Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Jeśli chcesz się przywitać kliknij na - +nowy temat.

TEMAT: ruszam

ruszam 2017/11/03 09:52 #40022

• Prokop
  • Prokop Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Otrzymane podziękowania: 1
Od tygodnia planuje dostać się na odział Ośrodek Leczenia Odwykowego w Woskowicach Małych, wiem że muszę jeśli chcę się zmienić. A chęć zmiany, na ten moment, jest moim motorem napędowym. To mój pierwszy taki poważny krok i nie wiem jak się do niego przygotować zarówno mentalnie jak i psychicznie. Wdzięczny bym była za jakieś wskazówki, wytyczne lub dobre rady.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

ruszam 2017/11/03 11:06 #40024

• dziobak
  • dziobak Avatar
Witaj. Prokop czy pani Prokop (mnie wiem jak sie zwracać no w poście raz.forma.meska a.rez.zenska.)
Ale witam. Woskowice.... Nie bylem i nie znam ale znam trzeźwych ludzi którzy tam stawiali pierwsze kroki i sonie to miejsce chwalą. wiec można i tam.
Jak sie przygotować?
Moim zdaniem podstawa to- nie myśleć.!
Bedzie co ma byc. Nastawianie sie moze zaszkodzić. Bo np nastawisz sie na jedno. A będzie drugie i tego na co sie nastawisz nie będzie wcale i co? I rozczarowanie, i emocje i zonk...
W swoim czasiejedyne nastawienie jakie mialem przed terapia to postanowienie ze ZROBIE WSZYSTKO ZEBY NIE PIC I DO PICIA NIE WROCIC. I na to jedno bylem gotow. Wiele razy powtarzam z uśmiechem ze wtedy bylem tak gotów zrobić wszystko ze gdyby mi na odwyku powiedzieli ze nie wrócić do picia pomoże mi godzinne stanie na rynku w Branicach w różowych leginsach i śpiewanie na cały glos Roty to....to stałbym te godziny w tych leginsach na tym.rynku i spiewal na cały regulator....
Jesli naprawdę chce zerwać z nałogiem ro idź i zrób wszystko co możliwe bo aucie na trzeźwo nie tylko jest możliwe ale jest zaje...fajne!

ruszam 2017/11/03 12:15 #40026

• mopyton
  • mopyton Avatar
  • Wylogowany
  • Stały użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 23
Na początek musisz byc trzeżwy a potem to juz dowiesz sie wszystkiego w Osrodku.Najważniejszy pierwszy krok ,który juz zrobiłeś .

ruszam 2017/11/03 12:23 #40028

• Prokop
  • Prokop Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
Jestem mężczyzną, tzn chciał bym być w pełni mężczyzną - błąd w tekście wynika z autokorekty.
Mam dylemat co tam zabrać i czego się spodziewać, nigdy nie opuszczałem domu i żony na tak długi okres (choć można powiedzieć że od dawna w ogóle nie byłem w domu i z żoną). Jestem ponoć alk. wysoko funkcjonujący i boję się że na odwyku i terapii nie dam rady funkcjonować w zawodzie i codziennych obowiązkach.

ruszam 2017/11/03 12:37 #40029

• dziobak
  • dziobak Avatar
Czy ja mysle dobrze ze Ty liczysz ze pojedziesz na odwyk będziesz tam te pare tygodni na terapii stacjonarnej (zamknietej zwal jak zwal) i rownoczesnie będziesz zajmował sie typowymi obowiązkami wynikającym z pracy (czy to online czy telefonicznie) ???
A mówiąc wprost pojedziesz na odwyk i będziesz tam dzielil czas na terapie i na prace??
jesli mój tok rozumowania jest wlasciwy to skwituje to jednym zdaniem- tak sie nie da.
Jesli tak jest to szkoda Twojego czasu,energii, czasu bo energii terapeutow bo nic z tego nie będzie.
Ostatnio zmieniany: 2017/11/03 12:38 przez dziobak.

