Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: ośrodek stacjionarny...jaki polecacie ?

ośrodek stacjionarny...jaki polecacie ? 2016/09/05 08:41 #30939

• Mirmilek
  • Mirmilek Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
witam serdecznie

jestem juz po 2 odwykach a dokladnie po 1.5 bo ostatnio zwia.łęm

no i rzecz jasna piję. na mitingi nie mam czasu ( choc go mam ) i zawszew coś zle

Tu moje pytanie i BARDZO PROSZE potraktujcie je serio

ja jestem z rzeszowa, a ponoc bardzo dobry osrodek jest w Stalowej Woli... kłopot w tym ze obecnie pyjmują zapisy na 20 pazdziernika

Tu moje pytanie.

czy ktoś był w ym osrodku i czy warto az tak długo czekac ? bo ja mam dość picia.
miła Pani w recepcji mówiła ze warto dzwonic bo czasem sie ktoś "wykrusza"...ale tak serio t nie wiem

Szukam dobrego osrodka jesli blisko rzeszowa to dobrze jesli nie to tez dobrze ;-)

zdziwiło mnie tylko jedno mam przyjechac z własnym zapasem leków... nie żeby to był kosmiczny problem ...ale jakoś tak dziwnie....dziwnie o tyle ze teoretycznie mógłbym wziaść morfine ( w zyciu nie brałem ) biore antydepresanty i sporadycznie coś nasennego ....ale jakoś tak dziwnie
Ostatnio zmieniany: 2016/09/05 08:43 przez Mirmilek.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

ośrodek stacjionarny...jaki polecacie ? 2016/09/05 09:38 #30942

• dziobak
  • dziobak Avatar
Zdefiniuj proszę hasło -dobry ośrodek.
Bo dobry to znaczy jaki? Jak 5 * hotel? A moze jak SPA w Mariocie? Lub tez dobry to taki jak na poziomie szpitala kliniki dla VIPów??
Wg mnie gdy ktos szuka odwyku i na dzień dobry pyta czy to lub tamto to "dobry" osrodek to tak naprawdę jeszcze nie dojżał w 100% do zerwania z nałogiem.
Widze po sobie i po doswiadczeniach innych ze o "dpbrych" tzn skutecznych odwykach mówią te osoby które idąc tam miały w d*** czy dany osrodek jest dobry czy nie. Szły tam z mysla o tym zeby zrobic wszystko zeby zerwac z nalogiem a nie zastanawiając sie nad poziomem czy jakoscią osrodka.
Np. Gdy ja bylem na odwyku to odział był w remoncie i zsjecia odbywaly sie w zastępczych budynkach w ktorych gdy padał deszcz woda lała sie z sufitu jak pod prysznicem..regulamin ośrodka był dosc rygorystyczny i nie cackano sie z pacjentami.. Wiec osrodek był dobry czy zły? Teras jest wyremontowany jak ta lala. Jak sanatorium w lepszym zdroju.. Wiec jest dobry czy zły? A moze dobry byl kiedys? Lub tez dopiero teraz jest dobry??
Dla mnie takie zastanawianie sie to czystej krwi kombinowanie.
Jesli chcesz byc trzeźwy to nie kombinuj.

ośrodek stacjionarny...jaki polecacie ? 2016/09/06 03:25 #30953

• Mirmilek
  • Mirmilek Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
dobry osrodek...no tak
nie licze na warunki hotelowe...bardziej cos jak w szpitalu.
Dobry - taki gdzie terapeuci są zaangażowani, połamią cie i poskładaja do kupy

ale nie tylko. ja czuje duzy dyskomfort w "scisku". Pojechałem zobaczyc ( 8 lat temu ) do rozwadowa i dramat. ma 20 m2 8 chłopa....to dla mnie lekka przesada...tym bardziej ze np w rozwadowie nie dostaje sie leków nasennych...nie zebym je brał czesto ( mam je doraznie przepisane ) ale w takiej "salce z 8 chłopami" co najmniej 3 nie śpi czymm spac innym nie daje

