Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Lat 21

Lat 21 2017/05/02 18:56 #35901

• Ruud
  • Ruud Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
Witam wszystkich, nigdy nie sądziłem, że założe koto na takim forum, a jednak.Mam 21 lat i alkohol naprawdę poznałem dobrze w wieku 14 lat, ale od 2 lat ostatnich lat osiąga to szczyt.Wstyd mi, bo wystarczy 1 piwo, żeby zaczął się ciąg, agresja po alkoholu, problemy w rodzinie, wśród znajomych, nawet w pracy mi się zdarzało być "trafionym" no i masa wstydu przez to.Potrafie wytrzymać góra 3-4 dni bez tego, był okres, że zrobiłem 3 miesięczna przerwe, w tamtym roku, ale od początku tego roku mam praktycznie ciągłą "Impreze".Obraz nędzy i rozpaczy, zgubione telefony, klucze, portfele, obita twarz.Mam nadzieje, że dzięki temu forum uda mi sie wrócić do człowieczeństwa.Pozdrawiam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Lat 21 2017/05/02 19:04 #35903

• exiller
  • exiller Avatar
Witaj. Dobrze, że tu trafiłeś, bo to oznacza, że zacząłeś rozumieć istotę problemu, ale jeśli oczekujesz, że forum da Ci receptę na "powrót do społeczeństwa", to...zejdź na ziemię.. Ludzie z forum owszem, mogą Cię wesprzeć, pokierować itp., ale to Ty sam musisz zacząć robić coś w swoim kierunku. Nikt za Ciebie nie wytrzeźwieje.

Lat 21 2017/05/02 19:07 #35904

• Ruud
  • Ruud Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
Wiem o tym, pierwszym krokiem jest odcięcie się od "kolegów" od kieliszka. Masz racje, nie miałem na myśli, że forum mnie wyleczy, ale właśnie być może dyskusje z innymi użytkownikami i czytanie ich historii pomoże mi w wytrzeźwieniu.

Lat 21 2017/05/02 19:12 #35905

• cytryna
  • cytryna Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Carpe diem
  • Otrzymane podziękowania: 1548
Pierwszym krokiem nie jest wyjście z towarzystwa. To nie ono pije tylko TY. Pierwszym krokiem jest po prostu nie pić. Teraz, dzisiaj nie pić.I poprosić o pomoc w najbliższym ośrodku leczenia uzależnień i mitingu AA.
"W życiu piękne są tylko chwile..."
Za tę wiadomość podziękował(a): Ruud

Lat 21 2017/05/02 19:14 #35906

• Dot
  • Dot Avatar
  • Wylogowany
  • Stały użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 23
Witaj,

To forum to dobry poczatek. Dostaniesz tutaj wsparcie, ale sam musisz dalej dzialac w realnym zyciu. Poczytaj innych i niech to bedzie dla Ciebie inspiracja. Droga do trzezwosci nie jest latwa. Kiedys myslalam, ze po prostu wystarczy przestac pic i wszystko wroci do normy. Niestety nie wiedzialam, jak ciezko jest wrocic do zycia na trzezwo. Zycze duzo sily :)

Lat 21 2017/05/02 19:35 #35908

• Kijanka
  • Kijanka Avatar
Witaj na forum 3a

Lat 21 2017/05/02 19:44 #35909

• Leśny Ludek
  • Leśny Ludek Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator-Forum.
  • Otrzymane podziękowania: 661
Witaj 3a

Tak to właśnie jest że ciąg zaczyna się od pierwszego.. Piwa, kieliszka czy co tam wolisz. Najłatwiej uniknąć ciągu nie pijąc tego pierwszego.

Lat 21 2017/05/02 20:54 #35915

• siwy
  • siwy Avatar
  • Wylogowany
  • Profesjonalista
  • Otrzymane podziękowania: 1311
Cześć 3a
Fajnie,że dołączyłeś na forum i ,że już w tak młodym wieku zaczynasz dostrzegać problem.To co zrobisz dalej zależy już tylko od Ciebie.

Lat 21 2017/05/02 20:56 #35916

• Siri
  • Siri Avatar
  • Wylogowany
  • Expert postów
  • Otrzymane podziękowania: 33
Witaj
Poszukaj jak najszybciej terapii.

