Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Czy jestem alkoholikiem ?

Czy jestem alkoholikiem ? 2017/01/26 22:07 #33168

• Damian93
  • Damian93 Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Otrzymane podziękowania: 3
Witam, nazywam się Damian mam 24 lata i zwracam się do was z pytaniem czy mój problem to alkoholizm..
Już w wieku 12 lat pierwszy raz piłem wódkę z kolegami to były początki potem sporadycznie piwko, w wieku 16 lat zacząłem brać narkotyki, te cięższe ( amfetamine, kokaine, mefedron) oraz codziennie paliłem marihuanę trwało to 3 lata do 19 roku życia kiedy to na przymus wyjechałem to Anglii z rodzicami, nie zapomnę tygodnia przed wyjazdem kiedy wylądowałem w szpitalu po zmieszaniu mefedronu z dużą ilością alkoholu ledwo przeżyłem, nikt się o tym nie dowiedział listy ze szpitala wyrzuciłem ale mniejsza z tym. Historia zaczęła się po wyjeździe do Anglii byłem tam sam nie znałem nikogo po za moimi rodzicami oczywiśćie, kiedy zacząłem zarabiać pierwsze pieniądze czegoś mi brakowało aby się wyluzować tak jak robiłem to narkotykami w Polsce więc zacząłem pić na początku raz na tydzień w piątek potem coraz częściej zacząłem wypijać codziennie o pracy butelkę wódki 350 ml, kiedy miałem wolne potrafiłem iść do sklepu po wódkę i pić z rana potem spać na biurku szkoda tylko rodziców którzy to oglądali... Sytuacja ta trwała około 1,5 roku po tym czasie poznałem dziewczynę wyjechałem do innego miasta i znalazłem szybko pracę w kuchni miło mnie to na te czasy zaskoczyło bo w pracy pili, codziennie pili ja też nie miałem zakazu kiedy tylko chciałem brałem piwo a darmo z zaplecza i piłem, oczywiśćie nie robiliśmy tego otwarcie przed całą restauracją tylko w ukryciu dla mnie to był raj zacząłem pić co raz więcej nie tylko w domu ale tez w pracy, po pracy... Dobra kolejny etap to był syn dziewczyna zaszła w ciąże przez okres ciąży nic się nie zmieniło... piłem podczas porodu byłem na kacu.
Teraz mam 24 lata pracuję wciąż w tej samej firmie, już tam nie pijemy bo zmienił się właściciel itp nie można to lepiej dla mnie. Ale nawyk został... Oczywiśćie mam jakieś swoje obowiązki pracujemy na zmiane tak, że nie mogę pić od rana nie mogę pić w pracy ale w KAŻDEJ wolnej chwili pije... Po pracy wypijam średnio pięć mocnych piw aż dziwne, że rano do niej wstaje kiedy mam na drugi dzień wolne kupuje sobię 4 ale co zgadnijcie... nigdy nie wystarcza latam po nocach do sklepu pije do odcięcia aż zasnę rano widzę tylko pełno walających się puszek i nic nie pamiętam. OBIECUJE sobie codziennie, że to ostatni raz i nic z tego nie wychodzi... Czy jestem alkoholikiem ? czy alkoholizm to problem ludzi, którzy są pijani bez przerwy nie wiem jak nazwać mój problem ale nie mogę sobie wyobrazić życia bez picia jak nie pije nie wiem co mam robić czuję puste jak pije to nawet mycie naczyń sprawia mi przyjemność piję w ukryciu przed dziewczyną bo ona albo śpi albo jej nie ma... Pomocy.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Czy jestem alkoholikiem ? 2017/01/26 22:35 #33169

• Damian93
  • Damian93 Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
Dodam, że teraz też piłem i najdziwniejsze jest to, że czuje się normalnie. W dzień czuje się jak robot który ma zrobić swoje i wrócić do życia po powrocie z pracy o 1 w nocy i znowu się napić wtedy czuje się jak człowiek, potrafię rozmawiać, wyrażać uczucia, bawić się... Kiedy jestem trzeźwy jestem nikim, tak się czuję jakby ten czas na trzeźwo był tylko czasem oczekiwania na powrót do życia a mam tylko 24 lata jestem tym przerażony... Od ponad roku zastanawiałem się czy mam problem ale odkąd dziewczyna zaczęła znajdywać puszki w śmietniku i dziwnie to komentować coś mnie uderzyło i zdaje sobie sprawę, że coś ze mną nie tak... Od dziecka biorę używki to jest chore 12 latek pijący wódkę a w wieku 24 lat to zombie który jest sterowany przez alkohol a nie na odwrót.