Jeszcze jedna sprawa...jakies minimum zieleni kolo osrodka zeby pospacerowac bo w murach idzie oszalec a kontakt z chocby namiastka przyrody jest ważny dla mnie....to nie musza byc pola elizejskie ot ścieżka i 3-4 drzewka...moze krzaczek jakis

Mistrzostwem bylo by miejsce do cwiczen ale na to nie licze...dlatego tez pytałem o te drzewka i scieżke bo bym pobiegał sobie...chocby w kółko ;-)

to miałem na mysli mówiąc dobry odrodek
Ostatnio zmieniany: 2016/09/06 03:29 przez Mirmilek.

ośrodek stacjionarny...jaki polecacie ? 2016/09/06 05:07 #30961

• parasol71
  • parasol71 Avatar
  • Wylogowany
  • Profesjonalista
  • Otrzymane podziękowania: 713
Ty to nie masz wiekszych problemów ? Z choinki zapachowej sie zerwales .?
W chorobie alkoholowej nie wazny jest jaki osrodek tylko chec zaprzestania picia .
Witaj na forum
<
Za tę wiadomość podziękował(a): Kirka, dziobak

ośrodek stacjionarny...jaki polecacie ? 2016/09/06 05:30 #30965

• Kirka
  • Kirka Avatar
  • Wylogowany
  • Profesjonalista
  • Otrzymane podziękowania: 1582
Mirmilek to Ty weż zadzwoń do tego ośrodka i każ,tak! każ im siłownie zrobic i koniecznie powiedz zeby drzewka posadzili a najlepiej Twoje ulubione zeby Tobie pachniło tak jak lubisz a Ty sobie bedziesz biegi przełajowe uczyniał i stanie sie cud 9g

A powaznie to jak Ty tak podchodzisz do tematu to w sumie nie wiem czy ma sens zebyś tam pojechał...miejsce dla potrzebujących chyba bardziej potrzebne.
Za tę wiadomość podziękował(a): dziobak

ośrodek stacjionarny...jaki polecacie ? 2016/09/06 05:52 #30966

• dziobak
  • dziobak Avatar
Heh,dla mnie koniec tematu.. Wroć jak bedziesz miał naprawdę szczerą chęć zaprzestania picia. Dlaczego dopiero wtedy zapytasz? Odp. Bo wtedy w doopie bedziesz mieć wszystkie warunki w ośrodkach.
Na dziś to polecam Ci brać w zęby 6 do10 tyś pln i uderzaj do prywatnych osrodków. Jest tego do wyboru do koloru.
Jak napisano wczesniej odpuść sobie NFZ...nie blokuj miejsca komus kto naprawdę chce zerwać z nałogiem

ośrodek stacjionarny...jaki polecacie ? 2016/09/06 07:24 #30969

• MA..K
  • MA..K Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 331
Czesc Mirmilek :) . Z Twoich postow wynika ze sam stwarzasz sobie problemy i ze w dalszym ciagu sadzisz ze raczej picie alkoholu nie jest dla Ciebie najwiekszym problemem. Sam tez bylem po kilku terapiach az znalzem sie w osrodku stacjonarnym i szczerze mowiac nie interesoalo mnie co tam zastane bo wazniejsze bylo aby leczenie bylo dla mnie skuteczne i tak sie tez stalo. Osrodek stacjonarny to nie jest osrodek relksacyjno wypoczynkowy i przebywajac w nim nalezy sie dostosowac do zalecen terapeutycznych i do zasad jakie w danym osrodku obowiazuja. Pisze ze moglbys sobie przyniesc nawet narkotyki he he ale po pierwsze skad takie mysli podejmujac leczenie a po drugie gdy ja bylem w osrodku to byla kontrola rzeczy ktore byly wnoszone. Samo wyscie poza osrodek bylo ograniczone i byla mozliwosc wyjscia tylko w scisle okreslonych godzinach a wychodzenie poza teren osrodka bylo oczywiscie zakazane. O skutecznosci terapii w osrodku stacjonarnym mozna sie bylo przekonac w sytuacji gdy niektorzy lamiac zasady posiadali przy sobie telefony. Nie zajmowalisie czesto wtedy soba lecz przezywali to co sie ddzialo w miejscach z ktorymi mieli kontakt i tym samym ich terapia tracila skutecznosc bo inne problemy byly wazniejsze od przebiegu leczenia.. Tak ze zastanow sie nad tym jak widzisz ewentualna terapie stacjonarna bo ona sama nic dla Ciebie nie zrobi jesli sam sie do niej nie przylozysz i jesli nie poswiecisz wlasnych upodoban przez czs leczenia bo po zakonczeniu sam powinienes zrozumiec jaki one maja wpllyw na Ciebie. Pozdrawiam :)

