Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Filon

Filon 2017/04/14 18:46 #35151

• Filon
  • Filon Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Otrzymane podziękowania: 1
Witam!

Mam na imię Filip, rocznik 1988. Czy jestem alkoholikiem? Może tak, może nie.. Dla mnie nic nie jest do końca czarne albo białe. Liczę się z tym, że większość będzie uważało, że TAK ale spokojnie nie mam z tym problemu i biorę to na klatę;-).
8 lat temu bardzo przeżyłem rozstanie z dziewczyną i chyba to wydarzenie było głównym przyczynkiem do mojej "przygody" z alko. Przez te 8 lat bywało różnie, jedna wielka sinusoida. Bywały momenty, że piłem dużo, bywały momenty, że piłem bardzo dużo ale były i takie, że nie piłem wcale i nie stanowiło to dla mnie absolutnie żadnego problemu. Obecnie nie piję od 24 dni i zamierzam utrzymać swoją abstynencję jeszcze przez jakiś tam czas. Śledziłem wiele tematów na tym forum i z kilkoma rzeczami się nie zgadzam (chętnie dowiem się dlaczego tak jest). Chcę być wolnym człowiekiem, czuję się takim i nie pozwolę żeby alkohol rządził mną tylko na odwrót. Jeżeli będę chciał sobie wypić piwo np. oglądając mecz w Pubie czy też na imprezie rodzinnej to tak zrobię, jeśli nie, to nie. Obecnie przygotowuję się do zawodów biegowych (biegam 10 km na poziomie 48 min jeśli kogoś to interesuje..) Jutro przyjeżdżają na Święta rodzice mojej obecnej dziewczyny (jestem w szczęśliwym związku od 5 lat, we wrześniu ślub:-D) na pewno pojawi się alkohol ale nie będę miał problemu z powiedzeniem "dziękuję, dzisiaj nie piję". Pewnie wielu zapyta po co tu jestem skoro taki kozak ze mnie.. Chcę pomagać innym, po prostu. Uważam, że moje doświadczenie wielu osobom może w jakiś tam sposób pomóc. Zresztą kto wie, może sam będę kiedyś potrzebował pomocy?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): jasnygwint

Filon 2017/04/14 19:33 #35152

• Quantum
  • Quantum Avatar
  • Wylogowany
  • Profesjonalista
  • Otrzymane podziękowania: 426
cześć Filon
widzisz, dla mnie to czy Ty masz problem to tylko Twój problem, Ty wiesz jak jest naprawdę.
coś starasz się udowodnić swoim pisaniem a cały tekst jest o kręceniu się wokół picia.
jestem 15 lat starszy i w Twoim wieku mógłbym napisać podobny tekst, nie napisałem i nie wyciagnąłem żadnych wniosków z podobnych przemysleń
po trzydziestce przyszło 10 lat ostrego picia ot tak po prostu

Filon 2017/04/14 19:40 #35154

• robert1313
  • robert1313 Avatar
  • Wylogowany
  • Expert postów
  • Otrzymane podziękowania: 29
elo,

chcesz pic kontrolowanie ok to sobie tak rob,a po co ci tak naprawde potrzebny jest alkohol te piwo przy meczu albo w pubie?

jesli tak bardzo ci sa potrzebne takie momenty i nie potrafisz wytworzyc naturalnie w sobie szczescia i endorfin to smialo popijaj nikt niczego nikomu nie broni...

ja tez tak sobie kiedys mowilem dokladnie tak samo jak bede mial ochote to sobie walne browara czy 4 i wszytko ok tylko w moim przypadku to nie konczylo sie korzystnie dla mnie :)))))

pozdrowa
Ostatnio zmieniany: 2017/04/14 19:53 przez robert1313.

Filon 2017/04/14 19:50 #35155

• cytryna
  • cytryna Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Carpe diem
  • Otrzymane podziękowania: 1548
No witaj zatem na forum. tez nie uważam, żeby picie było mi do czegokolwiek potrzebne, nie uznaje alkoholu jako środka odstresowującego.
"W życiu piękne są tylko chwile..."

