Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: 12 krokow AA

12 krokow AA 2017/05/05 12:10 #36107

• Siri
  • Siri Avatar
  • Wylogowany
  • Expert postów
  • Otrzymane podziękowania: 33
Co myslicie o tym, zeby przerobic tu na forum kroki Anonimowych Alkoholikow? Na mitingach sa czyjes opowiesci, refleksje, pojmowania to i tu zwlaszcza Ci z dluzszym stazem (ale nie tylko) mogliby sie podzielic swoja wiedza w tej kwestii.
Kazdy krok bylby osobnym tematem
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

12 krokow AA 2017/05/05 12:17 #36109

• dziobak
  • dziobak Avatar
Widziałem takie tematy na innych forach. I momo ze identyfikuje sie jako członek aa to nie bede raczej w takim temacie uczestniczył.. A chyba tez cos tu widziałem..albo mi sie myli...

12 krokow AA 2017/05/05 12:18 #36110

• dziobak
  • dziobak Avatar
Pozatym uważam zd "przerobić" krokow sie nie da. :)

12 krokow AA 2017/05/05 12:22 #36111

• Siri
  • Siri Avatar
  • Wylogowany
  • Expert postów
dziobak napisał:
Pozatym uważam zd "przerobić" krokow sie nie da. :)

Slowo to zapozyczylam z AA

12 krokow AA 2017/05/05 13:25 #36114

• Quantum
  • Quantum Avatar
  • Wylogowany
  • Profesjonalista
  • Otrzymane podziękowania: 426
Siri zaskoczyć Cię ?
nie piję kilkanaście lat, nie przerobiłem kroków.
staram się w codziennym życiu stosować do sugestii zawartych w 12 K
Za tę wiadomość podziękował(a): dziobak, Stasia

12 krokow AA 2017/05/05 14:29 #36115

• Siri
  • Siri Avatar
  • Wylogowany
  • Expert postów
ło matko, nie chodzi, żeby błysnac elokwencją czy ze mnie zaszydzic, wystarczy napisać NIE, BO UWAŻAM, ŻE TO KIEPSKI POMYSŁ, GDYŻ....

Tyle, przeciez nie bede Was do niczego zmuszać, to tylko propozycja

Dla mnie te 12 kroków to jakas zagadka, nic z nich nie rozumiem. Wiem, wiem, wymaga czasu i dlatego zapytałam czy pomysl jest warty tego, by go realizować.

Sorry za zawrócenie gitary.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ppludrok

12 krokow AA 2017/05/05 18:53 #36120

• exiller
  • exiller Avatar
Nie, no luz, nie masz za co przepraszać. Podrzuciłaś temat i koledzy się do tego tylko ustosunkowali, a nikt Cię nie skrytykował za to. Osobiście nie wypowiadam się, bo jeszcze nie ogarnąłem tych kroków.

12 krokow AA 2017/05/05 20:02 #36128

• ProstaLinia
  • ProstaLinia Avatar
  • Wylogowany
  • Alkoholiczka
  • Otrzymane podziękowania: 1147
alkoholizm-forum.pl/forum/7-alkoholizm/9...y-bez-sponsora#35770
Temat z przerabianiem kroków zapoczątkowany przez Jasnego. Proponuję kontynuować w ww temacie.
Proszę wszystkich użytkowników którzy chcą założyć nowy temat żeby zapoznali się z tymi już istniejącymi, lepiej coś odświeżyć niż dublować tematy.

12 krokow AA 2017/05/07 19:33 #36221

• Sin Cara
  • Sin Cara Avatar
Siri, coś pisałaś o leczeniu? Terapii? Powiem Ci co dowiedziałem się rozmawiając z różnymi osobami. Terapii i programu 12 kroków nie robi się w jednym czasie bo są w nich rzeczy które są sprzeczne ze sobą. Za duże zamieszanie i łatwo się pogubić. Tyle ja wiem od ludzi którzy nie piją już od wielu lat.

12 krokow AA 2017/05/07 20:03 #36225

• Siri
  • Siri Avatar
  • Wylogowany
  • Expert postów
Wszystko to ogarnę ;)

Wczorajszy mój miting hmmmm, trzeci, a byłam już współprowadząca spotkanie, interesujące doświadczenie. Jutro kolejna indywidualna terapia i w czwartek grupowa. W koncu po przerwie majowej ruszy sie ta moja terapeutyczna aktywność.