ośrodek stacjionarny...jaki polecacie ? 2016/09/13 12:46 #31133

• Kryspin40
  • Kryspin40 Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Otrzymane podziękowania: 1
Jak chcesz prywatny ośrodek to polecam ośrodek ...... :) Tam człowiek czuje się ważny i jakoś łatwiej wychodzi się z nałogu.
Ostatnio zmieniany: 2016/09/13 13:39 przez . Powód: na forum nie wstawiamy linków i reklam

ośrodek stacjionarny...jaki polecacie ? 2016/09/13 13:15 #31134

• Quantum
  • Quantum Avatar
  • Wylogowany
  • Profesjonalista
  • Otrzymane podziękowania: 426
łatwiej od czego ?

ośrodek stacjionarny...jaki polecacie ? 2016/09/13 13:20 #31135

• MA..K
  • MA..K Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 331
Prosze wybaczyc ze zejde troszke z tematu ale mam sugestie do Kryspina 40. Moze Kryspin najpierw napiszesz cos o sobie to znaczy kim jestes i co Cie sprowadza na forum?. Twoje wejscie w ten temat mozna uznac nie jako sugestie dla pytajacego lecz jako reklame prywatnego osrodka a reklamowanie na forum jest niestosowne. Wiec jesli chcesz ukazac swoja wiarygodnosc zaloz swoj temat i okresl sie kim jestes?

ośrodek stacjionarny...jaki polecacie ? 2016/09/13 13:38 #31136

Mak dlaczego przepraszasz, że wykonujesz obowiazki moderatora?

ośrodek stacjionarny...jaki polecacie ? 2016/09/13 13:38 #31137

• matiwaldi
  • matiwaldi Avatar
  • Wylogowany
  • Mistrz postów
  • Otrzymane podziękowania: 154
MA..K napisał:
Prosze wybaczyc ze zejde troszke z tematu ale mam sugestie do Kryspina 40. Moze Kryspin najpierw napiszesz cos o sobie to znaczy kim jestes i co Cie sprowadza na forum?. Twoje wejscie w ten temat mozna uznac nie jako sugestie dla pytajacego lecz jako reklame prywatnego osrodka a reklamowanie na forum jest niestosowne. Wiec jesli chcesz ukazac swoja wiarygodnosc zaloz swoj temat i okresl sie kim jestes?

no jak to kim ..... reklamującym ....
B)
"...Jeżeli potrafisz spożytkować każdą minutę,
nadając wartość każdej przemijającej chwili..."

ośrodek stacjionarny...jaki polecacie ? 2016/09/13 13:44 #31138

• matiwaldi
  • matiwaldi Avatar
  • Wylogowany
  • Mistrz postów
Mirmilek napisał:
dobry osrodek...no tak
nie licze na warunki hotelowe...bardziej cos jak w szpitalu.
Dobry - taki gdzie terapeuci są zaangażowani, połamią cie i poskładaja do kupy

ale nie tylko. ja czuje duzy dyskomfort w "scisku". Pojechałem zobaczyc ( 8 lat temu ) do rozwadowa i dramat. ma 20 m2 8 chłopa....to dla mnie lekka przesada...tym bardziej ze np w rozwadowie nie dostaje sie leków nasennych...nie zebym je brał czesto ( mam je doraznie przepisane ) ale w takiej "salce z 8 chłopami" co najmniej 3 nie śpi czymm spac innym nie daje