Filon 2017/04/14 19:56 #35157

• robert1313
  • robert1313 Avatar
  • Wylogowany
  • Expert postów
  • Otrzymane podziękowania: 29
dodam jeszcze tutaj do wypowiedzi cytrynki ze nawet alko nie dziala odstresowujaco no moze na kilka chwil a na dluzsza mete to taki depresant ze az szkoda gadac idealny srodek dla pesymistow:)

Filon 2017/04/14 20:50 #35159

• Leśny Ludek
  • Leśny Ludek Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator-Forum.
  • Otrzymane podziękowania: 661
Witaj 3a

Jestem daleko od zastanawiania się czy masz próbkę czy nie.

Powiem Ci tylko tyle też nie mialem problemu by powiedzieć dzisiaj nie i siedzieć w knajpie i nie pić. Dużo gorzej było gdy akurat dziś było tak - wtedy zaczynała się jazda zawsze do końca albo padłem ja albo zamknęli wszystkie knajpy.

Filon 2017/04/14 21:29 #35163

• Filon
  • Filon Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Otrzymane podziękowania: 1
Spodziewałem się tego typu odpowiedzi. Ja chce powiedzieć stanowcze NIE niekontrolowanemu piciu. Nie mam problemu z uwalnianiem w naturalny sposób endorfin (biegam 4x w tygodniu. Robię też wiele innych rzeczy które sprawiają, że czuję się fajnie). Lubie smak dobrego piwa i nie zamierzam wprowadzać sobie bezwzględnych zakazów, czy to źle? Zdaję sobie sprawę z tego, że wiele ludzi tak kiedyś myślało, a przyszłość była brutalna. Uważam, że zbyt wiele czynników wpływa na to czy się komuś uda, czy nie. Żebyśmy się dobrze zrozumieli, nie chce tu nikomu wdrażać swojej "filozofii". Każdy ma swoja przeszłość i wie co jest i będzie dla niego najlepsze. Jak najbardziej jestem z Wami. Ps. nie odbierajcie pewnych rzeczy za atak, po prostu chce wiedzieć jakie jest Wasze zdanie;)

Filon 2017/04/14 21:56 #35168

• ProstaLinia
  • ProstaLinia Avatar
  • Wylogowany
  • Alkoholiczka
  • Otrzymane podziękowania: 1146
Moje zdanie jest takie, że jeżeli jesteś taki super i fit i szczęśliwy i potrafisz pić w sposób, który jest cacy to najwidoczniej pomyliłeś fora internetowe. :lol:
Za tę wiadomość podziękował(a): zebra

Filon 2017/04/15 07:22 #35173

• zebra
  • zebra Avatar
  • Wylogowany
  • Profesjonalista
  • Otrzymane podziękowania: 1016
Witaj. A ja mam pytanie. Napisałeś, że może jesteś alkoholikiem, a może nie. Więc ja to po prostu przyjmuję. I że jesteś tu nie po to, żeby się dowiedzieć, tylko żeby pomagać. Ja jestem alkoholiczką, jak większość tutaj. Nie piję. W jaki sposób chcesz mi, czy komukolwiek tutaj pomóc?
I am flesh, bones
I am skin, soul
I am human
Nothing more than human
❤ Sevdaliza "Human" ❤
Za tę wiadomość podziękował(a): marek5

Filon 2017/04/15 08:07 #35175

• dziobak
  • dziobak Avatar
moje zdanie? to tak
1. Człowiek dla którego picie czy niepicie alkoholu jest sprawa nieistotną i nie sprawiajacą mu problemu nawet nie pomyśli o tym by wchodzić czy logować się na tematycznych forach związanych z alkoholizmem.
2 Pomagać chcesz, piszesz...Jak? w czym? komu?
Dla uzależnionej osoby nie ma możliwości powrotu do kontrolowania picia. to raz.
Osoby które zaakceptowały swoją chorobę (w środowisku określa się takich mianem "trzeźwiejący" (np ja) ) na ofertę pomocy ofiarowywana przez kogoś podobnego Tobie tylko uśmiechają się deczko pod wąsem (no ja na pewno) bo powrót do picia w jakiejkolwiek formie(sporadycznej,kontrolowanej, nazywaj jak chcesz) zwyczajnie ich (mnie) nie interesuje. Alkohol nie jest mi do niczego potrzebny.I by nie było,nie ma mowy o żadnych zakazach do końca życia,że nie mogę juz nigdy czy jakoś tak....Bo ja nie mam żadnego zakazu,mogę,mogę się napić...Tylko po co. Poznałem takie życie w którym żadna ilość alkoholu nie jest mi do niczego potrzebna. Więc mi też nie jesteś w żaden sposób pomóc bo tematyka pomocy którą jesteś w stanie mi tu zaoferować mnie nie interesuje. to dwa.
Osoby nieuzależnione lub też które nie cierpią (nie cierpiały) przez picie bliskich tutaj zwyczajnie niczego nie szukają. Więc też kicha z ofertą pomocy. to trzy.
A cztery to nie byłbym sobą gdyby mi czasem diabelskie różki nie wyłaziły :evil: więc skrobnę ostatnie zdanie:
Wybacz stary ale jak bede potrzebował pomocy od trenera,zawodnika w sprawach sportu,fitnesu to zawitam albo na odpowiednie forum albo do klubu (znając siebie to zapewne oba na raz)