ruszam 2017/11/03 17:43 #40032

• jasnygwint
  • jasnygwint Avatar
  • Wylogowany
  • Profesjonalista
  • Otrzymane podziękowania: 692
4d Witam Ja byłem na Terapii w Rodzinnym Ośrodku Terapii Alkoholowej w skrócie ROTA w Warszawie na ul,Pawińskiego .Dojeżdżałem od Poniedziałku do Piątku z Piastowa około 20 km.Praca, wyjazdy w delegację dało się zgrać.Terapia trwała około Dwa lata ,potem Grupy Rozwoju a na Grupie Wsparcia jestem do dzisiaj.Więc jeśli się chce można ot tak bez Przeginania Pały.Piłem do padnięcia na Twarz i Trzeźwieję do Padnięcia na Twarz 9g

ruszam 2017/11/03 19:34 #40036

• Prokop
  • Prokop Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
Nie mam doświadczenia z pobytem ani w szpitalu ani w ośrodku leczenia. Na razie chcę się przygotować na detoks. Interesują mnie sprawy praktyczne np. jak z ubraniem i ewentualnym praniem, jedzeniem, tv, książkami, czy jest dostęp do duchownego itp.?
To będzie ok 2 tygodni na trzeźwo od bardzo dawna, chyba od 2 lat - ale dam radę!

ruszam 2017/11/03 19:53 #40037

• dziobak
  • dziobak Avatar
nie wiem jak jest TAM gdzie się wybierasz. Wiem jak było na detoksie tam gdzie byłem ja.
Detoks czyli inaczej odtrucie trwał 10 dni. Dostałem łóżko i szpitalną piżamę,jedzenie bylo szpitalne . Swoja mogłem miec tylko bieliznę i laczki i finito.
Zero telefonu,zero internetu,zero telewizji,prasy, duchownych ,itp zero odwiedzin no i oczywiście zakaz opuszczanie oddziału.wyjście poza drzwi równało sie wywaleniu z detoksu i skresleniu...pelne odcięcie....24 godziny na dobę na oddziele i pod kontrolą lekarsko pielęgniarską. Lekarz jak w szpitalu,czyli codzienne badania,dwa obchody na dobę,leki tylko te zapisane przez lekarza plus dwa razy w tygodniu wizyta psychologa i i możliwośc rozmowy która skutkował przyjęciem lub nie po skończeniu detoksu na oddział terapeutyczny.... tam warunki były już inne bo to nie detoks

ps. jeli tak Cię to intresuje to co za problem tam zadzwonic i mieć info pewne i z pierwszej ręki????
Ostatnio zmieniany: 2017/11/03 19:54 przez dziobak.

ruszam 2017/11/03 19:56 #40039

• Prokop
  • Prokop Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
Mam nadzieję że przynajmniej książki będę mógł mieć.

ruszam 2017/11/04 21:26 #40054

• solo6971
  • solo6971 Avatar
  • Wylogowany
  • Profesjonalista
  • Otrzymane podziękowania: 244
8g witaj na forum! lepiej moim zdaniem byloby zebys mowil chce a nie musze!zycze powodzenia! 4b
tha panda olla

ruszam 2017/11/06 07:07 #40065

• Prokop
  • Prokop Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
Bo ja chcę i czuję że też muszę. Dziś przed 13 zaczynam leczenie. Trzymajcie kciuki. Jak już będę mieć dostęp do neta to wszystko opiszę.
Pozdrawiam.
Za tę wiadomość podziękował(a): dziobak

ruszam 2017/11/06 07:49 #40066

• Ppludrok
  • Ppludrok Avatar
  • Wylogowany
  • Profesjonalista
  • Otrzymane podziękowania: 311
Prokop, z całego serca trzymam za ciebie kciuki. Gratuluję odwagi. Zrobiłeś coś naprawdę wielkiego.
Daj znać po powrocie.
„you are the universe experiencing itself”
Watts

ruszam 2017/11/12 10:49 #40259

• jankes12
  • jankes12 Avatar
  • Wylogowany
  • Mistrz postów
  • dzisiaj nie piję
  • Otrzymane podziękowania: 49
Witam i trzeźwości 24h 3a

dzisiaj nie piję