Chciałabym przypomniec o pozycjach ksiakowo odwykowych Allena Carra. Nigdy nie wiadomo co na kogo zadziała. Na jego książce rzuciłam palenie, 7 lat temu. Teraz czytam - Jak skutecznie kontrolowac alkohol. Tytuł akurat taki, że zaraz się wrzawa podniesie, ale spokojnie, Polacy to niefortunnie przetłumaczyli. Chodzi ogólnie o zaprzestanie spożywania.

Jesli ktoś ma ochote, z chęcią przeslę. Mozna nabyć ksiązkę na allegro choćby jeżeli wolicie miec klasyczny druk, czytany w ręku

12 krokow AA 2017/05/07 20:26 #36229

• exiller
  • exiller Avatar
Ha, cóż, na mnie Allen Carr akurat nie podziałał (jeśli chodzi o palenie) mimo tego, że 2 razy przeczytałem, powoli i ze zrozumienie, ale przyznaję...jego przekaz może dawać moc w walce z nałogami.

12 krokow AA 2017/05/08 06:29 #36241

• dziobak
  • dziobak Avatar
Hmm....niepicie "na książkach" u mnie skończyło sie rocznym chlaniem i kolejnym zatrzymaniem za jazdę po pijaku i wyrokiem sadowym..
Później dopiero sie dowiedziałem ze a ksiazkami sam sobie robiłem "kuku" bo zabierający sie za książki jak leci,czytajac co tylko wysznupalem na ten temat nie konsultując tego z nikim podświadomie (bo z niewiedzy) ja z tych lektur wybierałem.takie "kawalki" ktore mi pasowały....Pamietam ze będąc juz na odwyku jak mówiłem.co tez to juz nie czytałem usłyszałem ze duza czesc tych książek jest niewskazana w pierwszym okresie niepicia i nie dziwi ją to ze wróciłem.do picia.
Usłyszałem tez zeby nie lapac kilku srok za ogon na raz.. Jesli chce nie pic to.mam sie skupić najpierw na.podstawach,terapia,AA i ewentualnie lektury przewidziane programem i teksty Aowskie. A zgłębianie wszelkiej innej literatury mam sobie zostawić na potem..

12 krokow AA 2017/05/08 07:07 #36243

• Siri
  • Siri Avatar
  • Wylogowany
  • Expert postów
Nie namawiam, nie polecam, nie daje żadnych gwarancji na skuteczność.

kazdy musi znależć swoja drogę na wyzbycie się niekorzystnych nawyków czy nałogów,

Rózne sa drogi do zdrowienia

Dziobak z cały szacunkiem, bo widze, że licza sie ludzie Z Toba na tym forum, nie wiem tylko czy z powodu skutecznej pomocy innym czy sposobu przekazu informacji z nutka apodyktyzmu. Ja Twoje posty odbieram jako wypowiedzi często niekonsekwentne. Ktoś daje radę, bo w końcu wypowiada sie na podstawie swojego doswiadczenia, a Ty masz albo - wszelkie rady sa be, bo na ludzie kieruja sie swoimi sposobami albo ta rada jest b, bo na mnie tak to nie działało. Gubię sie w tych Twoich postach.
W kazdym razie kiedy mam cos do powiedzenia, piszę. W końcu nikogo nie obrażam, a mam prawo miec cos do powiedzenia nawet jesli nie mam 15 lat abstynecji za sobą. W końu z takim stażem tez mozna zapić.