Czy jestem alkoholikiem ? 2017/01/27 06:20 #33171

• cytryna
  • cytryna Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Carpe diem
  • Otrzymane podziękowania: 1560
Witaj na forum.
Po pierwsze prosze zebyś nie pisał tu pod wpływem alkoholu. To miejsce jest od niego wolne.
Po drugie. Nikt ci tu nie postawi diagnozy. Od tego sa osrodki leczenia uzależnień.
"W życiu piękne są tylko chwile..."

Czy jestem alkoholikiem ? 2017/01/27 06:59 #33172

• RafałWLKP
  • RafałWLKP Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Otrzymane podziękowania: 58
Cześć Damian

Ja nie piję od dwóch tygodni, jestem alkoholikiem, ale nikt mnie nie diagnozował do tej pory, przyznałem się sam przed sobą do faktu, że mam problem z alkoholem i że samotnie jestem bezradny wobec tego problemu. Jeśli masz chęć zaprzestania picia zostaniesz przyjęty w poczet grupy AA, ale musisz iść na mityng, Ja dodatkowo, uruchomiłem wczoraj terapię indywidualną, oczywiście kontakt dzięki wspólnocie AA.
Tam rozpocznie się twoje trzeźwienie.
Pozdrawiam i pisz na forum, chętnie zajrzę do twojego wątku

I następnych 24h bez % życzę.

6g
Ostatnio zmieniany: 2017/01/27 06:59 przez RafałWLKP.

Czy jestem alkoholikiem ? 2017/01/27 07:37 #33174

• Damian93
  • Damian93 Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
cytryna napisał:
Witaj na forum.
Po pierwsze prosze zebyś nie pisał tu pod wpływem alkoholu. To miejsce jest od niego wolne.
Po drugie. Nikt ci tu nie postawi diagnozy. Od tego sa osrodki leczenia uzależnień.
Witam, teraz jestem trzeźwy... moje odczucia i poglądy na temat mojego picia się nie zmieniły, doszedł jedynie lęk, strach i przerażenie że znowu do tego dopuściłem.
Wiem, że nie postawicie diagnozy ale jesteście na pewno bardziej doświadczeni w tym temacie niż ja, który dopiero zaczyna uświadamiać sobie swój problem... Na razie brak mi czasu na leczenie lub jakiekolwiek meetingi dla tego na początek chciałbym skorzystać z wiedzy ludzi na forum.
Pozdrawiam.

Czy jestem alkoholikiem ? 2017/01/27 07:39 #33175

• cytryna
  • cytryna Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Carpe diem
Nie masz czasu na leczenie? A na picie masz czas?

Czy jestem alkoholikiem ? 2017/01/27 07:51 #33176

• Damian93
  • Damian93 Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
cytryna napisał:
Nie masz czasu na leczenie? A na picie masz czas?
Napisałem wyraźnie, że zaczyna się to w nocy kiedy znajduje odrobinę czasu dla siebie po czym idę spać wstaje rano do pracy. Znasz jakieś meetingi lub inne systemy pomocy, które odbywają się o pierwszej w nocy to poproszę o namiary...
Jeżeli nie jestem mile widziany na forum to proszę napisać to w prost, śmiało. Poszukam inne.
Ostatnio zmieniany: 2017/01/27 07:54 przez Damian93. Powód: Dodanie zdania

Czy jestem alkoholikiem ? 2017/01/27 08:15 #33177

• cytryna
  • cytryna Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Carpe diem
Nie strzelaj focha bo nie masz powodu.
A ja pisze ci wyraznie ze problem nie tkwi w porze tylko checi leczenia. Tez pilam wieczorami. A leczylam sie w dzien. Pracowalam, mialam dzieci i jakos probowalam to wszystko ogarnac.
Ostatnio zmieniany: 2017/01/27 08:16 przez cytryna.