Jeszcze jedna sprawa...jakies minimum zieleni kolo osrodka zeby pospacerowac bo w murach idzie oszalec a kontakt z chocby namiastka przyrody jest ważny dla mnie....to nie musza byc pola elizejskie ot ścieżka i 3-4 drzewka...moze krzaczek jakis

Mistrzostwem bylo by miejsce do cwiczen ale na to nie licze...dlatego tez pytałem o te drzewka i scieżke bo bym pobiegał sobie...chocby w kółko ;-)

to miałem na mysli mówiąc dobry odrodek

cześć B)

a byłeś w jakimś szpitalu ostatnio ?

piszesz ,że warunki w jakich ma się odbywać Twoja terapia powinny być takie,a takie ......
jak dojdziesz do picia denaturatu w altance bez dachu w grudniu ,to żadne warunki w ośrodku nie bedą miały znaczenia ...nie ?
ale Ty pewnie nie dojdziesz ..... bo pijesz lepsze alkohole i z żulami nic do czynienia nie miałeś .......
pocieszę Cię jeszcze nie miałeś .......... ale jak będziesz uzależniał swoje trzeźwienia od drzewek w ośrodku ,to dojdziesz i do tego !

dobrych wyborów życzę !!! bo nie o drzewka chodzi ,ale o Twoje życie....
B)
Za tę wiadomość podziękował(a):

ośrodek stacjionarny...jaki polecacie ? 2016/09/13 19:13 #31145

• Lewar
  • Lewar Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
Pierwszy raz widze od ciebie rzeczowa wypowiedź

ośrodek stacjionarny...jaki polecacie ? 2016/09/13 19:39 #31149

• cytryna
  • cytryna Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Carpe diem
  • Otrzymane podziękowania: 1556
I jaki znawca nam sie przyplątał. 4 posty a juz merytorycznie umiesz ocenić wartość czyichś wypowiedzi?
"W życiu piękne są tylko chwile..."

ośrodek stacjionarny...jaki polecacie ? 2016/09/13 20:17 #31153

• Lewar
  • Lewar Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
Znam z innego forum niestety :(

ośrodek stacjionarny...jaki polecacie ? 2016/09/14 18:06 #31193

• cytryna
  • cytryna Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Carpe diem
  • Otrzymane podziękowania: 1556
To jak znasz z innego forum to tam strzelaj fochy. Teraz tylko ostrzegam. Następne przenoszenie prywaty zaskutkuje banem.
"W życiu piękne są tylko chwile..."

ośrodek stacjionarny...jaki polecacie ? 2016/09/17 03:27 #31212

• matiwaldi
  • matiwaldi Avatar
  • Wylogowany
  • Mistrz postów
Lewar napisał:
Pierwszy raz widze od ciebie rzeczowa wypowiedź

mało czytasz ......
Lewar napisał:
Znam z innego forum niestety :(

a to ciekawe.... czyżbyś się ukrywał za różnymi nickami na forach ? masz coś do ukrycia ?
czy tylko tak sobie chadzasz i lewarujesz ciśnienie ?
B)

ośrodek stacjionarny...jaki polecacie ? 2016/09/17 07:02 #31217

• Lewar
  • Lewar Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
spadaj

ośrodek stacjionarny...jaki polecacie ? 2016/09/17 11:06 #31218

Proszę o spokój i szacunek. ;)

ośrodek stacjionarny...jaki polecacie ? 2016/10/10 01:11 #31477

• Byku
  • Byku Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 11
W Tarnowie jest dobry, darmowy, przy szpitalu ośrodek.Blisko Rzeszowa!
Mnie pomogli, wielu innym również.
Leki to akceptuję lekarz i dajesz pielęgniarkom które Ci owe zapisaną.
Jest zieleń, boisko , palarnia i co najważniejsze oferowana bezpłatnie pomoc