Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Jak przetrwać do terminu rozpoczęcia terapii??

Jak przetrwać do terminu rozpoczęcia terapii?? 2016/10/01 14:50 #31377

• Milena.K.
  • Milena.K. Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
Witam, jestem uzależniona od alkoholu, od dawna upijam się sama w mieszkaniu (mieszkam sama), nikt o tym nie wie. W wyniku picia narobiłam sobie potwornych długów, przestałam pracować, urwałam kontakty ze znajomymi i z rodziną, stałam się osobą kłamliwą i zlęknioną, bardzo źle się czuję. Ostatnio odważyłam się na ten pierwszy krok - obdzwoniłam wszystkie poradnie uzależnień (mieszkam w Krakowie) i ku mojemu zdziwieniu nie jest tak różowo - wiele miejsc nie ma wolnych terminów do końca roku, udało mi się w jednym miejscu umówić dopiero za miesiąc! Błagam, pomóżcie, jak przetrwać ten miesiąc, nie mogę pić jeszcze miesiąc! Mam tak dużo problemów, muszę się zmierzyć z długami, z terminami na wczoraj, z palącymi pytaniami różnych osób - wszystko to mnie do tej pory wpędzało w picie. Podczas picia nie jestem w stanie rozwiązywać żadnych spraw. Jeśli jeszcze przez miesiąc nie będę pić i nie będę nic robić, będzie katastrofa, m. in. siądzie na mnie komornik, wszystko może mi się doszczętnie rozpaść. Błagam, doradźcie jak przetrwać ten miesiąc w trzeźwości?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jak przetrwać do terminu rozpoczęcia terapii?? 2016/10/01 15:42 #31378

• olenka
  • olenka Avatar
  • Wylogowany
  • Expert postów
  • Miej serce i patrz sercem
  • Otrzymane podziękowania: 35
Witaj 3a
Idź na miting AA, tam nie wyznaczają terminów.
Kluby AA też super sprawa- nie będziesz sama

Jak przetrwać do terminu rozpoczęcia terapii?? 2016/10/01 15:50 #31379

• Milena.K.
  • Milena.K. Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
Dzięki za odpowiedź. Ale jak to zrobić - wyszukać miejsce, przyjdę tam, wejdę przez jakieś drzwi i co? Co mam powiedzieć? Tam pewnie będzie jakaś zgrana grupa, trzymająca się od dawna, a tu nagle wparuje jakaś nowa osoba i co? Mam powiedzieć : "dzień dobry, jestem uzależniona, chcę tu teraz usiąść z wami"? mam się przedstawić, mam opowiedzieć swoją historię, czy nic nie mówić, tylko słuchać? Jak to jest?

Jak przetrwać do terminu rozpoczęcia terapii?? 2016/10/01 16:26 #31380

• Sin Cara
  • Sin Cara Avatar
Każdy kto chodzi na mitingi kedyś był na mitingu pierwszy raz, tak więc nie martw się, napewno Cię zauważą i... Będą wiedzieli co robić. A zagadać oczywiście też możesz ale... Pójdziesz zobaczysz i sama się przekonasz. Ja na pierwszy miting poszedłem prawie rok temu i chodzę do dziś, biorę też udział w terapii. I najważniejsze nie sięgaj po pierwszy łyk alkoholu. Jak baaaaardzo chce się pić to pij wode mineralną ile wejdzie. I taka silna chęć wypicia która bardzo męczy nie trwa wiecznie, 20 minut, pół godziny, może troszkę więcej a później to mija. Dasz radę przetrwać. Pozdrawiam!:)

Jak przetrwać do terminu rozpoczęcia terapii?? 2016/10/01 19:44 #31387

• cytryna
  • cytryna Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Carpe diem
  • Otrzymane podziękowania: 1557
Na mitingu tak naprawdę nic nie musisz. J na pierwszym nie powiedziałam ani słowa. Każdy był na mitingu pierwszy raz . To nie jest zwarta grupa, przychodzą ciągle nowe osoby. AA istnieje od kilkudziesięciu lat :cheer:
Najprawdopodobniej prowadząca miting osoba zapyta czy jest na sali jakiś alkoholik. Podniesiesz rękę. Może również przyjąć cie do grona alkoholików pytając czy alkohol jest problemem w Twoim zyciu i czy chcesz zaprzestać pić. I już. Scenariusze sa różne tak, jak różne sa grupy. Nie bój się :) Na całym świecie miliony alkoholików chodzą na mitingi i żaden jeszcze od tego nie umarł :lol:
"W życiu piękne są tylko chwile..."

Jak przetrwać do terminu rozpoczęcia terapii?? 2016/10/02 20:42 #31396

• Quantum
  • Quantum Avatar
  • Wylogowany
  • Profesjonalista
  • Otrzymane podziękowania: 426
cześć
Jedynym warunkiem przynależności do AA jest pragnienie zaprzestania picia
to jedna z tzw tradycji AA. w praktyce wygląda to tak że po prostu wchodzisz, siadasz, ktoś na pewno Cię zauważy.
kiedy już zacznie sie spotkanie prowadzacy spyta czy ktoś jest pierwzy raz , może Cię spytać czy chcesz przestac pić.
jeśli potwierdzisz jesteś członkiem wspólnoty AA i od tej pory możesz chodzić na spotkania na całym świecie.
polecam odwiedzenie kilku grup, na którejś poczujesz swój klimat.
nie musisz przedstawiać się nazwiskiem , nikt nie wpisze Cie do kartotek.
możesz coś powiedzieć możesz tylko słuchać
powodzenia w trzeźwieniu