Filon 2017/04/15 08:32 #35177

• Suzanita88
  • Suzanita88 Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Otrzymane podziękowania: 5
Myslalam nad tym co ci napisac, ale ProstaLinia, Zebra, Dziobak ujeli to swietnie.
Napewno znajdziesz odpowiednie forum dla siebie jak tylko dobrze poszukasz. Jak juz jednak dojdziesz do tego, ze jestes alkoholikiem to zapraszamy ponownie.
Pozdrawiam

Filon 2017/04/15 08:51 #35178

• Kijanka
  • Kijanka Avatar
Ja myślę że próbujesz bawić się w terapeutę a sam masz problem.

Filon 2017/04/15 08:53 #35179

• zebra
  • zebra Avatar
  • Wylogowany
  • Profesjonalista
  • Otrzymane podziękowania: 1016
Bardzo często zdarza się, że ludzie rejestrują się na tym forum, żeby sobie coś udowodnić. Ja to rozumiem. Ta sama chęć jest powodem robienia sobie przerw w piciu, wiem, bo nieświadomie też to robiłam. Różne są skutki takich działań, najczęściej jednak to zwykła strata cennego czasu i zdrowia. Nie mnie oceniać jak to jest z Tobą, Filon. Asekuracja w stylu: jestem wolnym człowiekiem, nie chcę żadnych zakazów, lubię sobie wypić jest nieuzasadniona, bo nikt tutaj nikomu niczego nie zabrania. Kazdy robi to co chce. Ale przyznam, że to jest pierwszy taki przypadek, kiedy nowa osoba na forum, która pije i na dodatek przyznaje, że może być alkoholikiem, oferuje mi pomoc. Bardzo nietypowy przejaw życia w iluzji.
I am flesh, bones
I am skin, soul
I am human
Nothing more than human
❤ Sevdaliza "Human" ❤
Ostatnio zmieniany: 2017/04/15 08:56 przez zebra.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kijanka

Filon 2017/04/15 20:41 #35207

• Leśny Ludek
  • Leśny Ludek Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator-Forum.
dziobak napisał:
Wybacz stary ale jak bede potrzebował pomocy od trenera,zawodnika w sprawach sportu,fitnesu to zawitam albo na odpowiednie forum albo do klubu (znając siebie to zapewne oba na raz)

A to zajmujesz się fitnessem i sportem a na martwym ciągu się troche znasz bo mam problemy z poprawnym wykonaniem tego ćwiczenia może w tym pomożesz 3b

Filon 2017/04/16 08:31 #35212

• dziobak
  • dziobak Avatar
Leśny...piszę "jak bedę potrzebował"....puki co te dziedziny mnie nie interesuja więc nie szukam ani pomocy ani jej nie oferuję :)
a jedyna rzecz którą mogę skojarzyć ze słowem "martwy" to mój sen.
Kładę głowe na poduszce i śpie jak martwy aż budzik zadzwoni.. ;) ;)

Filon 2017/04/16 19:42 #35233

• Leśny Ludek
  • Leśny Ludek Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator-Forum.
Myślałem że Filon pomaga w ćwiczeniach fitnes i siłowych. Coś mi sie uzbierało ze gdzieś o tym pisał. A Ty sie do tego odnosisz.

Mój błąd 2g