Czy jestem alkoholikiem ? 2017/01/27 16:20 #33182

• Damian93
  • Damian93 Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
cytryna napisał:
Nie strzelaj focha bo nie masz powodu.
A ja pisze ci wyraznie ze problem nie tkwi w porze tylko checi leczenia. Tez pilam wieczorami. A leczylam sie w dzien. Pracowalam, mialam dzieci i jakos probowalam to wszystko ogarnac.
Nie do końca... Mam 12 godzinny tryb pracy od rana do nocy, w dni wolne mam masę obowiązków w tym sam zajmuje się synem, niestety nie mam z kim to zostawić bo nie mam tu rodziny a na opiekunkę mnie niestety nie stać. Tak więc chciałem zaciągnąć jakieś porady z forum co mogło by pomóc chociaż zacząć. Jakieś nastawienia, sposoby aby zapomnieć o głodzie. Moje pytanie jest rozwiązane robiłem test i wyszła ostatnia faza.

Czy jestem alkoholikiem ? 2017/01/27 18:59 #33185

• cytryna
  • cytryna Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Carpe diem
Faza chroniczna- po niej jest tylko śmierć.
Nadal uważasz, że nie masz czasu się leczyć?

Czy jestem alkoholikiem ? 2017/01/27 19:03 #33186

• cytryna
  • cytryna Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Carpe diem
HALT
To taki program , który mówi alkoholikowi nie bądź głodny, samotny, zły i zmęczony. Nie pij 24 godziny- tylko dziś. Jeden dzień każdy potrafi wytrzymać.
I terapia i mitingi. Terapia nawet zamknięta, nalezy ci się normalnie L4 jeśli pracujesz. Lub jednak dochodząca, mitingi również są w różne dni i o różnych godzinach. Korzystaj.

Czy jestem alkoholikiem ? 2017/01/28 00:31 #33192

• Damian93
  • Damian93 Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
cytryna napisał:
HALT
To taki program , który mówi alkoholikowi nie bądź głodny, samotny, zły i zmęczony. Nie pij 24 godziny- tylko dziś. Jeden dzień każdy potrafi wytrzymać.
I terapia i mitingi. Terapia nawet zamknięta, nalezy ci się normalnie L4 jeśli pracujesz. Lub jednak dochodząca, mitingi również są w różne dni i o różnych godzinach. Korzystaj.
Muszę spróbować, dziś jest mój pierwszy dzień wróciłem zmęczony po pracy na siłę omijając sklep. Dodam, że bywały już u mnie próby z rzuceniem picia najdłuższa trwała jeden miesiąc kiedy poczułem się pewnie stwierdzając ze mam już nad tym kontrolę kupiłem sobie dwa piwa i każdy wie jak to się skończyło, chyba nie ma powrotu do kontrolowanego picia ? Może to zabrzmi dziwnie ale wiem, że takie forum mi pomorze, przykładem było moje rzucanie palenia zastępując na początku e papierosami, zarejestrowałem się na forum dla e-palaczy którzy wspierali siebie na wzajem z rzuceniem palenia, do teraz nie pale a mija już ponad rok nie czuje najmniejszej potrzeby. Co do leczenia szczerze boje sie co powiedzą w pracy skąd wezmę pieniądze na utrzymanie rodziny, która jest dla mnie najważniejsza itp. U mnie w pracy na chorobowym dostaje 80 funtów na tydzień, porównując to z moja wypłata to jest nic, niestety mam rodzinę i nie mogę myśleć tylko o sobie.
Za tę wiadomość podziękował(a): RafałWLKP

Czy jestem alkoholikiem ? 2017/01/28 06:19 #33193

• RafałWLKP
  • RafałWLKP Avatar
  • Wylogowany
Ja myślałem dokładnie tak samo, czytając twój wpis, to jakbym sam to pisał kilka miesięcy temu, ja tez nie pale 4 lata, ale z alkoholem sam wiem, ze nie wygram, zrozumiałem to i tez próbowałem tylko to forum, więc ci napiszę moje doświadczenie, nie udało się. Alkohol jest zbyt podstępny i silny, a ty zbyt bezradny, abyś pokonał go w tak prosty sposób.
Ja nie byłem na terapii zamkniętej, ale faktycznie załatwić można L-4, wcale nie będzie wiadomo skąd, maja na to sposoby, także więc nikt się nie dowie, albo musisz ruszyć głową jak dotrzeć na mityngi AA, one są około 18.00 zawsze, wieczorami, ja biorę w piątek 18.00 (raz w tygodniu), dorzuciłem terapię z jednym z Aowców, i poznaje ich coraz więcej, takich samych i tak samo bezradnych jak ja wobec alkoholu, oczywiście samotnie, w grupie alkohol nie ma z nami szans
Tylko tak rozpocznie się twoje trzeźwienie, nie mylić z niepiciem, nie warto nie pić, dla samego nie picia, takie słowa ostatnio usłyszałem, nie staż się liczy, ale co w tym czasie robisz ze sobą, to ku pokrzepieniu serc tych którzy zaczynają swoja drogę z trzeźwością jak jak

