Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Gdzie się wszyscy podziali?

Gdzie się wszyscy podziali? 2016/09/20 21:12 #31243

• alf
  • alf Avatar
  • Wylogowany
  • Stały użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 9
Witam.

Nie piszę tu [na forum] często, ale lubię Was poczytać. Jestem u Was od 3 miesięcy. Zawsze widziałem jakich ruch. Przychodzili nowi, pisali i starzy użytkownicy. Od jakiegoś czasu jest tutaj natomiast kompletny zastój. To normalne o tej porze roku, czy to jakiś kryzys?

PS.
Nie ma działu poświęconego tematom dotyczącym forum, więc wybrałem ten. W grę wchodziła jeszcze piaskownica, ale tam raczej mój post nie zostałby odczytany.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Gdzie się wszyscy podziali? 2016/09/21 06:44 #31247

• bezkrytycznie krytyczna
  • bezkrytycznie krytyczna Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
Hej Normalnie o tej porze gdy przychodzą chłodniejsze dni ludzi na forum więcej. A tu coraz bardziej się rozrzedza. Zreszta atmosfera mimo staran i prowadzonego a przynajmoiej starania się o dyscyplinę,coraz bardziej napieta..........Manipulatorzy,userzy odnoszący się konfrontacyjnie do innych uzytkownikow,i zwykly troling. Tu często ostatnio się zdarza. Zwykla nietrzezwosc ludzi którzy podobno posiadaja rzekoma trzezwosc umysłu..... ot,cale wyjaśnienie..
Pozdrawiam

Gdzie się wszyscy podziali? 2016/09/21 14:15 #31248

• cytryna
  • cytryna Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Carpe diem
  • Otrzymane podziękowania: 1557
Jakos cięzko mi sie z tym zgodzić bo widze zastój na innych forach również. Wakacje się skończyły i trzeba wziąć się do roboty :lol:
"W życiu piękne są tylko chwile..."

Gdzie się wszyscy podziali? 2016/09/21 16:26 #31250

• kiremolo
  • kiremolo Avatar
bezkrytycznie krytyczna .Masz wiele racji ciężko mi przedstawić wszystko co tu się wydarzyło ale mogę naświetlić kilka ważnych aspektów
dlaczego na forum zrobiło się pusto.
Choć ja to forum stworzyłem i chciałem aby ono było jak najbardziej luźne to niestety tak się nie dało.
Jeśli ludziom da się za dużo swobody w pisaniu zaczną siebie nawzajem obrzucać błotem,wyzywać itp.więc musieliśmy zrobić tak aby pozostawić choć namiastkę przyzwoitości dla tego forum,więc zmieniliśmy regulamin no i choć troszkę się go trzymamy.
Jednak najgorszym z problemów jest złośliwe odpowiadanie na posty w taki sposób aby nie naruszać regulaminu.
Od jakiegoś czasu przestałem sam pisać na forum ze względu przysłowiowego obrzydzenia na niektóre wypowiedzi.
Trzeźwiejący w większym stażem trzeźwości dość często zapominają ja sami stanęli na początku drogi zadając mnustwo( głupich) pytań
choć wcale może nie były takie głupie,to po prostu początek ich drogi.
A dlaczego zapominają ? już przytoczę tu kilka przykładów:
nowi użytkownicy przychodząc na forum zadają dziwne pytania lub szukają potwierdzenia że nie są uzależnieni,
no i co z tego przecież to jest normalne że człowiek chory się broni przed chorobą.
Usłyszą oczywiści gorzkie słowa że niestety nie są zdrowi tylko że w jaki sposób to usłyszą- złośliwie ,perfidnie i czasami jeszcze widać w postach
podteksty(spadaj młody bo gówno wiesz)
Moje też pytanie czy długo trzeźwiejący pozjadali wszystkie rozumy?czy jak poszli na terapię po raz pierwszy to ktoś walił ich po głowie na samym początku i żądano od niego pełnej wiedzy na temat alkoholizmu?
Owszem, na terapii często można było usłyszeć słowa idż i pij dalej i wracaj jak będziesz chciał trzeźwieć ale to zawsze było po zapiciu i jakimś okresem abstynencji.
Kultura swoją drogą,głaskanie po głowie też swoją ale kultura osobista i człowieczeństwo nie ma nic wspólnego z alkoholizmem.
To tak tylko mała kropla w morzu jaką tu przedstawiłem mogę tylko napisać że brak mi słów.
Ględzenie o pokorze której jest tu mnustwo lecz tylko ubrana w słowa to też odrębny temat ,choć nie jest to śmieszne czasami śmieszą mnie posty typu:
trochę pokory 10c 10b 9c (bo ci oczy wydrapię) takie posty mnie rozbrajają i opadają mi ręce.
zastanawiam się też nad całkowitym zrezygnowaniu prowadzenia tej strony, bo w sumie po co ona jest potrzebna?
do walenia się po łbach ?
ps.
Nigdy nie zapomniałem początku mojej drogi trzeźwienia,
nigdy nikomu na początku nie był bym w stanie dokopać,
przecież nie znam tej drugiej osoby więc nie daje mi to prawa aby ją poniżać.

Gdzie się wszyscy podziali? 2016/09/21 18:16 #31251

• ruda777
  • ruda777 Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
,,Jednak najgorszym z problemów jest złośliwe odpowiadanie na posty w taki sposób aby nie naruszać regulaminu.,,

To jest cale sedno sprawy :)

Gdzie się wszyscy podziali? 2016/09/21 18:52 #31252

• Oczko
  • Oczko Avatar
  • Wylogowany
  • Mistrz postów
  • Otrzymane podziękowania: 130
kiremolo, nie zamykaj... Wiesz, dużo osób myślę, tak jak i ja czyta to forum, nie pisząc.