Dziekuję za uwage 1g
Za tę wiadomość podziękował(a): Sin Cara

12 krokow AA 2017/05/08 07:47 #36244

• dziobak
  • dziobak Avatar
Siri, nie mam żadnego wpływu na Twój sposob odbioru moich postow. Odbierasz jak odbierasz i nic nie moge tym zrobić. Nawet nie mam na to ochoty... To jest glowny minus kontaktow wirtualnych,ze widzi sie sam tekst i nic więcej. Często jeszcze jest tak ze glowa dorabia sobie więcej niż z samego tekstu pisanego wynika. (nie raz tak mam). W forach pisanych sprawdza sie powiedzenie - widzisz co chcesz widzieć. ;) wiec skoro widzisz mnie tak jak piszesz to w Twoich oczach taki jestem i koniec.. Konsekwencja...ha!! Ja nie twierdze ani teraz ani nie twierdziłem tego wcześniej ze jestem ciągle konsekwentny.. Konsekwencja w działaniu to i owszem. Ae odniesenia do postow nie muszą byc uparcie konsekwentne. Przynajmniej u mnie. Moje posty wynikają z wcześniejszych postow. Ktos je odbiera bako apodyktyczne i ma do tego prawo, innemu sie nic w nich nie podoba i tez ma do tego prawo. Nie raz podobnie do Ciebie na moje słowa ktos reaguje-a co on tam moze wiedzieć,cwaniak jeden,pare lat nie pije i wydaje mu sie ze wszystkie rozumy pozjadal, i jeszcze nie raz dodane -a jakim prawem tak to dosadnie to pisze.. Moze Cie rozczaruje jak skrobnę ze sie wcale.takim reakcjom nie dziwie, ani tez nie sa one niczym oryginalnym. Dlaczego? bo sam taki bylem. I jak tez usłyszałem od innych oni tez kiedyś tacy byli.. Mnie tez sie kiedyś wydawało ze kupa.ludzi ktorzy jakis czas nie pija sie wymądrza nic nie wiedząc o mnie.. Zmieniło sie to jak dotarło do mnie ze oni wiedzą to co tak stanowczo mówią bo tego doswiadczyli sami lub tez skorzystali na dzieleniu sie doświadczeniem przez innych...
Ps. Moj pobyt na forum tez jest inny niż ten ktory opisalas.
Ja tu absolutnie nie jestem od pomagania innym.
Moj cel jest wprost egoistyczny. Czytajc,pisząc,myśląc moim celem jest pomoc sobie samemu. Zebranie kolejnych doswiadczen,przy okazji dzielac sie swoim własnym.
To transakcje wiazane. Czerpie ile moge i daje JESLI moge.
Nie ma to związku z chęcią udzielania pomocy.
Pomagać.wszystkim dookoła chciałem w pierwszym okresie niepicia. Ponoć to tez normalne.
Ale to tez musialem zrozumiec w miarę.
Ps. Gwarancji ani patentu na niepicie tez nie posiadam.:)

12 krokow AA 2017/05/09 07:09 #36291

• Sin Cara
  • Sin Cara Avatar
Siri napisał:
Dziobak z cały szacunkiem, bo widze, że licza sie ludzie Z Toba na tym forum, nie wiem tylko czy z powodu skutecznej pomocy innym czy sposobu przekazu informacji z nutka apodyktyzmu.

Ja dawno dawno temu z Dziobakiem prowadziłem wojnę no bo jak on śmie być taki chamski i bezczelny? I jeszcze się wymądrzać? Wojnę zakończyłem odejściem z forum i ciągiem alkoholowym. Dopiero jak sięgnałem dna to dotarło do mnie o co z tym Dziobakiem chodzi. Konsekwentne zamykanie wszystkich furtek do picia, nazywanie rzeczy po imieniu, żadnych wymówek. To wziąłem dla siebie, korzystam z tego i daje to też innym jak jest okazja i w taki sposób sobie samemu to przypominam.

12 krokow AA 2017/05/09 09:41 #36295

• dziobak
  • dziobak Avatar
Pamiętam :) Sin Cara pamiętam
Ale tez pamiętam jak mówiłem Ci ze nie dziwie sie takim reakcjom bo sporo ich widze a i bylem dokładnie taki sam. Nawet i zakończenie bojow mieliśmy podobne czyli picie. Różniło nas tylko to ze ty odszedłeś z forum a mnie pare lat wcześniej z podobnego z hukiem wywalono. :) Dzis na szczęście obaj mamy juz świadomość ze podstawą jest szczerość choćby nie wiem jak bolała a wymówki,półśrodki czy owijanie w bawelne w niepiciu i trzeźwieniu sie nie sprawdzają. :)

12 krokow AA 2017/05/10 05:57 #36324

• Sin Cara
  • Sin Cara Avatar
Tak zgadzam się Dziobaku z tym co napisałeś. I wszystko co wtedy mi napisałeś przed moim odejściem z forum się sprawdziło. Wtedy to tylko nasza kochana Natalia z forum mnie nie olała i jestem jej wdzięczny bo Ona mnie namowila żebym jednak na forum wrócił. A bez tego forum nie wiem gdzie bym był teraz. No więc jestem. I nie pije ponad rok.