życzę kolejnego 24h bez %

Czy jestem alkoholikiem ? 2017/01/28 21:53 #33210

• Sin Cara
  • Sin Cara Avatar
Nie ma powrotu do kontrolowanego picia. Zmiany wywołane przez alkohol są nieodwracalne. A choroba kończy się na cmentarzu. Można jednak ją zatrzymać, i żyć dalej, można naprawdę zbudować bardzo fajne życie. Do tego konieczne jest leczenie i kontakt z innymi trzeźwymi alkoholikami. I oczywiście całkowita abstynencja. To naprawdę działa.

Czy jestem alkoholikiem ? 2017/01/29 00:12 #33211

• Damian93
  • Damian93 Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
Hej, nie pije pierwszy dzień i jestem przerażony, co to jest ? Czuję taki nie pokój boli mnie w środku głowy i tylko myślę o tym aby się napić sama myśl o tym, że chyba jestem uzależniony jest straszna i przeraża aż nie można sobie tego uświadomić, że jest się uzależniony myślę o tym ale coś odpycha tą myśl, strach przed ty, że jestem alkoholikiem, ja ? nie mogę się tym pogodzić. Czuję że muszą mnie zamknąć w 4 ścianach abym się ogarnął to jest straszne kiedy piję ciągle o tym myślę kiedy nie piję tak jak dzisiaj mój pierwszy dzień jestem przerażony masakra ręce się trzęsą nie jestem w stanie nic zrobić zebrać myśli to jest chore... Najłatwiej było by pójść się napić albo się zabić to jest chory stan.
Za tę wiadomość podziękował(a): jasnygwint

Czy jestem alkoholikiem ? 2017/01/29 07:55 #33213

• RafałWLKP
  • RafałWLKP Avatar
  • Wylogowany
To życzę kolejnego 24h bez alko. Wracaj na forum jeśli to ci pomaga...w sile grupa

znaczy w grupie siła... 2g
Ostatnio zmieniany: 2017/01/29 07:55 przez RafałWLKP.

Czy jestem alkoholikiem ? 2017/01/29 10:15 #33214

• cytryna
  • cytryna Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Carpe diem
To zespół abstynencyjny czyli odstawienny. Organizm sie buntuje. Możesz udac sie na detoks odtrują cie tam pod okiem lekarza.

Czy jestem alkoholikiem ? 2017/01/30 00:45 #33268

• Damian93
  • Damian93 Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
Hej, kolejny dzień udało mi sie ominąć sklep, jest łatwiej bo wiem już z czym mam do czynienia. Brakuje mi tylko jakiegoś hobby, zajęcia aby wypełnić to uczucie... Od 19 roku życia było nim picie. Jakie to straszne tak pomyśleć że ile osób na świecie ma problem z alkoholem ale o tym nie wiedzą, bo wciąż piją i nie są w stanie tego zauważyć umysł się broni znaczynam rozumieć w jaki sposób to działa takie wymówki które podświadomie same przychodzą do głowy. Jedynie człowiek, który spróbuje nie pic Tak jak zwykle to robił jest w stanie dostrzec swój problem, przykre. Pozdrawiam.
Za tę wiadomość podziękował(a): jasnygwint

Czy jestem alkoholikiem ? 2017/02/01 08:14 #33321

• Meggie
  • Meggie Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 1
Witaj

Jakoś Cię rozumiem...
Pracuję zmianowo po 12h. Raz w nocy a raz w dzień. Czy wracam z nocki czy z dniowki to sklepy są JESZCZE albo JUŻ otwarte...
Nie denerwuj się, gdy Forumowicze proponują Ci leczenie. To taka sama choroba jak wada serca czy cukrzyca. Trzeba ją leczyć.
Gdy napadają Cię "alko myśli" musisz z nimi walczyć. Odganiaj je od siebie jakbyś walczył z diabłem. Posłuchaj ulubionej muzyki. Poczyraj coś, choćby wejdź tu, na forum i napisz, że Cię ciągnie. Zajmij się czymś. Zjedz coś, miej zajęty żołądek. Wiem że to moze bzdury ale w tych ciężkich chwilach jakoś musisz sobie radzić.
Leczenie w towarzystwie AA nie jestem niczym złym. Chociaż wiem, ze może Cię przerazac.. Ale tam są Ludzie z tym samym problemem co Ty...Ja...i inni Forumowicze...