Lat 21 2017/05/03 12:41 #35965

• kamea
  • kamea Avatar
  • Wylogowany
  • Stały użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 53
Cześć
Jesteś jeszcze bardzo młody, całe życie przed Tobą, tylko od Ciebie zależy jakie ono będzie.
Trzymam za Ciebie kciuki, przeżyj je po swojemu, ale na trzeźwo - tego Ci życzę.
– Jaki dziś dzień? – zapytał Puchatek.
– Dziś – odpowiedział Prosiaczek. Na to Puchatek:
– To mój ulubiony dzień.

Lat 21 2017/05/03 12:47 #35968

• mazia71
  • mazia71 Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 3
Hej, jesteś młodszy od moich synów, 21 lat to bardzo fajny wiek :-) i jesteś bystrym chłopakiem z tego co czytam, bo zdałeś sobie sprawę, że coś jest nie tak. Wyszukaj w swoim mieście Klubów AA i poszukaj dla siebie pomocy i ratunku, zrobiłeś już pierwszy krok, bo jesteś tutaj i chcesz coś zrobić ze swoim życiem. Trzymam za Ciebie kciuki i pozdrawiam, powodzenia.

Lat 21 2017/05/03 20:09 #36016

• Ruud
  • Ruud Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
Zgadzam się 21 lat to super wiek, szkoda, że tyle zaprzepaściłem przez ciągłe chlanie, nie piję dziś dopiero 2 dzień i jak narazie nie jest źle, zobaczmy za jakiś czas czy znowu diabeł się we mnie nie odezwie :unsure:

Lat 21 2017/05/03 20:14 #36018

• exiller
  • exiller Avatar
Nie "zobaczymy", tylko Ty zobaczysz i to pod warunkiem, że będziesz chciał zobaczyć i zrobisz coś w tym kierunku.

Lat 21 2017/05/03 20:29 #36020

• Siri
  • Siri Avatar
  • Wylogowany
  • Expert postów
  • Otrzymane podziękowania: 33
Taki młody wiek niesie za soba ogromne niebezpieczeństwo. Młodym ludziom wydaje się, że są niezniszczalni, że dalko im do jakiś schorowanych czy innych garuchów, starych pierdzieli pijaków. Młodym ludziom ciężko wyjśc z jakiegokolwiek uzależnienia. Maja przecież tyle czasu....

Chłopcze, młodośc niesie jeszcze inne niebezpieczeństwa, choćby to, że umiru nie znacie, jak sie bawicie to do bółu. Nie chce generalizowac, ale "stary alkoholik" wstydzi się swojej ochlanej geby i wyczynów (na ogół), młodzieniacha ma ubaw po pachy, potem jest tyle historii do przezywania, tyle jaj. nawet jesliczujecie, że jednak przesadzacie to i tak niszczy Was ta ekscytacja odurzania się.

Lat 21 2017/05/03 20:50 #36023

• exiller
  • exiller Avatar
Bo to tak niestety jest, że częstokroć ludzie w pewnym wieku są utwierdzeni w przekonaniu, że "młodość musi się wyszumieć", a ewentualne konsekwencje jakby ich nie dotyczą. Dla mnie jednak zatrważające jest inne zjawisko, które zdażyło mi się zaobserwować, a mianowicie: widywałem bardzo młodych ludzi w wieku lat nastu czy niewiele ponad 20, którzy jawnie (zazwyczaj w sklepach monopolowych, będąc już pod wpływem %), przyznawali się do swoich ciągów alkoholowych, przy czym mówili to w sposób tak beztroski jakby to coś zupełnie naturalnego było.

Lat 21 2017/05/10 18:53 #36345

• Migotka92
  • Migotka92 Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 6
No mnie też bawiły takie żarty, dopóki nie zaczęło być coraz gorzej. Nie wiem, może mam inny charakter, ale jak zaczęłam mieć urwane filmy - totalnie nic nie pamiętałam, pobijane nogi, ręce, głowę, moje zachowanie było agresywne, awanturowałam się, wyzywałam, piłam coraz większe ilości, więcej i więcej... to przestało mi być do śmiechu. Zaczęłam się bać. I chciałam znaleźć pomoc. I tego życzę Tobie Ruud! Żebyś znalazł pomoc dla siebie. Trzymam kciuki!