Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Pracownik

Pracownik 2016/02/03 23:33 #18003

• Kowal001
  • Kowal001 Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Otrzymane podziękowania: 2
Siemka co myślicie o pracowniku który jest dobry ale jest alkoholikiem nie pijącym
czy zatrudnili byscie go do pracy/?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Pracownik 2016/02/04 03:33 #18006

• MA..K
  • MA..K Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 333
Hej, dlaczego uwazasz ze alkoholik niepijacy jest kims gorszym od pracownika ktory nie mial problemow z alkoholem?. Pracownik ma pracowac i przestrzegac regulaminu pracy a z tego co wiem jesli bedzie pil w pracy lub tez przychodzil na kacu to zostanie zwolniony bo to jeden z punktow regulaminu od ktorego nie ma szans na zadne mozliwosci odwolania.

Pracownik 2016/02/04 14:57 #18062

• kiremolo
  • kiremolo Avatar
Zatrudnił bym go bez żadnych problemów.
Nie ma co się tu rozpisywać.

Pracownik 2016/02/04 19:22 #18088

• peter1974
  • peter1974 Avatar
Znam sporo osób które zatrudniają trzeźwych alkoholików i są zadowoleni z ich pracy a nawet ja ostatnio dostałem propozycje pracy po zakończeniu terapii .

Pracownik 2016/02/04 19:43 #18089

• boja55
  • boja55 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 43
W latach 80-tych zwolnili mnie z zakładu pracy za alkohol . W 1995 kiedy miałem już rok abstynencji w podaniu o pracę ( wtedy nie było CV ) napisałem , że jestem alkoholikiem niepijącym . Przyjęli mnie z ostrzeżeniem , że jedna wpadka i wylatuję . Odszedłem teraz ze względów zdrowotnych na świadczenie rehabilitacyjne i kiedy się żegnałem usłyszałem pod swoim adresem wiele miłych słów .

Pracownik 2016/03/07 10:32 #20065

• Paulla
  • Paulla Avatar
  • Wylogowany
  • Stały użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 42
Ja bez problemu bym zatrudniła niepijącego alkoholika gdyby przeszedł terapię. Jednak jedna wpadka i wylot, by poczuł konsekwencje swojego zachowania. Gdyby nie pił nie widzę przeszkód. Każdy ma prawo mieć zakręt w życiorysie i jeśli dana osoba udowodni mi, że się zmieniła, zasługuje na szansę.
"Mądrość wszędzie ma daleko, głupota wszędzie ma blisko; mądrość - tylko czasem dociera, głupota - zawsze."
Za tę wiadomość podziękował(a): stoper

Pracownik 2016/03/07 12:07 #20068

• stoper
  • stoper Avatar
  • Wylogowany
  • Profesjonalista
  • Otrzymane podziękowania: 513
kowal001 ja twoje pytanie odebrałem tak jakbyś się czuł kimś gorszym jako alkoholik, ja nie pije i czuję się pełnowartościowym człowiekiem tylko że chorym, osobiście znam sporo alko którym opłaciło się przyznać do tego że są trzeźwiejącymi alkoholikami.
Sam kiedyś miałem taki okres że wstydziłem się tego że jestem alko, czułem się kimś gorszym ale to było rozumowanie bez sensu, teraz nie ukrywam tego kim jestem i czuję się z tym dobrze. Wkurza mnie strasznie gdy alkoholik używa pojęcia ,, inni normalni ludzie" bo to dla mnie oznacza że on cały czas nie jest pogodzony ze swoim uzależnieniem, i czuje żal po utracie możliwości picia kontrolowanego.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kirka, Paulla