Pozdrawiam Cię, trzymaj się

Magda

Czy jestem alkoholikiem ? 2017/02/01 13:26 #33324

• mama ksiezniczki
  • mama ksiezniczki Avatar
  • Wylogowany
  • Mistrz postów
  • Otrzymane podziękowania: 110
Cześć Damian
Wszystko co się z Tobą dzieje to nie bedzie trwało wiecznie .Obiecuję Ci to .
Z dnia na dzień bedzie lepiej i lepiej tylko trwaj w abstynecji każde kolejne 24 h .
Wmawiaj sobie do upartego że to jaksie żle czujesz teraz minie ...i bedzie dobrze .
Bardzo mi pomogły lektury wszelkiego typu ,ksiązki ,filmy na temat alkoholizmu .
Spróbuj może jak wciagniesz sie w lekture to Ci pomoże

Trzymam bardzo za Ciebie kciuki
Może jak minie Ci zespół abstencyjny ,realnie pomyślisz nad tematem leczenia
Chłopie tylko się trzymaj byle 24 h
Pozdrawiam

Czy jestem alkoholikiem ? 2017/07/10 00:21 #37750

• Damian93
  • Damian93 Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
Witam, przyznaje moja porażkę... 6 miesięcy od napisania tego postu nadal piłem. Teraz nie pije już od 9 dni mam motywację. Zmieniam pracę, wyjeżdżam po za Londyn, wynająłem nowe mieszkanie dla mojej rodzinki podszkalam język, odkładam pieniądze mam nadzieję że ta zajafka nie minie ale rozmawiałem już z moimi rodzicami którzy mieszkają w mieście do którego się przeprowadzam o moim problemie i mówili że znajdziemy jakiś sposób mam nadzieję że wszystko będzie ok, jakoś w chwili zastanowienia przypomniało mi się to forum, czuje motywację oby na długo.

Pozdrawiam
Damian

Czy jestem alkoholikiem ? 2017/07/10 01:48 #37751

• solo6971
  • solo6971 Avatar
  • Wylogowany
  • Profesjonalista
  • Otrzymane podziękowania: 244
pozdrawiam Damian.to wspaniale ze masz motywacje.Ale przyznajesz sie do porazki.nic nowego ci nie powiem. napisales ze jestes w ostatniej fazie i co snujesz plany. przeciez widzisz ze bez kuracji , grupy nie dasz rady. to nie sa przepowiednie. Chyba juz to zrozumiales , szukaj pomocy ale nie u rodzicow. musisz postanowic sam bo bedzie coraz gorzej.
tha panda olla

Czy jestem alkoholikiem ? 2017/07/10 07:13 #37755

• dziobak
  • dziobak Avatar
To co robisz to nic innego jak ucieczka.
Myślisz ze uciekniesz.od siebie? Coz,powodzenia życzę..
A motywacja?? Zazwyczaj sama motywacja do niepicia nie wystarcza na długo jesli z nia nie idzie w parze szczera chęć zerwania z nałogiem i leczenie. Bo przestać pic nie jest zadną sztuką.. Robiłem to tysiące razy. Sztuką jest do picia nie wrócić.
A tego nie da.sie robić w samotności.

Czy jestem alkoholikiem ? 2017/07/10 14:00 #37781

• RafałWLKP
  • RafałWLKP Avatar
  • Wylogowany
Damian, zaliczyłeś wpadkę, która niesie jakieś doświadczenie, ogólnie to po prostu zwyczajnie nie pij, form pomocy jest sporo, można dopasować coś do siebie.

Czy jestem alkoholikiem ? 2017/07/10 18:29 #37798

• dziobak
  • dziobak Avatar
RafałWLKP napisał:
Damian, zaliczyłeś wpadkę,,,,.
Jaka kur*** wpadka???!! 2g
Nie ma czegoś takiego!
Jest zapicie,jest powrót do picia ale nie ma żadnych "wpadek" w chorobie alkoholowej.
koniec kropka.
  • Strona:
  • 1
  • 2