Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Mój brat wykończy nasza rodzine

Mój brat wykończy nasza rodzine 2018/04/27 20:46 #42262

• wrakczłowieka
  • wrakczłowieka Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Otrzymane podziękowania: 1
Mój brat ostatni wpadł w jakiś "wir" picia, nie wiem czy moge go nazwac alkocholikiem ale rodzice nie wiedza co zrobić, ja i moi rodzice mieszkamy w polsce a brat za granica, chcemy go sprowadzic do domu ale on nie chce pomocy jego organizm jest wykonczony.. wątroba itd mam prawie 18 lat i patrze jak cała moja rodzina wykańcza sie razem z moim bratem czy ktos moze mi doradzic jak im pomóc ??? bede wdzieczna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Byku

Mój brat wykończy nasza rodzine 2018/04/27 20:54 #42263

• jasnygwint
  • jasnygwint Avatar
  • Wylogowany
  • Profesjonalista
  • Otrzymane podziękowania: 651
4d Witam a może zajmij się sobą? Brat gdy będzie miał dość to sam zajmie się sobą bo to wy chcecie coby przestal pić??Dojdzie do Swojego Dna i się odbije albo i nie odbije Na silę nie zmusisz Brata coby przestal pić
Za tę wiadomość podziękował(a): Byku, solo6971, wrakczłowieka

Mój brat wykończy nasza rodzine 2018/04/27 20:56 #42264

• jasnygwint
  • jasnygwint Avatar
  • Wylogowany
  • Profesjonalista
4d Witam a jaby co to zainteresuj się co to je uzależnienie od Alkoholu i jak pomagać niepomagając
Za tę wiadomość podziękował(a): Byku, solo6971, wrakczłowieka

Mój brat wykończy nasza rodzine 2018/04/27 20:59 #42265

• jasnygwint
  • jasnygwint Avatar
  • Wylogowany
  • Profesjonalista
4d Witam u nas mowi się ciąg picia a pomagać też trzeba potrafić i robią to Fachowcy Terapeuci od Uzależnień Poszperaj popytaj tam gdzie Mieszkasz nie wstyd szukać i prosić o pomoc.Chcesz pomóc??Zacznij od siebie
Za tę wiadomość podziękował(a): Byku, solo6971

Mój brat wykończy nasza rodzine 2018/04/27 21:03 #42266

• jasnygwint
  • jasnygwint Avatar
  • Wylogowany
  • Profesjonalista
4d Witam co by było jaśniej Krzysiek Alkoholik 4d Dziś nie piję Pozdro z Pogodo Ducha i Bądź Dobrej Myśli im szybciej spadnie na Swoje Dno tym szybciej ruszy na Trzeźwy Szlak
Za tę wiadomość podziękował(a): Byku, solo6971, Karolcia

Mój brat wykończy nasza rodzine 2018/04/29 09:40 #42272

• solo6971
  • solo6971 Avatar
  • Wylogowany
  • Profesjonalista
  • Otrzymane podziękowania: 232
8g witam!--jesli twoj brat nie bedzie chcial sam wyjsc ze swojego kociolka nikt i nic nie zmusi go do tego--ja tez krzysiek i niepijacy alkoholik!! i tez polecam wizyte w poradni --pokaza duzo!!!powodzenia!
tha panda olla
Za tę wiadomość podziękował(a): jasnygwint

Mój brat wykończy nasza rodzine 2018/05/10 05:11 #42307

• Karolcia
  • Karolcia Avatar
  • Wylogowany
  • Expert postów
  • Otrzymane podziękowania: 122
Cześć ,
No muszę zgodzić się z przedmówcami ... przykre, ale prawdziwe. W tej chorobie nie pomożesz nikomu na siłę. Nie ma takiej możliwości, twoje próby będą odbierane przez twojego brata atak na jego niezależność. Musi dojść do takiego punktu w swoim życiu, że sam przyzna się najpierw przed samym sobą, że ma problem alkoholowy i jest alkoholikiem, a potem poszuka pomocy w ośrodku, bo samemu nie jest w stanie trzeźwieć. Przykro mi, ale musisz czekać. To co pisał ( nie pamiętam w tej chwili kto, przepraszam :-)) , że zacznij od siebie i jak pomagać mądrze, to z pewnością wskazówka, aby nie pomagać alkoholikowi w jego piciu, nie pomagać mu w ukrywaniu konsekwencji, nie kryć go, nie wspierać finansowo, nie okłamywać na jego prośbę rodziców. Pozdrawiam :-)
Za tę wiadomość podziękował(a): jasnygwint

Mój brat wykończy nasza rodzine 2018/05/11 11:03 #42313

• TItanic
  • TItanic Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Otrzymane podziękowania: 2
Leczenie z alkoholizmu to nie tylko odtrucie, to długotrwały proces wymagający zaangażowania osoby uzależnionej i wsparcia bliskich osób. Brat musi przede wszystkim sam chcieć iść na terapie i być "czystym". Mój kuzyn miał podobny problem otrząsnął się gdy dotarło do niego, że powoli wszystko traci w tym najbliższe mu osoby. Uderzył wtedy pięścią w stół powiedział: dość! spakował się i pojechał do ośrodka oddalonego o prawie 300km od jego domu. Dostał tam fachową opiekę i pomoc! Nie wiem jak teraz wyglądałoby jego życie gdyby nie ten ośrodek.
Link dla zainteresowanych
Ostatnio zmieniany: 2018/05/11 15:00 przez cytryna.
Za tę wiadomość podziękował(a): jasnygwint, solo6971