wspólne tematy żeby było o czym pogadać. I żebyśmy się rozumieli. Aha no i żebym się mógł czuć między nimi swobodnie i bezpiecznie . Czasem mam taki dzień ze nie chce mi się gadać, wolę usiąść i posłuchać innych. Dobrze żeby to nikomu nie przeszkadzało. Hmmm gdzie tu znaleźć takie warunki? Na mitingu AA. :)

Pytanie do samotnych. 2017/06/10 10:30 #37184

• fusytka
  • fusytka Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Otrzymane podziękowania: 11
Moja samotność dawała mi siłę. Nigdy nie piłam w samotności. Na pewno pomagała mi wiara, poczucie bezpieczeństwa na fundamencie trzeźwości. Nie szukałam nikogo ani niczego, żeby lepiej znosić pustkę wokół. Odcinając się od wszystkiego i wszystkich czułam się wolna, w swojej "izolatce" mogłam uspokoić umysł i skoncentrować się na problemie, na sobie, zaopiekować się sobą tak, jak tego potrzebowałam, iść spać albo płakać i nikt nie pytał, co się stało, czy się źle czuję.
Ja mam taką cechę, że ciężko mi prosić o pomoc, więc dawno temu nauczyłam się sama rozwiązywać swoje problemy, a na trzeźwo jest to o wiele łatwiejsze, umysł po prostu lepiej analizuje dane, bo jest wolny od trucizny.
Szczerze nie rozumiem, jak można nie doceniać samotności, bo przecież to przestrzeń, którą można samodzielnie i bez niczyjego wtrącania się zagospodarować wedle uznania, rozwijać się, pogłębiać wiedzę, mieć czas dla siebie, nie trzeba liczyć się z niczyimi uczuciami ani pomysłami na weekend.
Mnie brakuje samotności i odkąd jestem w związku tęsknię za nią codziennie :dry:
skromnie przyjmować, spokojnie tracić

Pytanie do samotnych. 2017/06/10 11:32 #37185

• solo6971
  • solo6971 Avatar
  • Wylogowany
  • Profesjonalista
oczywiscie kazdy potrzebuje pewnych chwil zeby byc sam.tyle, ze tak w sumie ja bylem wiele razy sam.Gdzies sie zagubilem , zamknalem w swojej skorupie.problemy sie nawarstwialy i bylo siegniecie po alkohol co okazalo sie zgubna droga.ciezko sie potem otworzyc wywalic z siebie zmartwienia . bol rozpacz .Potrzebny jest ktos kto zrozumie. poslucha. Tak AA bylo pomoca.
tha panda olla

Pytanie do samotnych. 2017/07/15 19:17 #37934

• Kinia
  • Kinia Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
Cześć Soniu,ja również jestem samotna,więc by nią nie być życzę Ci miłego wieczoruhttp://alkoholizm-forum.pl/media/kunena/emoticons/klask.gif

Pytanie do samotnych. 2017/07/15 19:52 #37941

• solo6971
  • solo6971 Avatar
  • Wylogowany
  • Profesjonalista
juz nie bo my jestesmy 5b
tha panda olla

Pytanie do samotnych. 2017/08/06 09:58 #38566

• Batman
  • Batman Avatar
  • Wylogowany
  • Stały użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 10
Ja jestem sam, nie mam przyjaciol, znajomych, z rodzina srednio sie dogaduje, ale pcham swoj wózek dalej bo co innego zostalo?

Pytanie do samotnych. 2017/08/06 11:29 #38570

• cytryna
  • cytryna Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Carpe diem
  • Otrzymane podziękowania: 1556
Znaleźć przyjaciół? Znajomych? Jesteś sam na własne życzenie.
"W życiu piękne są tylko chwile..."
Za tę wiadomość podziękował(a): solo6971

Pytanie do samotnych. 2017/08/06 16:00 #38585

• solo6971
  • solo6971 Avatar
  • Wylogowany
  • Profesjonalista
moga byc nowi w normalnosci a moze i lepsi 8a
tha panda olla