To myślę ważne mieć gdzie zajrzeć w chwilach smutku czy słabości.

Ja tak robię i źle by mi było jakby to forum zniknęło.

Pozdrawiam serdecznie.
Za tę wiadomość podziękował(a): parasol71, zebra

Gdzie się wszyscy podziali? 2016/09/21 19:07 #31253

• zebra
  • zebra Avatar
  • Wylogowany
  • Profesjonalista
  • Otrzymane podziękowania: 1023
Ja nie będę się wypowiadała za innych, bo nie wiem co myślą. Mogę powiedzieć za siebie.
Bardzo to forum lubię właśnie ze względu na dużą swobodę. Jednak nie można mylić swobody z chamstwem. Już wielokrotnie pisałam, że zależy mi na poczuciu bezpieczeństwa i przyjaznej atmosferze, jeśli mam pisać o swoich uczuciach. To miejsce mi bardzo dużo dawało i chciałam też trochę z siebie dac. Nie mogę pojąć tego, jak kilku głupków (tak, wiem, nie powinnam o nikim tak mówić, ale już mam dość tej hipokryzji, że jednym się poblaza a od innych wymaga hamowania języka) mogło poroznic całe forum. Już nawet zwykła sugestia była odbierana jako personalny atak. Z drugiej strony pozwalano na atakowanie wartościowych tutaj użytkowników. Pod przykrywką poszanowania wolności wypowiedzi? Naprawdę? Dla mnie to nie jest szacunek. I powiem szczerze, że bardzo brakuje mi tu Kirki i Dziobaka. Tak, to moje osobiste uczucie. Ciekawe czy jestem z tym sama. Nie wiem czy będzie jakąś reakcja na to co napisalam, właściwie to już nawet nie zależy mi na tym, czy ona mi się będzie podobała czy nie. Męczy mnie ten stan zawieszenia na forum i długo już czekam aż atmosfera się oczyści. Myślę, że dobrze że ten temat został poruszony.

PS: mój post nie jest atakiem, ani na użytkowników, ani na modow. W ogóle takich intencji nie mam. Wyraziłam swoje zdanie na ten temat po prostu.
I am flesh, bones
I am skin, soul
I am human
Nothing more than human
❤ Sevdaliza "Human" ❤
Za tę wiadomość podziękował(a): Oczko

Gdzie się wszyscy podziali? 2016/09/24 05:42 #31260

• Sin Cara
  • Sin Cara Avatar
Tak pomyślałem ze dołożę i ja swoje trzy grosze bo jestem już jakiś czas na tym forum, byłem nawet zanim zaczęła działać obecna ekipa Moderatorów i troszeczkę już widziałem co się tu dzieje.
Kiremolo, piszesz o obrzucaniu się błotem na forum. Tak, to co jakiś czas się pojawia. Tak samo jak takie paskudne akcje jak ta po której się zmieniła ekipa moderatorska w tamtym roku. Ale co by nie powiedzieć to forum i ludzie którzy tu są jednak wielu osobom pomogli przestać pić. Ja jestem jednym z tych którzy właśnie dzięki temu forum nie piją. (Cytryna, dziękuję Ci za wsparcie!).
Mimo tego co czasem się tu odbywa, to forum to cały czas pozytywne miejsce i pomaga wielu ludziom.

Gdzie się wszyscy podziali? 2016/09/24 06:20 #31261

• kiremolo
  • kiremolo Avatar
Doszedłem do wniosku że ludzi i tak nie zmieni, więc niech sobie to forum będzie skoro pomogło nawet jednej osobie.
Ktoś kto strzelił focha bo usłyszał prawdę to jego problem,a ludzie zawsze będą odchodzić i przychodzić jedni trzeźwieć a inni rozpoczynać bitki.
Pomagajcie sobie nadal nawzajem bo jest to bezcenne i nie przejmujcie się atakami.
Życzę powodzenia we wzajemnych relacjach. tancz :P

Gdzie się wszyscy podziali? 2016/09/24 08:09 #31262

• bezkrytycznie krytyczna
  • bezkrytycznie krytyczna Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
Bo zawsze znajdzie się ktoś jedna osoba której pomorzemy,i jesteśmy za to odpowiedzialni 8a

Gdzie się wszyscy podziali? 2016/09/24 09:07 #31263

• cytryna
  • cytryna Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Carpe diem
  • Otrzymane podziękowania: 1557
Myśle że każda osoba, która na forum odnajdzie początek swojej drogi jest warta tego, żeby to forum ciagnąc. I w burze i huragany i w zwyczajne dni :)
"W życiu piękne są tylko chwile..."
Za tę wiadomość podziękował(a): Sin Cara

Gdzie się wszyscy podziali? 2016/09/24 10:17 #31264

• parasol71
  • parasol71 Avatar
  • Wylogowany
  • Profesjonalista
  • Otrzymane podziękowania: 713
A ja myslę ze to burze huragany to nic innego jak nie stabilosc uczuć jakie zakłucił alkohol, obecny w domu rodzinnym , lub sporzywany przez samego siebie Mowie za siebie -- troche poczułam euforię ( za soba pewny swoj okres trzezwosci , wiedzę ), ze mozna życ innaczej ,... lepiej ,na siłe chce byc zauwazalna , i chce aby racje moje byly przyklasniete przez innych , ale niestety tak nie jest i tak wcale nie musi byc ..... kazdy z nas jest inny ma prawo do wyrazania swojej opini
Choroba alkoholowa to choroba umyslu,wymaga przemyslenia ,czasu i zrozumienia siebie i innych . 3g
:)
Chce wasz czytac dalej i chce sie zmieniac przy Was 3g
<
Za tę wiadomość podziękował(a): Sin Cara